Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czujniki ciśnienia w kołach - wymiana kół na takie bez czujników


Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do zakupu dodatkowego kompletu kół, żeby na zimę robić tylko przekładkę, ale te zimowe koła nie będą miały czujników ciśnienia. Czy moglibyście opisać co się dzieje na wyświetlaczach i czy da się normalnie jeździć, bez jakichś czerwonych żarówiastych komunikatów, bądź alarmów dźwiękowych? Jeśli jest komunikat, to czy mocno wkurza ... ;)

Przaraża mnie zakup dodatkowych czujników za kasę rzędu 1 000 zł i dodatkowe płacenie za programowanie clipem.

(Na forum znalazłem temat, który opisuje podobny problem, ale tylko w megane II.)

 

Dodano: 01 paź 2014 - 12:16

Ciężko mi uwierzyć, że na tym forum nie ma użytkowników megane III, którzy mając auto wyposażone w elektronikę sprawdzającą ciśnienie w oponach, założyli koła bez czujników i zechcieliby jako doświadczeni w tym się wypowiedzieć :(.

Edytowane przez Firan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dziś zrobiłem przekładkę na niefabryczne koła bez czujników.

Efekt bardzo mnie zakoczył. Auto zupełnie przemilczało ten fakt. Po prostu w miejscu gdzie na wyświetlaczu wcześniej było rzeczywiste ciśnienie kół, teraz widoczne są kreski. Nic więcej. żadnych alarmów, ostrzeżeń, komunikatów. Domyślam się, że po ponownym założeniu kół z czujnikami, znowu zaczną się wyświetlać prawidłowe wartości. Jeśli tak, to ta sytuacja byłaby wg. mnie idealna.

Ponieważ spotkałem się z opisami innych użytkowników meganki 3, wskazującymi na inne zachowanie ich aut, a i w wywiadzie z serwisem potwierdzały się te opinie, to podejrzewam, że może Renault coś niedawno zmieniło. Moje auto zostało zakupione jako nowe w sierpniu 2014.

 

Dodano: 05 lis 2014 - 14:52

Po jednym dniu od zmiany kół na wyświetlaczu niespodziewanie pojawił się niestety niemiły komunikat. Nie ma innej rady i trzeba wyłączyć clipem. Pierwsze podłączenie do komputera koniecznie w salonie.

Długie przytrzymanie przycisków komputerka (tak jak kasujemy np. stan podlicznika) w momencie kiedy na wyświetlaczu jest ekran ciśnienia kół, znowu na pewien czas załatwia problem pomarańczowych komunikatów

post-73314-0-09960900-1415195332_thumb.jpg

Edytowane przez Firan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Fakt, ASO i inny serwis z clipem nie poradzili sobie z moim autem.

Jedyna realna opcja to dogadanie się z jakimś magikiem jak "cinas_", który prawdopodobnie poradzi sobie z tematem. Dzięki za pomoc.

Edytowane przez Firan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam,

Tez chętnie usłyszałbym co najlepiej zrobić - bo nie chcę kupować czujników a jestem przed decyzją czy same zimówki na moje alu czy komplet felg z oponami kupić. Chciałbym jeszcze wiedzieć czy przez te komunikaty da się normalnie korzystać z komputera tzn czy wda się przełączyć np na spalanie lub zasięg i czy wyświetlacz do wyłączenia silnika będzie pokazywał to co chcemy czy automatycznie przełączy się na błędy.

Edytowane przez marg2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z komputera da się normalnie korzystać i przełączać na co się chce. Mnie dobijała szczególnie jaskrawa pomarańczowa lampka z kluczem (widać na fotce kilka postów wyżej) i uznałem że na dłuższą metę nie da się tak jeździć. Dokupiłem dodatkowy komplet czujników w ASO.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,

 

Czy ktoś wie czy można przez diagnostyczny ICAR 2 ELM327 NANO PL VGATE Bluetooth oraz odpowiednią aplikację wyłączyć czujniki ciśnienia na zawsze? Albo przełączać stany?

Edytowane przez qwertz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co kombinować. Nowy czujnik jest do zdobycia za 110 zł. Na oponach zimowych jeździ się około 5 m-cy.

Taki temat ma stosowny dział. Prośba do moda by panował nad tym. Jest masa nowych tematów typu "jaki olej" i podobnychsi łagan się robi.

Edytowane przez lufa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 lata później...

 

Megane III PH II, wyłączyłem czujniki ciśnienia za pomocą DELPHI DS 150 i efekt jest taki, że pojawił się komunikat ERROR PROG i kontrolka stop. Da się to wyłączyć? Co ciekawe mój DS150 nie łączy się z modułem silnika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.11.2019 o 17:11, jaceknowy napisał:

 

Megane III PH II, wyłączyłem czujniki ciśnienia za pomocą DELPHI DS 150 i efekt jest taki, że pojawił się komunikat ERROR PROG i kontrolka stop. Da się to wyłączyć? Co ciekawe mój DS150 nie łączy się z modułem silnika. 

 Primo nie podłączaj tego gówna do Renówek. 

Secundo nie wyłączysz Delphi'm TPMS. Trzeba to wyprogramować z auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!