Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Elektryczna szyba kierowcy raz działa a raz nie?


Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku tygodni zmagam się z pewnym problemem mianowcie z elektryczną szybą kierowcy... Raz wszystko chodzi raz nie... Objawia się to że szybe po odpaleniu da się normalnie opuscic i podnosić po przejechaniu kilku km szyba przestaje reagować w dół w górę śmiga dobrze. Zamieniłem włączniki z prawych drzwi do lewych i niestety to samo... Przepatrzyłem instalację i wydaje się być ok... Pojawiło się to dość dawno i zdażylo się to raz teraz od wczoraj raz działa raz nie... Dodam jeszcze że przekaźnik kiedy szyba nie chce się odsunąć do dołu nie pyka do góry zawsze... Co to może być i czy ktoś się z tym spotkał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Impulsowo znaczy dotykasz wyłącznika sterującego szybą, puszczasz go, a szyba sama jedzie do krańcowego położenia.

Taki wyłącznik ma zawsze 5 pozycji. Inne, nieimpulsowe trzeba cały czas trzymać by szyba się poruszała i mają tylko 3 pozycje.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mam nie impulsowy. Ale nie jestem jeszcze na 100% pewien mianowicie jak nacisnę i chwilkę przytrzymam to idzie na maxa do dołu jak puknę go do góry i przytrzymam i puszczę to idzie do góry...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to możliwe że mam ale co może być walnięte że ta szyba tak szaleje? Ostatnio przez pół dnia nie działała, dzisiaj cały dzień działa... Nie mam pojęcia co walnęło... Przełącznik podmieniłem jeszcze ze scenica rodziców to samo...

 

Dodano: 14 cze 2014 - 21:51

Nikt nic nie doradzi? Nie ukrywam że strasznie to irytuje...

 

Dodano: 15 cze 2014 - 18:15

???

Edytowane przez Luke16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź probówkę lub miernik, posprawdzaj, czy wszystko jest tak samo, jak szyba chodzi i nie. Weź np. igłę, popodginaj blaszki w kostce, aby ciasno się spinały, posprawdzaj ciągłość przewodzenia kabelków przy przejściu do drzwi.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smeg sprawdzane zarówno przewody w drzwiach jak i na łączeniach... raz prąd jest raz nie ma wszystko zależy od humoru auta... Tu są jakieś przekaźniki od szyb? Nerwicy idzie z tym dostać... Ostatnie Renault... Więcej nie kupie... wczoraj padła sprężarka klimy i poduszka silnika... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wystarczyło czasem zajrzeć pod maskę by za uwarzyć że poduszka się kończy.

Co do szyby kończy się przekaźnik od szyby w UCH/BSI, musisz go po prostu wymienić.

 

P.S

Słuchaj ty straszysz ludzi, że więcej renaulta nie kupisz? To kup VW i ładuj kasę w silnika nie w pierdoły w Renault...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze miałem Ople, VW nie chce też widzieć... I na Oplu się nigdy nie zawiodłem podobnie jak na Fiacie a tu ciągle coś fakt od lutego 2014 zrobiłem 23 tys km, ale żadne się tak nie pierdzieliło jak megane, a namówił mnie na Renaulta mechanik bo jest ich wielkim zwolennikiem no i rodzice też mają Scenica tylko ich przebieg roczny to 7 tys km więc co tu ma się psuć w porówaniu do 4 miesięcy i moich 23 tys km... I to te cholerne pierdółki typu: światła z tyłu czy ta szyba, oryginalne radio no i bardziej kosztowne rzeczy bo maglownica, alternator, sprężarka klimy, pół zawieszenia a auto kupione z dobrych rąk i pewnym przebiegiem bez żadnej usterki... Co do tego modułu to cały wymienić czy to da się jakoś rozebrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

thumb_hosting_zdjec_1398862404__rsz_sam_1156.jpg

 

To jest moduł UCH, nie wiem który przekaźnik jest od szyb, musisz zobaczyć pdf-a w Downloadzie i po wtyczkach dojść do przekaźnika, lub rozebrać moduł do gołej płytki, podłączyć kable wszystkie i na słuch/dotyk sprawdzić który to przekaźnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

soly ale w megane I tego raczej nie ma... u mnie do przedwczoraj było wszystko dobrze a od wczoraj znów szyba świruje... dobrze że mam klime :P zauważyłem jedną ciekawostkę że jak lewa szyba nie działa a opuszczę prawą (pasażera) to moja kierowcy zaczyna nagle działać....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Miałem(mam) podobny problem z lewą szybą. U mnie winny jest przekaźnik w BSI jak przycisne go mocniej do płytki to działa. i tak przez jakiś czas. Podejżewam zimne luty ale nie odważe sie na wyjecie całego układu żeby dolutować przekaźnik. Oddam do jakiegoś elektryka jak bede miał wolną kase może 100zł weźmie.

 

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki

5.7 - ortografia. Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!