Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Duże zużycie benzyny


mariusz_d

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Mam pytanie o przyczynę dużego zużycia benzyny mimo jazdy na LPG.

Teraz opis sytuacji:

- Renault Megane 1,6 8v 55kW, instalacja I/II gen. Stag 2W , attuator wywalony (jest register na śrubę).

Przez jakiś czas miałem problem z poprawną pracą na benzynie, (pisałem o tym w innym wątku). Wymieniłem całą listwę wtryskową, trochę lepiej ale jeszcze nie to, okazał się winny emulator wtryskiwaczy, na razie naprawiłem emulator i jeździ OK na benzynie. Ale... Robiłem w zeszłym tygodniu przegląd i diagnosta marudził o skład spalin HC ok 3000, lambda poza zakresem reszty nie pamiętam ale ogólnie masakra. Do tego bardzo szybko znikała benzyna ze zbiornika. Pojechałem do gazownika na regulację, poregulował zszedł z HC do ok 500 (i tak za dużo) ale nie dał rady niżej.

Kliniczny przykład niedziela i poniedziałek. W niedzielę wlałem 10 l benzyny bo świeciła się rezerwa, wskazówka na 1/4 skali. Odpaliłem na stacji benzynowej, przeszedłem na LPG i pojechałem do domu. Po drodze 2 rozruchy silnika (na ciepło więc przegazówka do 2000 obr od razu). W poniedziałek rano do pracy - rozruch, wyjazd z osiedla (ok 600 m) i przejście na LPG. W pracy kilka rozruchów silnika ale prawie na ciepło więc prawie natychmiast po rozruchu przejście na LPG. Efekt po drodze do domu widzę, że wskazówka poziomu paliwa prawie na czerwonym polu.

No to myślę, może listwa cieknie, może regulator ciśnienia. Założyłem po południu listwę na której jeździłem wcześniej. Wiadomo trochę benzyny poszło - świeci się rezerwa. Zalałem 10 l benzyny, wskazówka powyżej 1/4.

Jeżdżę od poniedziałku wieczorem na poprzedniej listwie (wtorek wyjazd do pracy - 600 m na benzynie potem LPG, w pracy kilka rozruchów ale na benzynie razem może z kilometr, środa podobnie, dzisiaj rano podobnie) i widzę że wyraźnie opadł mi poziom benzyny. Złącza przy listwie sprawdzałem - sucho. Nic więcej nie było ruszane. Złącza na zbiorniku sprawdzałem - przy pracy na benzynie - sucho.

O co tu k..... chodzi??????

Wcześniej przy mojej eksploatacji 10 l benzyny wystarczało na ok miesiąc (nawet zimą latem na 1,5 miesiąca).

A przy okazji mam dorobione wyłączanie pompy benzynowej przy pracy na LPG.

Czy przez uszkodzony regulator ciśnienia może zasysać benzynę ze zbiornika??? nawet na wyłączonej pompie?????

Ale z przewodu regulatora nie ma zapachu benzyny, ani benzyna nie kapie.

 

PZDR

Mariusz

 

Dodano: 26 wrz 2014 - 19:12

Dzięki za wszystkie rady, rozumiem, że to nie tak fascynujący problem jak dyskusja o tylnych "halogenach" albo "xenonach H4".

Problem rozwiązany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, nie irytuj się. Nie mam gazu, nie znam się, nie zabieram głosu. Może inni nie mieli takich problemów, a dobre rady z sufitu wiesz ile są warte. Zawsze możesz posiłkować się Pikurem, Elektrodą, lub Forum LPG, a jeżeli rozwiązałeś problem, to podziel się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatankuj dwa razy do pełna Pb zobacz ile to auto pali Ci Pb. Wyeliminuj jeden sposób zasilaia a nie "zalałem 10li wskazówka się wychyliła , później trochę opadła" nic to nie wnosi do naprawy ani rozwiązania problemu. Najpierw zrób tak aby było dobrze na jednym źródle zasilania czyt. Pb później zajmiesz się LPG. Zrób jedno może uda się rozwiązać problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatankuj dwa razy do pełna Pb zobacz ile to auto pali Ci Pb. Wyeliminuj jeden sposób zasilaia a nie "zalałem 10li wskazówka się wychyliła , później trochę opadła" nic to nie wnosi do naprawy ani rozwiązania problemu. Najpierw zrób tak aby było dobrze na jednym źródle zasilania czyt. Pb później zajmiesz się LPG. Zrób jedno może uda się rozwiązać problem.

