Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

[Megane I ph II] rozmiar felg PONOWNIE


obuwiecieplezimowe

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry i z góry przepraszam za taki temat. Wiem, że był poruszany wielokrotnie (to udało mi się przeczytać). Wiem, że jest nawet przyklejony temat z informacjami, ale linki z niego są już nieaktualne. Generalnie w wielu miejscach znalazłem informację że "było", ale gorzej o konkretną, jednoznaczną odpowiedź. Temat z nieaktualnymi linkami to ten niżej:

http://megane.com.pl/topic/10459-i-megane-i-ph-ii-rozmiary-felg-i-opon/

 

Co gorsza, znalazłem w internecie dane, które temu przeczą:

http://www.rozmiaryfelg.pl/renault.htm

Według tej tabeli mój samochód powinien mieć standardowo felgi 6 cali i ET43.

 

Z tego powodu proszę o odpowiedź albo uaktualnienie danych z pierwszego, podlinkowanego tematu. Jaki w końcu rozmiar jest standardowy? Muszę coś kupić do opon zimowych, które już mam. Na pewno potrzebuję felgi 15", na pewno otwór centrujący 60,1mm, na pewno rozstaw 4x100.

Krótko: co mam kupić? 6,5 cala i ET36-38 czy 6 cali i ET43?

 

Jest to o tyle ważne, że mam chyba trochę przerośnięte opony 195x65. Kupiłem samochód na takich zimowych w środku lata, bez zastanowienia kupiłem identyczny rozmiar letnich od razu i są ewidentnie za wysokie, przy szybkim ciasnym nawrocie na drugim biegu potrafi coś przetrzeć (ale niezbyt często i jest to do przeżycia), dlatego wolałbym nie kupować nic, z czym może być choćby minimalnie gorzej, to już jest na słowo honoru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było krótko i niech tak się stanie - 6j i et43. Chociaż jak tak sobie o tym pomyślę to może te zmasakrowane i zalepione magnesami felgi zostawię na zimę i przełożę opony, a następne felgi kupię do letnich. Przy śmiałym założeniu, że ten stary złom przetrwa zimę :)

 

Dzięki za informację!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Podłączę się, bo już zgłupiałem. Straszne zamieszanie jest z oponami w tych naszych magankach.. ;)

Może mi ktoś podpowiedzieć jakie są właściwe? Tzn. obecnie mam zimówki z przodu 185/65R15, a z tyłu 185/60R15. Na oko z tyłu są ok, a z przodu są strasznie duże.. Na lato chcę kupić równe, zajrzałem do instrukcji i Sam Naprawiam i tu i tu są różne.. Jakie kupić na lato? Na felgi 15". :)

 

I czy z tych zimówek co mam te tylnie są właściwe? Bo jeśli tak to dokupię przednie w tym rozmiarze na przyszły sezon. Zależy mi na jak najbardziej fabrycznych rozmiarach, żeby wszystko działało, czyli licznik, ABS itp, no i żeby wyglądało. :)

 

Dzięki wielkie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, chciałbym się podpiąć do tematu. Chciałbym w swojej megi zmienić felgi z oponkami i mam problem :unsure: , bo szukam wszędzie jakie powinienem mieć standardowo felgi ile cali z jakim ET oraz w jakim rozmiarze mogę wsadzić oponkę. Posiadam megi z silnikiem 1.4 16V 97KM w chwili obecnej mam założone zimówki 165/65 r14 na stalówkach, powoli zbliża się wiosna, więc postanowiłem coś zmienić i chcę założyć jakieś alusy. Myślałem nad 15 cali i jakaś fajna na to opona, ale nie wiem z jakim ET i pozostałymi oznaczeniami. Pomożecie mi z tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Również się podepnę pod temat. Posiadam Renault Megane 1.4 16v 2001r i mam okazje zamienić felgi razem z oponami z Renault Megane 1.6v 1999.

Rozmiar/szerokość o mnie 175/65/R14

Rozmiar/szerokość zamiennik 185/60/R15

Czy prędkościomierz będzie mi zawyżał czy zaniżał prędkość? Czy samochód będzie się lepiej prowadziło, da to jakaś różnice?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!