Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Odgłosy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pytanie odnośnie Megany II z silnikiem 16 16V, mianowicie samochód ma przejechane ponad 100 tys. i podczas hamowania silnikiem w zakresie obrotów od 2000 do 1500 słychać jakieś dźwięki coś w rodzaju jakby sie coś ustawiało-po naciśnięciu na pedał gazu nic nie słychać, również jazdy na "luzie" nic nie ma. Nie są odczuwalne żadne szarpania, drgania nic, tylko dźwięk. Dynamika, moc silnika wszystko jest nie przerywa, żadne kontrolki sie nie zapal aja, klimatyzacja tez działa. Wymieniłem już rozrząd(zestaw), pasek klinowy (zestaw), a dźwięk dale sie utrzymuje. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć co jest przyczyną tego dźwięku ??

Dziękuje za odp.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki jakby warkot ???

Jezeli warkot to kolo zmiennych faz powiedzialo papa :) okazuje sie ,ze jak kolo zaczyna padac to objawia sie to warczeniem przy hamowaniu silnikiem przynajmniej u mnie tak bylo jak zepsulo sie drugie kolo zmiennych faz ,pierwsze objawialo sie terkotem przy odpalaniu. Aha jezeli za kilka tygodnie zacznie Ci terkotac przy odpalaniu to na banke milion to kolo zmiennych faz. Mam juz pewnie doswiadczenie z tym cudem zmiennych faz ,gdyz w moim scenicu siedzi juz trzecie z kolei...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam serdecznie. Piszę do Pana w sprawie tego postu:

 

Witam,

Mam pytanie odnośnie Megany II z silnikiem 16 16V, mianowicie samochód ma przejechane ponad 100 tys. i podczas hamowania silnikiem w zakresie obrotów od 2000 do 1500 słychać jakieś dźwięki coś w rodzaju jakby sie coś ustawiało-po naciśnięciu na pedał gazu nic nie słychać, również jazdy na "luzie" nic nie ma. Nie są odczuwalne żadne szarpania, drgania nic, tylko dźwięk. Dynamika, moc silnika wszystko jest nie przerywa, żadne kontrolki sie nie zapal aja, klimatyzacja tez działa. Wymieniłem już rozrząd(zestaw), pasek klinowy (zestaw), a dźwięk dale sie utrzymuje. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć co jest przyczyną tego dźwięku ??

Dziękuje za odp.

Pozdrawiam

 

Ja mam dosłownie identyczne objawy w Scenic'u II 1,9 dCi z 2004r. Proszę odpisać co faktycznie było przyczyną tych odgłosów.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Temat dosyc stary ale po co tworzyc nowy jak moge sie tu dopisac.

 

Mam bardzo podobny problem,

jadac samochodem jak przekraczam 2.5k obrotow na obojetnie ktorym biegu i puszczam gaz to odrazu slychac taki terkot. Mam to nagrane na MP3 wiec udostepniam ponizej, trzeba sie wsluchac. Podejrzewam ze terkot rowniez jest ponizej 2.5k obrotow natomiast nie jest slyszalny przez osobe w kabinie.

 

Bylbym wdzieczny za wszelkie wskazowki.

 

Ponizej zalaczony plik

Miedzy 8-10 sekundą slychac najlepiej gdy rozpedzam silnik do wysokich obrotow po czym puszczam gaz.

 

 

Pozdrawiam

Ixo

 

 

Regulamin

Jeszcze raz napiszesz post bez pl-literek dostaniesz pasek.

:)

megane.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS

Co to za silnik 1,4 /16V D :)

 

Dynamicue ?

 

Z ta rolka alternatora to mialoby sens powaznie!

Ogolnie czasem mi sie pasek slizga wiec ma to sens.

 

Dziekuje Pozdrawiam.

 

 

Pasek za nie znajomość Regulaminu.

Ostrzegałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!