Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Po nabiciu klimy - sprężarka włącza się i wyłącza


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dziś nabijałem klimę, było tylko 150g czynnika w układzie, ale po nabiciu, nie zawsze ale często - sprężarka włącza i się wyłącza i tak w kółko bezwzględu czy jest na AUTO czy na AC.... (jesli działa to chłodzi ładnie, ale jak tak pyka to jest lipa...)- przed nabiciem chłodziła słabo ale było takich pyknięć - tak mi się wydaję..., co to może być?, za duża ilość czynnika? motor 1,9DCI, klimatronik.

pzdr.

 

Dodano: 10 cze 2014 - 15:57

Wymieniłem jeszcze filtr kabinowy i odkurzyłem porządnie komorę filtra, ale chyba nic nie pomogło, nadal jest problem z załączaniem i wyłączniem sprężarki co koło 5 sekund, czasem jak załapie to jakieś czas chodzi ładnie - wszystko sprawdzane na postoju, nie wiem jak w czasie jazdy, bo nie miałem okazji się dalej przejechać.... wentylator chłodnicy pracował cały czas.. ale jest gorąco.. wskażnik temp. w kabinie wskazuje temp. w normie..

Już w warsztacie tak się działo ale spec od klimy po nabiciu kazał pojeżdzić, jak nie przejdzie to kazał przyjechać.. co może być tego przyczyną?

- Za dużo czynnika w układzie?

- Uszkodzony czujnik ciśnienia klimy?

- Uszkodzony zawór rozprężny?

- Przytkany układ?

- Jak będę u speca to jakie ciśnienie powinno wskazywać?

pzdr.

 

Dodano: 11 cze 2014 - 08:15

Sprawdziłem jeszcze wentylator chłodnicy, tzn odpaliłem auto z zimnym motorem na wył. klimie i wentyl nie kręcił się, załaczył się dopiero po włączeniu klimy - czyli prawidłowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety też mam taki problem. zauważyłem że dzieje się to tylko na wolnych obrotach np stojąc przed światłami. Jak tylko się ruszy sprężarka zaskakuje i cały czas chłodzi. Mi na clipie pokazało ciśnienie 8 bar. ale jak się załączy to potrafi do 5 zjechać. Czujnik ciśnienia wymieniony i nadal to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak się jeździ to chyba sprężarka tak nie cyka (wł/wył) - to się dzieje bardzoej na postoje i jak jest bardzo gorąco..., ale nie byłem jeszcze nigdzie dalej w trasie, we wtorek jadę jeszcze na sprawdzenie czy kontrast gdzieś nie wyłazi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!