Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Odpalanie problem + elektryczny ręczny


Rekomendowane odpowiedzi

Kilka dni temu kupiłem Renault Megane 1.6 16V z 2010 roku, auto od momentu zakupu zachowywało się dobrze, a dzisiaj auto nie chciało odpalić. Po naciśnięciu guzika "Start" auto wydaje głos "cyknięnia" i tyle.

Pojawił się problem także z Elektrycznym ręcznym, samochód każe mi go zacisnąć i auto przy wysiadaniu brzęczy. wajcha od ręcznego miga na czerwono, a na desce rozdzielczej pojawiła się pomarańczowa lampka z kluczykiem.

Jestem laikiem jeżeli o samochody, przepraszam za ewentualne błędy oraz za moją gramatykę, ale jestem roztrzęsiony i zdenerwowany bo nowy samochód, którego mam 3 dni, a już jakieś awarie.

Proszę o szybką odpowiedź.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiło mi się komunikat o tym aby podładować akumulator, aby to zrobić muszę włączyć silnik, a tego nie mogę zrobić.

Czy mogę podłączyć prostownik bezpośrednio na akumulator?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jak muszę to tak robię, ale lepiej jest odłączyć klemę minusową i dopiero naładować. Jak się będzie szybko ładować to prawdopodobnie złom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli w teorii podłączenie prostownika bezpośrednio na akumulator nie spowoduje kolejnych awarii ?

 

Edit.

Podłączyłem prostownik bezpośrednio do akumulatora i teraz mam pytanie jak długo powinien sięładować akumulator w ten sposób ? Do wieczora czy wystarczy 20-30 minut aby tylko uruchomić silnik ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej nie, ale ręki nie dam sobie uciąć.

Ja bym podłączył, ale sprawdź 3 razy czy bieguny dobrze podłączasz. Widzę, że jesteś mocno zaaferowany, więc o pomyłkę nietrudno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem strasznie zdenerwowany bo wydalem kupę pieniędzy na samochód a dzisiaj awaria. Bieguny na 100% poprawne bo prosiłem sąsiada aby sprawdził. teraz mam pytanie jak długo muszę ładować akumulator tzn. Co byś zrobił na moim miejscu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się problem także z Elektrycznym ręcznym, samochód każe mi go zacisnąć i auto przy wysiadaniu brzęczy

Meganka 3 ma ręczny z jednym siłownikiem i linkami czy osobnym siłownikiem na każdy zacisk?

Bo mi to wygląda na awarię tensionera (ustrojstwa które mierzy siłę naciągu ręcznego) w mechanizmie z linkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!