Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Buczenie z okolicy pokrywy rozrządu


biemann

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Właśnie zapisałem się na forum i przeglądnąłem jego zawartość. Jest świetne i faktycznie wiele rzeczy można się dowiedzieć o własnym aucie. Niestety na nurtujący mnie problem nie znalazłem odpowiedzi, pomimo znalezionego trafnie tematu. A mianowicie:

 

Jestem szczęśliwym posiadaczem Renault MeganeI ph2 1,6 16V r. prod. 2002 142000 km, i od jakiegoś czasu (podczas jazdy i na postoju) słychać buczenie (jakby pracę pompy zębatej, rozlecianego łożyska lub spężarki), którego dźwięk jest uzależniony od obrotów silnika i określiłbym go jako jęczenie. Na początku myślałem, że to ma coś wspólnego z pompą wspomagania, ale po dokładnym przysłuchaniu się stwierdzam dźwięk dochodzący z okolicy górnej pokrywy rozrządu. Pragnę wspomnieć, że auto miało wymianę rozrządu pompy wodnej i wszystkich innych dla niego wymaganych witamin. Proszę o jakieś sugestie, bo w serwisie będą wymieniać po kolei aż może im się uda trafić. Jest to usterka która nie wpływa na jakość pracy silnika tylko bardzo denerwuje podczas jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słychać buczenie (jakby pracę pompy zębatej, rozlecianego łożyska lub spężarki), którego dźwięk jest uzależniony od obrotów silnika

Podpowiadam: koło zmiennych faz rozrządu. Poczytaj w tych tematach:

http://megane.com.pl/viewtopic.php?t=4004

http://megane.com.pl/viewtopic.php?t=3014

Przeglądnij posty w tym dziale, dowiesz się wiecej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady, :?: , ale przy wymianie założyłem pompę wody SKF i orginalny rozrząd Renault. Czy możliwe, że nowa pompa po przejechaniu raptem 24000 km tak wyje? Wydane mi się, że odgłos wydobywa się gdzieś u góry czyli w okolicy wałków,chyba że dźwięk potrafi się tak rozchodzić od pompy. No wiecie, rozrząd wymieniałem w ASO Renault. Może zrobili jakiegoś byka??? Chyba że w ASO także pracują takie babroki jakich nie mało. Czakam na kolejne pomysły, które pomogą mi podczas ustalania przyczyny "buczenia" w ASO. Jeszcze raz dzięki.

 

P.S. Poczytałem odnośniki i jeżeli w mojej Megance jest ten sam silnik jak w MeganeII, to bardzo ciekawa i pouczająca lektura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź napięcie paska rozrządu - miałem kiedyś meganę 1.4 16V z 2000 roku (ma identyczny rozrząd jak 1.6 16V) po wymianie rozrządu i przejechaniu kilku tyś km,pojawiło się takie wycie (znikało po zwiekszeniu obrotów silnika) - problemem okazał się zamocno naciagnięty pasek rozrządu.

Po poluzowaniu napinacza problem ustąpił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. U mnie zanika buczenie gdy obroty spadną, ale możliwe, że w moim przypadku jest to ten sam powód co u robert_5577. Fakt, że pojawiło się to dopiero po wymianie rozrządu. Inna inszość, że dzisiaj przejechałem się i buczenie tak osłabło, że go nie było słychać podczas szybkiej jazdy. Dopiero było wyczuwalne przy mniejszej prędkości na 3 biegu. Ale dzięki jeszcze raz za sugestię. A co wyniknie i so powiedzą w ASO to napiszę po fakcie.

Pozdrawiam wszystkich.

 

[ Dodano: 2008-03-04, 22:25 ]

Witam.

Dzisiaj właśnie problem został rozwiązany. Winowajcą tego dziwnego brzęczenia było uszkodzone (rozwulkanizowanie się gumowego elementu) kółko pasowe w alternatorze...Kto by pomyślał. Podaję przyczynę-być może komuś się przyda.

Pozdrawiam...

Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!