Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Prośba o ocenę Megane II kombi


McGregor2000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ponieważ jestem laikiem w dziedzinie motoryzacji, dlatego proszę o ocenę następujących aut:

 

1. Mój odnośnik

Ponieważ autko oglądałem, mogę podzielić się jedynie moimi laickimi obserwacjami:

Na prawym nadkolu-przód jest przytarcie oraz jest zarysowana obudowa prawego lusterka (akceptowalne). Końcówka tylnego zderzaka minimalnie mija się z nadkolem.

Silnik na moje ucho pracuje ładnie. W trakcie uruchamiania nie było niepokojących mnie dżwięków.

2. Rybnik

3. Gliwice

4. Żory

 

Nadmienię, że z racji przedziału wieku aut (2005÷2008), w którym trwają moje poszukiwania, oczywistym jest, że akceptuję "ułomności" aut związane z ich eksploatacją. Przez swoją niewiedzę, nie chciałbym jedynie trafić na "przypadek", który byłby zupełną pomyłką. Stąd moja ogromna prośba to fachowców :-).

Obecnie przejeżdżam 100 km dziennie, więc wolałbym autko z mniejszym przebiegiem. Ale doskonale zdaję sobie sprawę, że do podawanych przebiegów aut należy doliczyć kilometraż z "hakiem" (tak sądzę, że jest co najmniej w trzech z podanych wyżej modelach).

 

Ślicznie dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponował zainteresować się tym z numerem 2. Od początku jeździł w Polsce, a na dodatek tylko w Rybniku. Przebieg jak najbardziej realny(nie wszyscy jeżdżą 30 tys. na rok :P). Dziwne tylko, że na renault ma zapisaną rejestracje SR 25632 a ma SR 43445, więc najprawdopodobniej był przerejestrowywany(pytanie tylko po co w tym samym powiecie? :blink: ). Załączam plik z tym co znalazłem po VINie.

post-48938-0-16834600-1401227415_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc najprawdopodobniej był przerejestrowywany(pytanie tylko po co w tym samym powiecie? :blink: )

A na przykład zgubił jedną tablicę rejestracyjną i nie chciał się bawić w dorabianie wtórnika. Szybciej jest wtedy przerejestrować auto na nowe blachy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwójka jest nieaktywna. Co do jedynki-do sprawdzenia lewy bok czy była demontowana tapicerka, listwy itd .Również do sprawdzenia przód. Zdjęcia robione rozmyślnie-za wiele nie widać. Warto dokonać oględziny w ciepły dzień-czy może jest to jakiś nurek z Niemiec. I tablica-jeśli plastik, to tak jakby jej nie było.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Dziękuję za powyższe oceny.

Odpuściłem temat wyboru Megane II kombi, ponieważ przeczytałem wiele nieprzychylnych opinii na temat awaryjnej elektorniki. Ponieważ będę dysponował comiesięcznym niewielkim budżetem na auto, dlatego nie chciałbym "co chwila" jeździć z powodu elektroniki do drugiego miasta do serwisu. Czy dobrze rozumiem, że za każdym razem wiązałoby się to z kosztem podpięcia pod komputer (ok. 100 zł) i ewentualnej naprawy? Codziennie pokonuję 100 km, więc autko będzie w ciągłym użytku. A może jakimiś argumentami rozwiejecie moje wątpliwości, co do kupna Megane II, bo rzeczywistość nie jest aż taka straszna, a ilość artykułów i opinii na forach jest grubo przesadzona? Sylwetka i wnętrze autka bardzo mi się podoba, ale waham się między Megane II, a Astrą III.

Czy duże rozbieżności cenowe aut z tego samego rocznika Megane II i Astry III nie świadczą również o stopniu ich awaryjności?

 

Dodano: 13 cze 2014 - 11:03

Witam.

Powracam do poszukiwań i proszę o ocenę modeli:

Nr 1.

Nr 2.

Nr 3.

Edytowane przez McGregor2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!