Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

opinia scenic II z aukcji


86karola

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .

Możecie powiedziec cos na temat tych trzech sceniców? Może ktos zna ten komis z zawiercia i ma jakies o nim opinie ? Czy realne jest aby samochod mial przejechane 66 tys km ? oto link z komisu.

http://otomoto.pl/renault-scenic-maly-przebieg-klimatronik-C33244688.html

 

znalazłam jeszcze takie ale mam spory kawałek jak by co żeby pojechac obejżec

http://otomoto.pl/renault-scenic-salon-polska-pierwszy-wlasciciel-C33300605.html

 

i ten w Jastrzebiu

http://otomoto.pl/renault-scenic-1-6-16v-5-biegow-klimatronik-C33284696.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opis nie powala, sprzedawca mógłby się bardziej postarać.

- co do wyposażenie to brak systemu kontroli trakcji. Klimatyzacja jest ale manualna. W porównywalnej cenie można mieć już automatyczną, a wygoda w użytkowaniu jest nieporównywalne;

- rocznik 2006 tak więc może mieć trochę z wersji przedliftowej i poliftowej. Tu akurat fotel kierowcy po liftingu, a reszta przed liftingiem;

- co do skrzyni automatycznej się nie wypowiem, ponieważ nie mam doświadczenia;

- brak naklejki na lewym boku, co może wskazywać na naprawy blacharska-lakiernicze w tym miejscu. Na prawym boku naklejka jest;

- brak dekielków na alufelgach. Rozumiem, że jedno może się zawieruszy albo uszkodzi, ale że wszystkie :huh:

- ciekawe skąd w takim silniku taka moc. Chyba sam nie wie co sprzedaje.

Jak dla mnie trochę podejrzanie to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do skrzyni automatycznej: jak będzie eksploatowany po miescie to OK,ale w trasie to jest męczarnia. Miałem to w MII i powyżej 120-130 km/h robi się nieprzyjemnie. DSG to to nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nr 1:

-dziwna wersja, fotele jak z Authentique/Alize (nierozkładane zagłówki, wzór tapicerki), ręczna klima, nieobszyta skórą kierownica, za to EPS, czujnik deszczu, rolety tylnych szyb, elektryczny ręczny, środkowy podłokietnik, 4Xelektryczne szyby, schowki w podłokietnikach drzwi, klamki w kolorze nadwozia... trudno powiedzieć co to za klon;

-lekka szrama na przednim zderzaku pod lewym halogenem;

-na plus dwa komplety kół;

-sprawdzić czy ma półkę bagażnika i naklejki na progach (na moje oko chyba sa, ale zdjęcia nie sa najlepsze).

Z jednej strony mam obawy, z drugiej wygląda calkiem ładnie.

 

Nr 2, śliczny ale:

-ESP to on nie ma,

-dziwne że gałka zmiany biegów nie ma metalowej plakietki ze schematem ukladu biegów tylko czarną;

-brak zaślepki mocowania tylnej wycieraczki i jakies kombinowane pióro;

-plastikowa kierownica i gałka zmiany biegów;

-jakaś ta przednia tablica po przejściach;

-w przebieg nie chce mi się wierzyć;

-naklejki na progach chyba są (przynajmniej lewa).

Jak dla mnie za idealny, no i ten wyglansowany silnik...

 

Nr 3;

-brak osłony przegubów na prawej wycieraczce;

-jakiś dzieciak szarpał się z prawą tylną roletą (znam z autopsji i wiem jak to później wygląda);

-nie widzę żadnej naklejki na przednim pasie pod maską;

-brak bata anteny.

 

Nr 4:

-przebieg udokumentowany w 2011 r. spooooko;

-dywaniki przednie sobie niedawno poszły, może już dziurawe były;

-zniszczeń nie widać;

-do kontroli obecność naklejek na progach i ewentualne slady napraw;

-ESP jest.

 

Nr 5 sobie odpuść, sprzedaje się już kilka miesięcy, ktoś już się o niego pytał. Jak widać wymęczony i może coś więcej mu jeszcze dolega.

Edytowane przez pizza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny handlarz któremu należy nakopać do tyłka za podawanie roku produkcji. Głębiej w opisie stoi że to 31.12.2003 co za dokładność...

 

-naklejka na progu z lewej strony do weryfikacji obecności;

-gdzie naklejki z przedniego pasa (spod maski)?

