Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nie ładuje się mapa


Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem z nawigacją Carminat w grand scenicu III. Po ostatniej akutalizacji nie chce się wgrać mapa. Pojawia się tylko klepsydra jakiś pasek i tak w kółko. Aktaliazacja jest legalna, orginalna krata. Wcześniej robiłem już aktualizacje i było wszystko. Macie jakieś pomysły co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak udało sie po konsultacjach z TomTomem. Napisali mi żeby zrobić tak:

 

1. Proszę podłączyć kartę pamięci do komputera, następnie przejść do Mój komputer i dalej Dysk wymienny. W dysku wymiennym proszę odszukać folder z mapą, zaznaczyć ten folder i skopiować w dowolne miejsce na komputerze (skopiowany folder będzie nosił nazwę: Eastern Europe). Proszę również skopiować folder zatytułowany 'VAutoTTS' bądź 'LoquendoTTS', jeśli będzie występować. Po wykonaniu kopiowania można przejść do kroku 2.

 

2. Formatowanie.

Proszę przejść do Mój komputer, kliknąć prawym przyciskiem myszy na urządzenie TomTom wykryte jako Dysk przenośny / Urządzenie USB i wybrać FORMAT .

(W następnej kolejności proszę wybrać formatowanie przy pomocy FAT 32).

 

3. Kolejno proszę udać się z wcześniej sformatowaną kartą do urządzenia w samochodzie i włożyć ją do czytnika, po czym uruchomić silnik. Proszę odczekać 15 sekund a następnie wyłączyć silnik i odczekać kolejne 15 sekund. Na kartę pamięci nagra się plik umożliwiający jej odczyt w komputerze. Proszę udać się z kartą do komputera.

 

4. Proszę wejść w Moje dokumenty, gdzie proszę zmienić nazwę folderu TomTom na np. 1TomTom'.

 

5. W kolejnym kroku proszę uruchomić program TomTom Home i kliknąć opcję Aktualizuj urządzenie. Wyświetli się "Application for..." i inne składniki, które należy zaznaczyć i zainstalować na karcie (mapa).

 

Proszę skopiować na kartę foldery 'VAutoTTS' bądź 'LoquendoTTS' jeżeli takie foldery występowali przed pierwszym formatowaniem.

 

6. Na zakończenie należy odłączyć w bezpieczny sposób kartę od komputera i przetestować ją w celu sprawdzenia czy wcześniejsze problemy nadal występują.

 

U mnie nie było plików 'VAutoTTS' bądź 'LoquendoTTS' więc podejrzewam, że tajemnica polegała na zmianie nazwy foldru TomTom w moich dokumentach. Nowa aktualizacja stworzyła sobie nowy folder TomTom w moich dokumentach i nie odnosiła się do starego gdzie podejrzewam była uszkodzona aktualizacja.

W pierwszej wersji kazali mi wkleić wcześniej skopiowanaa mapę Estern Europe, ale wtedy nawigacja chodziła, ale kulawo.

Życzę powodzenia!

Edytowane przez aronus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!