Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Falujące obroty, ciężko pali


Fred23-1988

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jest tu wiele pokrewnych tematów, lecz żaden nie celuje idealnie w mój problem dlatego więc piszę. A mianowicie jestem posiadaczem Reni Megane Scenic 99 rok 1.6 16V benzyna bez gazu, przebieg niecałe 180000. Od jakiegoś czasu zaczęły falować obroty, wymieniłem silniczek krokowy, zero efektu, następnie zostały wymienione świece. Na moment jakby się poprawiło lecz problem powrócił a zaraz za nim zacząłem mieć problemy z odpaleniem silnika. Nie ma reguły czy stoi dłużej czy krócej, są dni kiedy pali od strzała (tak jak było to do tej pory) a są momenty, że kreci nawet kilka minut i nic. Mógłby ktoś pomóc w tym temacie??? Byłbym bardzo wdzięczny i z góry dziękuję, pozdrawiam, Fred. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naładuj akumulator, oczyść klemy, sprawdź punkty masowe, wysusz cewki, oczyść czujnik poł.wału, sprawdź czy nie leją wtryski.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

U mnie falowanie obrotów trwało rok. Aż do teraz gdyż pojechałem na wakacje za miasto. A więc przed wyjazdem wlałem do baku 2x środek do czyszczenia wtrysków, zalałem benzyną i jazda. Do pokonania miałem niewiele bo 160 km w jedną stronę czyli około 320 w obydwie. Jechałem oczywiście drogami gdzie prędkość jest ograniczona różnie 70,90 oraz wjechałem na ekspresówkę 100 na budziku. I co wróciłem w czwartek do domu i od tego momentu widzę, że renia chodzi znacznie lepiej. Oczywiście coś tam wskazówka lata ale to jest minimalne odchylenie. Może to jest sposób na falowanie u niektórych osób, ja wymieniałem wszystko jest nawet mój temat na forum o tym i nic aż do teraz.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!