Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Poszukiwania Scenic II


lukaszbrw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od jakiegoś czasu szukamy z żoną Scenica jako samochód głownie dla niej, szukając opinii nt samochodu trafiłem tutaj. Czy moglibyście zerknąc na kilka ogłoszeń i podpowiedzieć czy warto się zainteresować ?

Na zdjęciach wszystkie wyglądają ładnie ale napewno są jakieś szczegóły które wyłapie wprawne oko fachowca.

 

nr. 1

http://olx.pl/oferta/renault-scenic-2007-2-0-16v-lift-CID5-ID6MnWN.html#e01866a281

 

nr.2

z tym rozmawaiałem przez telefon - miał podać VIN, ale zapomniał chyba... podobno kupił dla żony w tamtym roku ale teraz zauważylem na olx że ma drugi taki do sprzedania, no i zakładał gaz pół roku temu.

http://olx.pl/oferta/renault-scenic-2006-lift-1-6-lpg-CID5-ID6zjcP.html#54aeffce8f

 

nr.3

http://otomoto.pl/renault-scenic-1-6pb-avantage-panorama-oplacony-C34074865.html

 

nr. 4

http://otomoto.pl/renault-scenic-C33745503.html

 

nr. 5

http://otomoto.pl/renault-scenic-C34177570.html

 

nr.6

Tutaj też dzwoniłem, sprzedawca podał mi VIN, ma dokumenty i faktury z napraw w serwisie w niemczech, przebieg bardzo mały jak na samochód z LPG.

http://otomoto.pl/renault-scenic-2-0-idealny-gwarancja-fabr-lpg-82-tys-km-C33699898.html

 

Dziękuję z góry,

Pozdrawiam, Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nr 1:

-nie widać czy ma ESP;

-ze zdjęć wiele złego nie widzę, trzeba obejrzeć na żywo.

 

Nr 2:

-taki poliftowy jak ja cesarz chiński, chyba przód walony, ma nowy zderzak, nowe lampy, pas pod maską bez naklejek;

-tylne lampy z ph I (przedliftowego), tak samo wnętrze (kierownica i dźwignia zmiany biegów), poza tym skrzynia 5 a poliftowe miały 6;

-listwy z oznaczeniami silnika, poliftowe były bez;

-nierówno spasowana srebrna listwa w zderzaku przednim, brak zaślepki otworu na ucho holownicze;

-felgi jeszcze z przedliftowego.

 

Możliwe ze to 2006 r. ale jak dla mnie zbyt wielki ulep, odpuściłbym.

 

Nr 3:

-ze zdjęciami to poszaleli, łaaaa;

-przedliftowy, nie zdziwię się jak się okaże że to 2005 a pierwsza rejestracja 2006.

 

Nr 4:

-dach nieotwierany (to nie minus wg tubylców, ale miej to na uwadze);

-gdzie tylna wycieraczka?

-ESP jest;

-to też przedliftowy, oczywiście moje podejrzenia co do rocznika nadal są aktualne;

-brak dźwignie regulacji wysokości fotela kierowcy;

-czujniki parkowania dokładane.

 

Nr 5:

-brak ESP;

-podgrzewanej przedniej szyby nigdy nie było;

-brak naklejek na pasie przednim, zbyt wysko ustawiona lewa wycieraczka, chyba podszybie bylo zdejmowane i ktoś się nie postarał.

 

Nr 6:

-na dzien dobry nakopac do tyłka: pierwsza rejestracja 12/2006, oszuści piekielni;

-mały napis RENAULT na klapie bagażnika kiepsko i nierówno naklejony, duży SCENIC też;

-nieoryginalne radio, ale możliwe że współparcuje ze sterowaniem pod kierownicą;

-czujniki parkowania tył oryginalne, przednie dokładane;

-ramka mieszka dźwigni zamiany biegów powinna być srebrna;

-gdzie dywaniki?

-ESP może i ma, ale trudno wypatrzeć wyłącznik ASR (kąt wykonania zdjęcia przez drzwi kierowcy bardzo to utrudnia);

-sprawdzić czy są naklejki na progach.

 

Jak dla mnie najpierw warto obejrzeć pierwszego, ostatni w miarę fajny, tyle że już nie ufam sprzedawcy za akcję z rocznikiem. Przebieg możliwy, ale jakoś tez mi się wierzyć nie chce (mojej żony samochód z 2006 kupiony w styczniu 2007 r. od nowości ma 107000 km, wiem, bo jak z salonu odbierałem to miał 9 km).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad.1

- urwana antena

- nie wiem czy po lifcie dalej była taka zasad, że na listwach ochronnych przednich drzwi była napisana pojemnośc silnika, z wyjątkiem najsłabszych wersji diesla. Na moim 2.0 mam szarą końcówkę listwy ochronnej z napisem "2.0" albo "2.0 16v"

 

Ad. 2

Dla mnie golas - no ale ja stoję na stanowiku, iż po to kupuje się francuskie samochody - by mieć fajne wyposażenie. Więc manualna klima, brak tempomatu, handsfree - nie przemawia do mnie. Chyba się rozbestwiłem swoim.

