Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam od pewniego czasu Renault Megane 2000r ,autko stalo dotychczas pod domem nie używane i ostatnio jadac na wpost kierownica jest lekko skrecona . Zaparkowalem autko ustawilem kierownice na wprost i kola byly ustawione pod lekkim katem czyli wynika (tak mi sie wydaje ) ze ktos wczesniej mogl grzebac przy kierownicy zdjac ja i zle zalozyc ? Spojrzalem na kuckach czy wszystko ok z drąkami kierowniczymi itp ale nie widac ani luzow ani zeby byly jakies mocowania poprzestawiane wyglada ogulnie swiezo. Iteraz pytanie czy mam jechac na ustawienie zbieznosi a wczesniej probowac przestawic kierownice ,czy moze jest to wina czegos innego ?

Prosze o pomoc ,porade pozdrawiam :?: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw pojade na zbieznosc zobacze co i jak watpie zeby bylo pogiete zawieszenie przynajmniej wyglada na nie pogiete , ale postaram sie w wolnym czasie jaos podnies na kobylkach auto i popatrzec miejmy nadzieje ze to jakas pierdolak a nei pokrecony zawias , przypomina mi sie wypadek jaki mialem volvem seri 700 wjechala mi kobieta lanosem bezposrednio w czub przedniego zderzaka i myslalem ze zawias caly pogiety a tu patrze i podluznica byla lekko wygieta do miejsca gdzie byly punkty zaczepienia przedniego zawieszenia pozniej sie dowiedzialem ze tam jest jakas wstawka ze stali borowej , poprostu jakis patent ze nei musialem prostowac auta i dalej jezdizlo porsto :?:

Dziekuje za info jak bede jzu wiedzial co i jak to sie odezwe

 

Pozdrawiam :?: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

ostatnio u siebie wymieniałem końcówki drążków kierowniczych i też kierownica źle mi się ustawiła, podjechałem na ustawienie zbieżności i wszystko do normy wróciło :?:

Polecam podjechać a zobaczysz że wszystko będzie oki :?:

aha i nie pozwól aby ktoś Ci ściągał kierownicę i ustawiał w ten sposób to czy autko prosto jedzie bo później mogą być problemy z równym wkręceniem końcówek, niech zostanie tak jak jest (jak ustawiła fabryka) a zbieżność niech Ci ustawią na końcówkach drążków kierowniczych :?: ;) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W megance nie można zmienić ustawienia kierownicy poprzez jej odkręcenie i obrót o jakiś kąt względem drążka kierowniczego. Na szczęście jest tam zabezpieczenie na wielowypuście dające tylko jedno ustawienie.

Zmiana ustawienia kierownicy jest realizowana wyłącznie poprzez końcówki drązków kier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W megance nie można zmienić ustawienia kierownicy poprzez jej odkręcenie i obrót o jakiś kąt względem drążka kierowniczego. Na szczęście jest tam zabezpieczenie na wielowypuście dające tylko jedno ustawienie.
nie we wczesnych megankach - siostra ma z 1996 roku i nie ma tego zabezpieczenia, a ja już mam ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!