Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Uszczelniacz półosi


dj-doc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W lipcu wymieniałem przegub strona lewa. Przy tej naprawie wyjmowana była półoś i jednocześnie wymieniłem olej w skrzyni. W sobotę byłem na przeglądzie i diagnosta poinformował mnie o wycieku właśnie z uszczelniacza. Podjechałem do szwagra, wyczyściliśmy to miejsce, za pare dni zobaczymy jak to wygląda. Jednak wydaje mi się, że bez wymiany uszczelniacza się nie obejdzie. Dzwoniłem dziś do serwisu. Uszczelniacz jest do odbioru za 85 zł. Pacjent: Megane II 1.6 16V 113KM rok prod.2005.

Czy ktoś ma może numer katalogowy takiego uszczelniacza?

Czy ktoś wymieniał, jeśli tak to czy jest to skomplikowane?

Czy ktoś stosował może zamienniki oryginału, jeśli tak to jakie?

Pozdrawiam

 

Edytowano dodając poniższy tekst

 

Nie czekając zabrałem się za poszukiwania odpowiedzi na moje pytania i udało mi sie ustalić - dzięki uprzejmości Pana z serwisu Renault, do którego zadzwoniłem na przysłowiowe 5 minut przed zamknięciem - numer oryginalnego uszczelniacza.

Numer części oryginalnego uszczelniacza lewej półosi do mojego auta : 8200884113.

Szukając dalej znalazłem odpowiedź na moje trzecie pytanie o zamienniki.

Występują zamienniki, na allegro znalazłem zamiennik firmy Corteco za 22 zł + koszt wysyłki, kolejny to firma Quippo za 39 zł + wysyłka. Zadałem pytanie czy to oryginał, czy zamiennik, jutro pewnie dostanę odpowiedź. W firmie Motopartner znalazłem oryginał za 83 zł + wysyłka czyli tyle co w serwisie.

Czy ktoś coś zakładał z firmy Corteco?

Zostało mi drugie pytanie, ale na to pewnie też odpowiem sobie sam jak będziemy wymieniać ten uszczelniacz.

 

Podsumowując

Trochę za wcześnie wyrwałem sie z tym tematem. Przepraszam :oops:

Edytowane przez dj-doc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja u siebie wymieniałem uszczelniacz od strony kierowcy. Tyle że robiłem to przy okazji wymiany sprzęgła. Z tego co się orientuję to niestety operacja wymaga zdjęcia, a przynajmniej przesunięcia skrzyni biegów.

Rozmaiłem z mechanikami, którzy mi wymieniali ten uszczelniacz (robią tylko auta Renault), że przy tej kwocie nie warto bawić się w zamienniki.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!