Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z 1 światłem dziennym


Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolezanki i koledzy.

Mam pewien kłopot z moją Meganką III z 2010 r, silnik 1,5 DCI 110km.Wersja przed liftem.

miałem małą stłuczkę lewą stroną niestety przodem, traf chciał że przecięła mi się wiązka która idzie na przedniej belce.

Z racji tego że sporo rzeczy robię sam a uszkodzenia nie były na tyle masakryczne abym sam nie wymienił błotnika, lampy i paru plastików to niestety na wiązce poległem troszkę.

Wszystkie kable w zasadzie polutowałem tak jak trzeba, działa wszystko, nie nie wariuje ale...

w prawej lampie nie świeci się żarówka od świateł do jazdy dziennej, w przeciętej wiązce jest jeden jasno kremowy kabel, który jest pod prądem tj zachowuje się tak jakby zasilał tą jedną żarówkę. Podłączałem próbnik w momencie zapalenia świateł, napięcie ginie, jak zgaszę światła to pojawia się napięcie i analowicznie też lewa lampa zaczyna świecić jak trzeba.

Pytanie jest takie - jak podłączyć a może inaczej do którego kabelka ten urwany.

SPrawdziłem że do lampy idzie kabel od pozycji, niebieski, fioletowy od krótkich, biało czarny chyba kierunek, czarny grubszy długie.

Może ktoś ma jakiś schemat lub ktoś bardziej doświadczony podpowie jak idzie ta wiązka i na który kabel dać zasilanie z tego urwanego aby te prawe światlo działało.

Niestety wszyscy elektrycy w mojej okolicy jakoś nie garną się do ogarnięcia tematu.

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!