Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

problem z megane 1.6 16V 2003r. , nie odpala, zgasł podczas jazdy


przesmyk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Proszę o poradę w sprawie awarii meganki.

Autem po zakupie zrobiłem ok. 1200km, nie było z nim żadnych problemów, wręcz przeciwnie chodził naprawdę równo, cicho, bez żadnych stuków itp.

Niestety, kilka dni temu przemierzając miasto auto zgasło podczas jazdy, próba włączenia nie przyniosła oczekiwanego rezultatu - auto nie zaskoczyło. Pojawiła sie czerwona kontrolka akumulatora, więc święcie przekonany, że to jego wina zepchnąłem renówke na bok. Zdziwiło mnie jedynie, że cała elektryka w samochodzie działa, jedynie przy próbie odpalenia samochodu słychać jedynie pojedynczy dźwięk - pstryk/cyk, nic w każdym razie mechanicznego.

Po naładowaniu akumulatora i podłączeniu do auta, problem nie został rozwiązany, objawy te same. Pomyślałem, że może akumulator do śmieci, poprosiłem znajomego o pomoc, podpinaliśmy kable, nawet zmieniliśmy akumulator - efekt ten sam, jedynie w którymś momencie słychać było krótką prace rozrusznika.

Zholowaliśmy samochód do mechanika. Po wstępnej rozmowie pomyślał, że to rozrusznik, zajrzał pod maskę - pasek rozrządu wyglądał na cały, wszystko pozornie cacy, później zdecydował się podłaczyć urządzenie, które daje większe napięcie. Za trzecim razem samochód zaskoczył, silnik boksował na lewo i prawo a z głębi dochodził dźwięk jakby ktoś do bębna pralki wrzucił śrubę. Mechanik stwierdził iż uszkodzony został silnik, w najlepszym wypadku będzie to "tylko" szlif głowicy. Nie chciał się wypowiadać póki nie wjedzie na kanał lub nie rozbierze silnika.

 

Za samą naprawę rozrusznika oscylował koszty ~600zł. Zastanawiam się, czy oddawać tam auto, czy lepiej za pomocą lawety doprowadzić do znajomego mechanika.

 

Jak myślicie? :mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mech sprawdził czy nie przeskoczył paseczek od rozrządu. Jeżeli słychać dziwny dźwięk taki jak by ktoś śrubę wsadził, możliwe że zawory oberwały itp. Niech sprawdzi czy pasek jest ok jeżeli tak to rozrząd cały i można spać spokojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Niestety dla mnie, okazało się, że urwał się grzybek zaworu, od czego zaczęła się kolizja silnika. Z rozrządem było wszystko ok ale i tak został wymieniony wraz z wymianą silnika. Na szczęście już renia sprawna i z wymienionym serduchem włóczy się po ulicach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!