Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Po wymianie oleju problem z uruchomieniem


fido28

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wahałem sie czy poruszać mój przypadek tu na forum, bo dla mnie jest nie tyle dziwny co śmieszny ale nie ukrywam że mnie martwi. Postaram się to krótko opisać. Wczoraj wymieniłem olej w swoim MII 1.9 DCI...z 10W40 na 5W40 (zaryzykowałem wymianę na syntetyk), oczywiście wymieniłem też filtr oleju. Po wymianie, zanim na dobre uruchomiłem silnik wciskałem start i przerywałem rozruch puszczając przedwczesnie pedał hamulca, żeby nie doszło do uruchomienia silnia (celem mego działania było spowodowanie żeby olej sie dobrze "rozszedł" zanim na dobre silnik zacznie pracować). Ku mojemu zdziwnieniu przu próbie uruchomienia silnika rozrusznik dłuuugo krecił zanim silnikj "załapał". Póżniej juz jakoś sie uruchamiał ale mimo wszystko z większym trudem niż przed wymianą oleju(dłużej kreci). Jest to dla mnie dziwnie, bo nigdy nic takiego mi sie nie wydarzyło. Autko paliło zawsze od "kopa"że tak to ujmę. Zastanawia mnie co ma wspólnego wymiana oleju z utrudnionym rozruchem!? Analizowałem wszystko i zastanawiam się, czy aby niczego nie ruszyłem jak wymieniałem filtr a jeśli tak to co? Filtr wymieniałem od góry i rece musiały przejśc obok przewodów elektrycznych i tych od zasilania paliwa. Macie może pomysł co się mogło stać? Dodam, że nie mam żadnych komunikatów na wyswietlaczy o jakichkolwiek nieprawidłowościach.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!