Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup Megane 1,5 dci (105) 110KM prośba o informacje


krism84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jestem zainteresowany kupnem megane kombi 1.5 dci 105km z 2011r.

Chciałem zapytać Was o wady i zalety tego silnika oraz ew koszty eksploatacj czy jest to jesdnostka awaryjna i droga w naprawach?

Na papierze autko wyglada ciekawie małe spalanie , duży bagażnik , automatyczna klima , tempomat , 6-biegowa skrzynia itd a jak jest w praktyce?

Edytowane przez krism84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W praktyce to samo co na papierze, tylko (przynajmniej dla mnie) "zero" mocy pod stopą. Ja na twoim miejscu zastanowiłbym się w kombi nad silnikiem 1,9 dCi lub którąś z benzynówek TCe, spalanie troszeczkę większe, ale moc jest przydatna. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilnuj wymian oleju co 15 tys. kilometrów, nie piłuj go na zimnym silniku, a odwdzięczy Ci się niskim spalaniem i bezawaryjną jazdą. Co do mocy, nie jest źle. Jak nie zależy Ci na odjeździe z każdych świateł, to spokojnie starczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W praktyce to samo co na papierze, tylko (przynajmniej dla mnie) "zero" mocy pod stopą. Ja na twoim miejscu zastanowiłbym się w kombi nad silnikiem 1,9 dCi lub którąś z benzynówek TCe, spalanie troszeczkę większe, ale moc jest przydatna. :)

Wiesz po pierwsze nie jestem kierowcą który jeździ jakoś bardzo dynamicznie poza tym przesiadam sie z auta ktore ma 77KM więc wydaję mi się że dla mnie przeskok będzie spory biorąc pod uwagę moment obrotywy jak to w dieslu

 

P.S. czy ta wersja ma filtr DPF? i czy należy się go bać? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz po pierwsze nie jestem kierowcą który jeździ jakoś bardzo dynamicznie poza tym przesiadam sie z auta ktore ma 77KM więc wydaję mi się że dla mnie przeskok będzie spory biorąc pod uwagę moment obrotywy jak to w dieslu

W takim razie będzie to auto idealne dla ciebie ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała poprawa ponieważ sie pomyliłem jest to bowiem silnik 110 konny :/ czy to coś zmienia pod względem eksploatacji?

- czy jest ten filtr dpf? jak się obiawia jego awaria i jak go "obsługiwać" żeby służył jak najdłużej?

- czy jest to silnik na pasku czy na łańcuchu?

 

P.S. co to znaczy bezproblemowy FAP? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie zmienia, jak już pisałem wersja 110 ma FAP - jest bezobsługowy i nie ma z nim problemów nawet w mieście, nie wymaga też żadnego specjalnego traktowania jak w innych markach. Niedoświadczony użytkownik nawet nie zauważy faktu jego posiadania. Rozrząd jest na pasku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FAP = DPF ;) i faktycznie jest bezproblemowy w tym modelu(MIII), tzn. nie musisz w ogóle zwracać na niego uwagi. Ja osobiście musiałem wyciąć FAPa, bo się zapchał, ale w 2005 dopiero je zaczęli wkładać do dCi i były jeszcze nieudoskonalone zapewne ;) 1.5 dCi jest na pasku rozrządu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A macie może link instrukcji obsługi tego modelu?

Bo jedyne co mogę znaleźć to katalogi :/

Ile wytrzymuje rozrząd wg. instrukcji a co ile zmieniamy?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!