Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś miał, już doczynienia z czymś takim w najnowszych Renault?

Przejechałem 10km i zapaliła się kontrolka o natychmiastowym wyłączeniu silnika, aby zapobiec awarii, spojrzałem na temperaturę płynu i była na maksa.

Poczekałem aż przestał działać wentylator dolałem resztkę płynu (ok. 200 ml) i po przejechaniu 500 metrów znowu to samo. Dwaj mechanicy patrzyli po drodze skąd wyciek i nie mogli tego tak na szybko zlokalizować.

 

Co myślicie to może być? Czy są jakieś typowe usterki tego typu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwaj mechanicy patrzyli po drodze skąd wyciek i nie mogli tego tak na szybko zlokalizować.

Ja dwóch mechaników patrzyło na silnik i nie znalazło, to myślisz , że tu ktoś powie nie widząc silnika.

 

A właśnie...

Jaki silnik? Jaki przebieg? Masz gwarancję?

Generalnie może być wszystko, od pękniętego gdzieś przewodu, nieszczelną pompę wodną lub nagrzewnicę, po padniętą uszczelkę pod głowicą.

Szklana kula wysiada i też puszcza płyn przy tak wyczerpującym opisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dwóch mechaników patrzyło na silnik i nie znalazło, to myślisz , że tu ktoś powie nie widząc silnika.

Pytam się czy może ktoś miał coś podobnego, czy ja napisałem aby ktoś wróżył ktoś z kart? Przecież nie od dziś wiemy, że niektóre elementy w samochodach, są gorszej jakości, a inne lepszej.

 

A właśnie...

Jaki silnik? Jaki przebieg? Masz gwarancję?

Silnik 1.6, przebieg 110 000, gwarancji nie mam, ale co to wszystko ma do rzeczy?

Przecież to nikomu nic nie powie, chcę aby ludzie się wypowiedzili czy mieli taką sytuacje, a nie byli tacy zarozumiali i nie mieli co robić jak tylko pisać bezsensowne, złośliwe posty.

 

Generalnie może być wszystko, od pękniętego gdzieś przewodu, nieszczelną pompę wodną lub nagrzewnicę, po padniętą uszczelkę pod głowicą.

Szklana kula wysiada i też puszcza płyn przy tak wyczerpującym opisie.

To twoje generalnie, to każdy może powiedzieć, nie wiem po co pisać takie posty skoro nic nie wnoszą, nic nie pomogą i nie masz nic do powiedzenia w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź bagnet oleju czy nie mas dwóch stanów- tj oleju i płynu chłodniczego. Postaw auto na czymś suchym- najlepiej nad kartonem. Zalej płynem, odpal i pozwól mu popracować przez 10 minut. Wyciek powinien być pięknie widoczny. Do tego podczas pracy oglądaj silnik. Myślę, że miejsce ewentualnego wycieku jesteś sam zlokalizować a to ułatwi nam postawienie diagnozy. Sprawdź również nagrzewnicę- możliwe że ona cieknie.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w poniedziałek odebrałem z serwisu, instalatorzy gazu z Elpigazu w Bydgoszczy Krzysztof Rybacki(logo ze świnią), który był założony na zlecenie Renault(Renault akurat wybrało tego gazownika), nie założyli reduktora do przewodu chłodzącego i rozerwało przewód w miejscu łączenia (fuszerka), a żeby jeszcze coś powiedzieć o tym gazowniku, to to, że nie wykorzystał fabrycznego dolotu u dołu tylko zamontował to w bardzo dziwnym miejscu na górze.

Także przewód do wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!