Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Buczenie 2.0 16V


Johny6665

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Po odkręceniu korka oleju na pracującym silniku jak również po wyciągnięciu bagnetu słychać dźwięk rozpędzającego się samolotu.. Coś buczy, huczy. Czy to może być odma, bądź ten słynny zaworek podciśnieniowy?

Pierwsza diagnoza "Głąba" z byłego ASO w Dąbrowie Górniczej to brak kompresji - zalecał remont silnika, kolejny warsztat zmierzył kompresję i wszystko było ok. Okazało się, że mieliśmy problemy z olejem zalegającym w kolektorze ssącym, po jego wyczyszczeniu objawy falujących obrotów zniknęły.

Pozdrawiam.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałeś nigdy problemu z falującymi obrotami (w sensie po prze gazowaniu spadającymi do 500 i dopiero wyrównującymi do 700 czy tam 900)? Może to wina silniczka krokowego? O ile takowy istnieje w Megane ;)

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, czegoś takiego nie zaobserwowałem u siebie. Burczenie - owszem oraz bardzo duże ssanie powietrza przez korek oleju.

Sądzę, że mamy takie same silniki, w tej odmianie sterowanie przepustnicą odbywa sie "by wire" więc za otwieranie przepustnicy i utrzymywanie wolnych obrotów odpowiada ten sam silnik krokowy - wnioskuję z tego co zobaczyłem podczas wymiany rozrządu, musiałem demontować przepustnicę aby założyć blokadę wałków.

Czy możesz nagrać pracę silnika i wstawić na youtube? Zobaczymy czy ogłos jest taki sam jak u mnie czy inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie odpala za pierwszym razem to prawdopodobnie do czyszczenia czujnik wału. W 2.0 F4R z przodu na dole silnika bliżej skrzyni biegów, przykręcony jedną dziesiątką. U mnie czyszczenie pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wyczyściłem czujnik położenia wału i dalej to samo. Po podpięciu komputera okazało się, że pojawił się błąd czujnika temperatury i pokazuje -50 C.

 

Dodano: 15 wrz 2014 - 11:34

Po wymianie czujnika temperatury w bloku dalej pokazuje -50 stopni.. :/ Już nic nie rozumiem.

 

Dodano: 16 wrz 2014 - 07:22

Wczoraj wywaliło Check Engine z błędem sondy lambda.. Ehh. Jakaś masakra. Audo z Check Engine zapalonym odpala od strzała, bez niego już nie.

 

Dodano: 28 wrz 2014 - 11:00

Auto po wgraniu softu od nowa, dalej problemy z odpalaniem raz na jakiś czas. Jak zmierzyć czujnik położenia wału? W sensie ile powinien mieć rezystancji i czy on podaje sygnał ciągły czy przerywany?

 

Dodano: 28 wrz 2014 - 11:01

up.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dopisałem, po wgraniu softu od nowa czujnik jest sprawny, pokazuje realną temperaturę a auto dalej czasem nie odpala bez dodania gazu.

 

Dodano: 01 paź 2014 - 16:48

A powiedzcie mi jakie czujniki działają podczas odpalania samochodu?

<><><><><><><><><><>><><><><>

- Czujnik położenia wału

- Czujnik położenia wałków rozrządu

<><><><><><><><><><>><><><><>

- Czujnik temperatury?

- Jakieś inne?

<><><><><><><><><><>><><><><>

Chciałem wyeliminować wszystko..

<><><><><><><><><><>><><><><>

Czy może mieć z tym coś wspólnego pedał gazu i jego wiązka?

<><><><><><><><><><>><><><><>

Auto czasem odpali z dodaniem gazu ale zaraz gaśnie i znowu trzeba ciskać pedał..

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.9 - Enter Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!