 

Ad 6

Chyba jednak ma ESP

Ale chyba nie na Handsfree - bo w klapie bagażnika jakby nie było przycisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy po lifcie dalej była taka zasad, że na listwach ochronnych przednich drzwi była napisana pojemnośc silnika, z wyjątkiem najsłabszych wersji diesla. Na moim 2.0 mam szarą końcówkę listwy ochronnej z napisem "2.0" albo "2.0 16v"

W poliftowych już tego nie ma co mnie akurat bardzo cieszy w moim przypadku, moja idee fixe na temat tajemniczości Cichociemnego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za szybką reakcję. Miałem się wybrać w sobotę na północ od Warszawy żeby obejrzeć auta nr 2,3,4,5, ale widzę że to była by tylko strata czasu, pojadę chyba na południe obejrzeć 6-stkę. Sprzedawca mówi, że ma ESP. Natomiast na hands free nie zależy mi specjalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca mówi, że ma ESP

Napisał tez że to 2007 r. ;) Zrobisz jak zechcesz ;) Zaleca się daleko idącą ostrożność i pamiętać że należy sprawdzić po VIN i podłączyć pod komputer. I przejrzyj dokumentację, patrząc po tablicach możesz kupować bezpośrednio od Helmuta czy innego Klausa, nawet na tablice wyjazdowe poskąpił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zleciłem sprawdzenie historii serwisowej dla tego auta.

Poniżej raport :

 

Sprzedawca podał w ogłoszeniu rok samochodu 2007 - skąd takie różnice w raporcie ?

 

Strona 1

WERYFIKACJA RENAULT SCENIC II 2005

Nr VIN: VF1JM0U0636964262

Dane w/g nr VIN (przybliżone):

MARKA

Renault MODEL Scenic II TYP

VAN ROK PRODUKCJI 2005

SKRZYNIA BIEGOW Manualna

POJEMNOSC 2000

RODZAJ PALIWA Benzyna

 

Zadzwoniłem do poniższego dealera Renault:

Renault Garage Wacrenier

44 rue de Roger Bouvry

59113 SECLIN

Tel: 03 28 16 00 70

 

Tutaj otrzymałem następujące wizyty w serwisie Renault:

DATA PRZEBIEG OPERACJA

14/05/2012 113 481 km

Wymiana pompy wody,

Wymiana paska klinowego,

Wymiana płynu chłodniczego,

Wymiana żarówki.

 

07/2011 95 000 km

Wymiana oleju, filtry

 

17/08/2010 70 000 km

Wymiana oleju, filtry

 

14/10/2009 53 000 km

Wymiana oleju, filtry

W systemie sieci Renault widać jeszcze wizyty z przebiegiem 45 000 km i 26 000 km. Podczas jednej z nich został dokonany przegląd klimatyzacji.

 

Uwaga : Informacje które zostały zamieszone w powyższym raporcie zostały uzyskane od firm/osób prywatnych wymienionych wyżej. W celu ewentualnej weryfikacji autentyczności AUTO RAPORTU zamieszczamy dokładne dane kontaktowe które wykorzystywaliśmy podczas sprawdzenia. W przypadku pytań związanych z raportem prosimy o kontakt : Jarosław Tomczak tel. Kom. 692 534 224 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc po przebiegach i datach wizyt w serwisie wychodzi mi rok produkcji 2006. Możliwe że w systemie wisi 2005 jako rok wprowadzenia modelu (SII wystartował w 2003 r. ale możliwe że wtedy dokonano jakichś modyfikacji i oznaczono jako zmiane modelową, tak jak w przypadku PF125P MR i rok wprowadzania modernizacji, ale niech w razie czego wypowie się ktoś lepiej zorientowany w temacie). Wizualnie ze zdjęć zgadza się że to wersja po lifcie czyli po wrzesniu 2006 r. Zgłoś się do tego gościa z wywiadowni że masz taką wątpliwość i że nie zgadz Ci się rok produkcji z jego opisem. Poza tym patrząc na taką historię wyglą mi ten samochód sympatycznie, patrząc na wpis przy 113000 km. z 2012 r. i wymianę pompy wody prawdopodobnie miał też wtedy zmieniany rozrząd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyjaśnienie z tym rokiem, myślałem już że to jakiś przekręt :) Napisałem też do gościa który to sprawdzał - dam znać jak się odezwie. Co ile się wymienia rozrząd w tym silniku ? Oprócz pompy wody to nie ma wzmianek o rozrządzie a przecież to ważna wymiana. Może być tak, że do systemu wszystkiego nie wpisywali a jest w książce, czy te wpisy powinny sie pokrywać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z rokiem produkcji i tym co w opisie to moje podejrzenia, patrząc na zdjęcia i historię tego egzemplarza pasuje mi rok produkcji 2006.

 

Rozrząd wymienia się wg producenta co 120000 km. lub 5 lat, mechanicy sugerują 90000 km. Przy wymianie rozrządu wymienia się też pompę wody.

 

Częściej jest tak że w systemie są wpisane naprawy a nie zawsze w książce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!