Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup Scenica


Offiard

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

noszę się z zamiarem kupna Grand Scenica po FL, najlepiej benzyna 2.0 (znalezienie dobrego 2.0T graniczy z cudem).

Byłbym wdzięczny za uwagi na temat tego autka http://otomoto.pl/renault-grand-scenic-2-0-135km-panorama-dach-serwisowany-C33979721.html

 

Na żywo "szampanka" prezentuje się świetnie... lekkie 2 draśnięcia, brak ESP? :( brak koła zapasowego, średnio dopasowana wykładzina bagażnika, brak pokrywy silnika + przeróbki elektryki do widocznego BT Nokii, przyrdzewiały zdemontowany hak, - tyle z minusów udało mi się zauważyć... Ponoć nie bita, świeżo sprowadzona z NL. Przebieg możliwy i do weryfikacji.

 

Za wszelkie uwagi będę wdzięczny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza sprawa to nakopać handlarzowi do tyłka za wpis że to 2008 r. jak niżej pisze że 2007. Oszust jeden.

 

Ale do rzeczy:

-tylna wycieraczka trochę wisi, pewnie wyrobiona;

-gdzie dywaniki?

-wersja Expression, czyli taka pośrednia;

-radio, coś było grzebane, nierówno włożone;

-ESP nie widać wyłacznika, dobrze zrobione zdjęcie żeby nie było widać, do sprawdzenia.

 

Wersja Expression, całkiem ładny, sprawdzić czy są naklejki na progach itp.

 

Koło zapasowe nie było wyposażeniem standardowym, można było zamówić dojazdówkę. Pokrywa silnika była lub nie, w 1.6 żony z 2006 r. którego mamy od nowości osłony silnika (szarej) nie było.

Co do dopasowania wykładziny bagażnika, w moim Grandzie jej spasowanie także pozostawia sporo do życzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza sprawa to nakopać handlarzowi do tyłka za wpis że to 2008 r. jak niżej pisze że 2007. Oszust jeden.

Opis ponoć robił ktoś inny i stąd masa błędów. (Z NL nie DE, bez koła, bez ESP itd.)

 

Mechanicznie wycieraczki ok, osłonki są , wycieraczki valeo:P

Naklejki na progach są.

Klima działa bardzo słabo. Wyświetla jakiś jeden błąd ciężko bez diagnostyki powiedzieć dlaczego.

Auto trochę stało na zewnątrz - lekki meszek? na uszczelkach zewnętrznych szyby.

Dokładany miał ten nieszczęsny moduł do Nokii może stąd wyjmowane radio?

 

sprawa się zdezaktualizowała :( przed umówionym przeglądem pojawił się kupiec który wziął autko w ciemno..... albo była to super okazja która przeleciała przed nosem albo opatrzność :P

hmm w książce serwisowej 4 ostatnie przeglądy ten sam długopis... ten sam charakter pisma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyświetla jakiś jeden błąd ciężko bez diagnostyki powiedzieć dlaczego.

Razem z kontrolką SERVICE powinien być wyświetlany również jakiś komunikat. Niekiedy może być to błahostka, z którą samemu można sobie poradzić.

Dokładany miał ten nieszczęsny moduł do Nokii może stąd wyjmowane radio?

Jak dla mnie to radio nie jest z tego auta. Kolorystycznie nie pasuje do środkowej konsoli. Pomijam już fakt, że niedbale zostało włożone, dziwnie to wygląda.

Pizza, pozwól że się wtrącę, bo mam pewne wątpliwości :) jesteś pewien, że to Expression? Co jak co, ale kolorystyki wnętrza raczej nie zmieniali. Mnie to wygląda Dynamique. Pomijam brak srebrnego emblematu ze schematem układu biegów, ale on powinien być także w Expression.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

damiar no problem, po prostu porównuję do samochodów które mam i znam, wersje poza Authentique, Alize, Expression i Privilage pojawiły się gdy już nie byłem tak bardzo nimi zainteresowany ;) Jeżeli chodzi o obecność pewnej części elementów już nieraz były spory co powinno być a co nie. Z własnego doświadczenia wiem że w Expression ph II skórzane obszycie kierownicy mogło być a mogło go nie być ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, piszesz z doświadczenia, że w Expresion nie zawsze była skórzana kierownica, a w katalog piszą, że była w serii.

Ech, to już nic nie jest pewne. W katalogu piszą jedno, a robią drugie. Może w zależności od okresu produkcji wychodziły różne katalogi, już sam nie wiem.

Zwróciłem na to uwagę, bo nie pasuje mi tu kolorystyka wnętrza. W Expression powinien dominować jasny kolor, podobnie jak w Privilage. Byłem o tym przekonany aż do teraz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewność jest tylko wtedy jak na podstawie numeru VIN zostanie w ASO odczytana lista wyposażenia danego auta. Katalogi i widzimisię można o kant ... potłuc, bo niestety nie ma tak, że był jeden, niezmienny szablon. Szczególnie przy autach na konkretne indywidualne zamówienia pierwszego właściciela, a takich w Europie zachodniej było wiele by podnieść sprzedaż Renówek w stosunku do dominujących marek. Nawet standardy w zależności od kraju do którego auto było przeznaczone były i są różne.

Przykład meganki i sceniole z silnikami 1,8 albo o często spotykanych pojemnościach ale z mniejszą mocą. (bo różnica w podatkach czy ubezpieczeniach)

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

damiar co do tego co jest w katalogu, mam wciąż katalog z początku 2007 r. kiedy zbieraliśmy sie do zakupu żony samochodu i na zdjęciach w nim w wersji Expression jest plastikowa kierownica a w samochodzie mojej żony jest obszyta skórą (samochód był nowy). Co do kolorystyki czy występowania różnych dodatków to widzę że chyba Renault działa podobnie jak za PRLu FSO czy FSM gdzie nigdy się nie wiedziało w jakiej kompletacji samochód wyjdzie. Przestałem się juz dziwić układom gdzie samochód z phII ma tapicerkę i nierozkładane zagłówki takie jak w Authentique, plastikową kierownicę i manualną klimatyzację a w wyposażeniu ESP, tempomat, czujnik deszczu itp.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wielkie dzięki wszystkim za cenne uwagi. W końcu nastał ten dzień i odbyłem wyprawę po szczeniaka :) wkrótce będę mógł się zaprezentować. Pizza masz piwo jak tylko będziesz na śląsku :)

 

(tak więc temat do zamknięcia)

Edytowane przez Offiard
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!