Czytaj ze zrozumieniem.

Napisałem, że wskazówka stanęła na 1/4 na skali i nie opadłą trochę, tylko opadła do takiego poziomu, że zaświeciła się rezerwa. Pisałem również że na benzynie (Pb w benzynie już dawno nie ma) chodzi OK.

 

PZDR

Mariusz

 

Dodano: 29 wrz 2014 - 09:00

Załataj dziurę w baku ;)

Na forum cenzuralnie się wysławiamy :!: <czerwona>

Sorry ale nie zdzierżyłem - a poza tym wykropkowałem ;)

 

To jest forum a nie serwis online 24 godz. na dobę :D

Posta napisałem 15,16 września, forum zaktualizowało datę posta jako datę edycji. 10 dni i żadnej odpowiedzi.

 

PZDR

Mariusz

 

Dodano: 29 wrz 2014 - 09:13

Kolego, nie irytuj się. Nie mam gazu, nie znam się, nie zabieram głosu. Może inni nie mieli takich problemów, a dobre rady z sufitu wiesz ile są warte. Zawsze możesz posiłkować się Pikurem, Elektrodą, lub Forum LPG, a jeżeli rozwiązałeś problem, to podziel się.

Nie irytuję się tylko odniosłem się do sytuacji gdzie na wydumane problemy jest kupa odpowiedzi na poziomie Onetu i innych miejsc, gdzie królują "dzieci neostrady".

Problem okazał się trywialny - nie znam jeszcze pierwotnej przyczyny do końca. Emulator nie wyłączał jednego wtryskiwacza. Benzyny było za mało aby "zadusić" silnik. Wymieniłem emulator wtryskiwaczy i jest OK. Przyczyną marnej pracy na benzynie też był emulator - popalone ścieżki powodowały, że wtryskiwacz nie działał. Posztukowałem ścieżki i wtedy zaczął działać wtryskiwacz benzynowy, ale się nie wyłączał. Nie wiem jeszcze czy to ja popełniłem błąd sztukując ścieżki, czy przy upaleniu ścieżek uszkodził się przekaźnik i nie odłączał wtryskiwacza.

W wolnej chwili zamierzam wziąć emulator na stół podłączyć mu zasilanie i pobawić się miernikiem. Pstryknę wtedy zdjęcia.

 

PZDR

MARIUSZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to myślę, może listwa cieknie, może regulator ciśnienia. Założyłem po południu listwę na której jeździłem wcześniej. Wiadomo trochę benzyny poszło - świeci się rezerwa. Zalałem 10 l benzyny, wskazówka powyżej 1/4.

Jeżdżę od poniedziałku wieczorem na poprzedniej listwie (wtorek wyjazd do pracy - 600 m na benzynie potem LPG, w pracy kilka rozruchów ale na benzynie razem może z kilometr, środa podobnie, dzisiaj rano podobnie) i widzę że wyraźnie opadł mi poziom benzyny. Złącza przy listwie sprawdzałem - sucho. Nic więcej nie było ruszane. Złącza na zbiorniku sprawdzałem - przy pracy na benzynie - sucho.

Zastanów się co Ty piszesz na początek. Powyżej zacytowałem Ci co napisałeś i po tym niby widać że wskazówka zatrzymała Ci się na 1/4 sam przeczytaj to co piszesz za czym wstawisz na forum. Nie rozłączanie wtryskiwacza PB podczas pracy na LPG - myślisz że zskoczyłeś kogoś? Grzebiesz sam nie napiszesz co zrobiłeś bo nie było mowy o Twoich próbach naprawy emulatora i co - ze szklanej kluli mam wymyśleć co robiłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!