Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nagły problem z odpalaniem.


MarioCCH

Rekomendowane odpowiedzi

Przy wyjmowaniu pompy wtryskowej musisz zdjąć pasek rozrządu a więc musisz posiadać odpowiednie blokady i mieć wiedzę jak się ustawia rozrząd.

Trzeba podeprzeć silnik i zdjąć poduszkę od strony rozrządu. Samo wyjęcie pompy jest banalnie proste, trzy śruby, jedna rurka i dwie wtyczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blokady potrzebne są także do ściągnięcia paska czy tylko do zakładania paska.

Chciałbym pompę wyciągnąć i zawieść do regeneracji samemu - pasek zakładać będzie już kto inny.

 

Pytanie czy trzeba to poblokować przed zdjęciem paska czy można już przed ponownym założeniem..

Edytowane przez MarioCCH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blokady moża założyć później, przy zakładaniu paska. Musisz tylko poluzować śrubę napinacza by zdjąć pasek.

Jak nie masz blokad to dobrze by było wstępnie ustawić rozrząd wkładając wiertło 8 w specjalny otwor w kole rozrząu i głowicy. Oczywiście kręcąc wałem do momentu ustawienia się tych otworów naprzeciwko siebie.

Edytowane przez aniewa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

ok, wtryski ponownie zregenerowane, wymieniona pompa CR na nową.

Fura odpaliła od strzała....

 

Jak teraz zadbać o tą pompę by jej nie zajechać ??

olej 200ml na bak i co dalej.. ?

Edytowane przez MarioCCH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i co dalej.. ?

I nic. Kolejne przynajmniej 200 kkm z głowy pod warunkiem tankowania dobrego paliwa. Ale gratuluję po półrocznej walce usunięcia usterki. Swoją drogą przy dobrej diagnozie mogłeś uporać się z problem w dwa tygodnie.

Mam nadzieję, że nowy rok 2015 będzie bezproblemowym w eksploatacji meganki.

Edytowane przez aniewa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzięki za info - renia chyba jednak zostanie - szkoda mi teraz jej :] Chodzi jak burza :]

 

Macie racje gdyby nie popierdzielony zakład naprawczy w Tucholi - cieszyłbym się renią już dawno..

A tak zdesperowany, idąc logicznie sprawdziłem manometrem ciśnienie wychodzące z pompy i wszystko jasne.. na 100000% do wymiany - było tylko 194 (bary ?) - niby z 320-340 potrzebnych.

Edytowane przez MarioCCH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!