Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nie działa dżojstik na telefonie


Rekomendowane odpowiedzi

Rok 2013, radio nowe z USB. Dżojstik działa poprawnie tylko na radiu i USB. Po podłączniu telefonu można tylko obsługiwać listy telefonu i wybierać numery, za pomoca pokrędłą radia, dżojstik jest nieaktywny. Czy ktoś coś poradział na to, czy nowe oprogramowanie uruchamia dżojstik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dżojstik działa poprawnie tylko na radiu i USB.

Chodzi Ci o pilota przy kierownicy? Poprawnym działaniem to bym tego nie nazwał - działa Ci zatwierdzanie utworu rolką? :blink: Co do telefonu to sprawdzę w wolnej chwili jeśli ktoś wcześniej nie odpowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj jaką masz wersję oprogramowania (Przycisk SETUP > Opcje Audio > Wersja oprogramowania). Jeszcze raz doprecyzuję, przewijanie rolką utworów działa, ale czy działa Ci kliknięcie w rolkę - przewijasz, przewijasz i wybierasz konkretny utwór. W najnowszej wersji nie działa klikanie, w poprzedniej też nie działało, trzeba zatwierdzić pokrętłem na radiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez całą drogę do Chorwacji nie dotykałem radia, muzyka leciała z USB, a zmieniałem utwory szesiątki razy, więc działa tylko tak się zastanawiam czy wciskałem, czy po przewinięciu sam sie uruchamia i nie trzeba klikać - tego nie zarejestrowałem ale sprwardzę. Wersje też zobaczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w fazie II coś sknocili ze systemem audio. Pozbawili zestaw głośnomówiący wybierania głosowego, pilotem w zasadzie można tylko odebrać rozmowę. Co z tego, że rolką można przewijać listy, jak z pilota nie można nic wybrać z tej listy, trzeba zatwierdzić dusząc pokrętło na radiu. Z pilota nie ma możliwości zainicjowania połączenie.

Artur, tylko przewijałeś rolką pilota podczas odtwarzania. :)

Mam wgrane najnowsze dostępne oprogramowanie, na początku września-First_3.0027 Classic

Edytowane przez Lelupi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIEEEEEEEEEEEEEEEE, niczego NAPEWNO nie zatwierdzałem przyciskiem radia (poza telefonem oczywiście), zmieniałem pilotem, dzisiaj sparwdzę czy trzeba u mnie kliknąć czy sam po przwinięciu startuje.

Edytowane przez artur-wiater
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc chodzi o zmianę katalogu, nie wiem - sprawdzę

Ma kolega rację zmieniać utwory mogę ale zmiana katalogu nie jest możliwa..

Będę reklamował działanie dżojstika w ASO... to ewidentny bubel zagrażający bezpieczeństwu...

 

Dodano: 30 wrz 2014 - 16:34

Odebrałem auto z ASO, uruchomili rolkę na telefonie (wcześniej przewijanie na telefonie też nie działało). Zatwierdzanie rolką dalej nie działa. Wg. nich winny jest wadliwy dżojstik - zamówili nowy, mają wymienić w piątek i ma ponoć na 100% działać. Mówiłem, że czytałem na forum, że we wszystkich nie działa - a co pan powiedział, że to bzdura. No te czekam na wymianę i będę informował o efektach...

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ciekawe! W takich przypadkach przeważnie serwisy twierdzą, że tak jest, ten typ tak ma, jeszcze się z tym nie spotkaliśmy. :)

A tutaj proszę, nie działa wszystkim a serwis twierdzi, że powinno działać.

Czekam niecierpliwie na wyjaśnienie problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście sprawdzę wersję oprogramowania. Gość raczej wydawał się wiedzieć co mówi, wspominał też o nocie technicznej do tego audio. Tym bardziej, że uruchomili rolkę na telefonie która nie działała

 

Dodano: 02 paź 2014 - 15:10

Wgrane przez ASO oprogramowanie to First_3.0.0.27 Classic czyli to co pisał kolga Lelupi i to ono uruchomiło rolke na telefonie...

 

Dodano: 03 paź 2014 - 11:55

No i dalsza część problemu. pojechałem z rana do ASO na umówiona wymianę. Zanim przyjeli auto wsiadem w salonie do nowej Meganki z identycznym radiem i połączyłem się z nim swoim telefonem - ZATWIERDZANIE DZIAŁA bez problemu i wersja oprogramowania identyczna jak u nas, Wiec na 100% sprawa nie jest winą oprogramowania tylko przyczyna jest sprzętowa. Moje auto Panowie wzieli na warsztat i wymienili dźojstik. No i jak należało się spodziewać nie pomogło - nadal kupa. Ale starali się dalej. Przy mnie elektryk podłączył clipa i testował przyciski. System widzi naciśnięcie rolki, ale coś tam źle jest interpretowane i to nie tylko rolka ale i inne przyciski. Auto mam zostawić w przyszłym tygodniu to na spokojnie to razpracują. W pierwszym podejściu zostanie przeprogramowany moduł (nie wiem do końca o co chodzi), jeśli nie pomoże to elektryk stawia na wadliwy (nieprawidłowy) wyświetlacz - zamówią nowy. Nie wiem dlaczego wyświetlacz - pewnie fabryka dała nowe radio, a wyświetlacz nie jest do końca kompatybilny, a pewnie to on steruje radiem, powiedział również, że samo radio na 100% jest sprawne. Naprawdę dobre ASO bo chcieli pomóc i nie olewają klienta, a co najważniejsze nie mówią TTTM . O dalszych postępach będe informował.

Edytowane przez artur-wiater
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie działa niestety, a powinno?

 

Dodano: 07 paź 2014 - 13:16

Byłem ponownie w ASO. Po konsultacji z działem technicznym Renault Polska, znowu przełożono dżojstik, tym razem na taki z funkcją "ok". Niestety znowu nie pomogło. Ostatecznie winne ponosi wyświetlacz w tej wersji. Niestety ASO nie wymieni go w ramach gwarancji, bo nie jest on wadliwy tylko ta wersja tak została wymyślona. Niestety koledzy nie ma co czekać na nowszy program bo on nic nie da. Jedynym sposobem jest wymiana wyświatlacz na taki z funkcją "ok" i prawdopodobnie również trzeba będzie wymienić dżojstik - tu nie ma pewności. Nadal uważam, że to paranoja ale cóż..... "Francja elegancja"

Edytowane przez artur-wiater
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!