-wyłącznika ASR nie widać na zdjęciach, może jest, czyli do kontroli;

-kierownica wielofunkcyjna czyli da się skręcać i trąbić ;) no i trzymać ją też można a nawet pogłaskać;

-czujniki parkowania też są chyba w wyobraźni sprzedającego;

-cena dosyć wysoka.

 

Ja bym tego dyzia omijał z daleka, niewiarygodny jeżeli chodzi o opis rocznika, ciekawe co się jeszcze różni, może przebieg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym ostatnim pisze, że do soboty jest zarezerwowany, tak więc na razie chyba nie na sprzedaż. Świeci się również SERVICE. Pytanie tylko czy to coś poważnego.

Jeśli masz nie daleko, to można podjechać, zawsze będzie to jakiś dodatkowe doświadczenie na co zwrócić uwagę przy kolejnych oględzinach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc nadal szukam scenica znalazłam z silnikiem 2.0 benzyna

http://otomoto.pl/renault-scenic-klima-6biegow-100-org-oplacony-135ps-C33318394.html

Czy to prawda ze ten silnik posiada koło dwumasowe ?

 

i jeszcze taki

http://otomoto.pl/renault-scenic-1-6-benz-klimatronik-gwarancja-C33411906.html

 

Dodano: 05 cze 2014 - 14:53

a co powiecie na temat tego scenica A?

http://otomoto.pl/renault-scenic-1-6-krajowy-czyste-zadbane-polecam-C32748043.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem,

 

nr 1 wklejałaś już 1 czerwca ;)

 

nr 2 (ten chyba już też ktoś wklejał):

-SERVICE daje po oczach;

-klimatronik jest ale nie dwustrefowy (bo takiego nie było);

-zdjęcia dobrze zrobione że nie widać boczku fotela kierowcy więc trudno określic jego zużycie, za to zewnętrzny boczek prawego siedziska wygląda na więcej niż 93000km;

-ASR też nie ma;

 

Nr 3 to niezly ulep, więcej szczegółów mogę o nim napisać wieczorem.

 

Jak widac już wieczór więc się poprodukuję.

Moim zdaniem walony w przód i tył:

-osłona poduszki jasna a wieniec kierownicy czarny, takiej wersji nigdy nie było i nigdy nie wierz nikomu jak bedzie Ci wmawiał że to taka specjalna na zamówienie. Kierownica wygląda na świeżo obszytą, ktoś to fachowo zrobił tylko koloru trochę nie dobrał...

-tylne lampy ledowe z phII czyli od września 2006 r. Założyli chyba to co było pod ręką;

-wygląda na to że lewa naklejka na progu jest, ale za to prawa wybrała sie na przechadzkę;

-ESP nie ma;

-czujniki parkowania tak jak pisał Optima, inna sprawa że sam mam tak zrobione ;) Znając życie i moje doświadczenia z nieoryginalnymi czujnikami parkowania (już w trzech samochodach)-mogą dawać lewe sygnały (oczywiście nie wszystkie, ale czasem może to wkurzać);

-dziwnie pomarszczony wewnętrzny boczek oparcia fotela pasażera, taaaa, pewnie, po 120000 km.

 

Omijałbym szerokim łukiem.

-

Edytowane przez pizza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nr 2.

SERVICE razem z P w trójkącie obok - oznacza awarię elekrtycznego hamulca ręcznego.

Tak jak wyżej pizza pisze: brak ESP oraz ASR

Uszkodzony z tyłu po prawej stronie zderzak. Tak jakby coś od środka "chciało wyjść"

Z przodu nie był raczej walony - bo lapmy stare, pożółkłe od chemii na myjni

Poduszke powietrznych oczywiście ma tylko 6

 

Nr 3.

Pierwsze co to pomyślałem o kurdelebele co to za kierownica ;-)

Tylne czujnki parkowania - z tyłu oryginalny zderzak z miejscami na czujniki - ale w kabinie (pod włacznikiem ręcznego) brak przycisku de/aktywowania czujników. Więc chyba jakaś samoróbka.

Lampy tylne - diodowe - nie było takich w tych starych sceniolach

Antena nieoryginalna

Brak ESP+ASR, tempomatu, prawdopodobnie Handsfree, brak schowka centralnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-brak ESP;

-radio z mp3 może i tak, ale raczej nie sądzę;

-wersja chwilę przed liftem (I połowa 2006 r. pewnie) bo fotele już od poliftowego (inny układ dźwigni regulacji oparcia i brak ramki stolika na fotelu kierowcy);

-dach panoramiczny ale stały;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!