Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dzwięk pęknięcia opony


rdaw225

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Posiadam megane 1 phase 2 z 1999 r. Silnik 1.6 16v benzynka.

Otóż mam pewien problem, gdyż dzisiaj najezdzajac na wyboj pojawil sie nagle dzwiek typu pekniecie opony.

Niestety ciemno jest o tej godzinie, wiec nie mam jak sprawdzic. Opony oczywiscie peknietej zadnej nie ma.

Drodzy uzytkownicy.. Jakies podpowiedzi, co to moglo byc? dodam, ze odglos byl bardziej slyszalny z tyłu.

Bardzo proszę o mozliwie szybka pomoc.

 

Pozdrawiam

 

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki - damiar

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybka odpowiedź:

Odczekać do rana i sprawdzić stan auta i zawieszenia.

Sprawdź czy auto nie stoi krzywo, co by sugerowało pęknięty drążek w belce.

Może amortyzator się rozleciał??

Trudno zgadywać nie widząc auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż mam pewien problem, gdyż dzisiaj najezdzajac na wyboj pojawil sie nagle dzwiek typu pekniecie opony

Pęknięcie opony przypomina dźwięk wystrzału z broni i wielkiego huku, który temu towarzyszy. Tutaj masz przykład jak to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Właśnie idę sprawdzić stan samochodu.

 

Dodano: 24 paź 2014 - 10:54

Witam.

Właśnie "sprawdziłem" samochód. Nie jestem mechanikiem, dlatego proszę o możliwe zdiagnozowanie. Dzisiaj muszę dojechać do domu (200km), czy jest taka możliwość w danym przypadku?

Auto wydaje się być troszkę za nisko. Dodam, że odległość od ziemi do nadkola wynosi po obu stronach 58cm.

Poniżej dodaje zdjęcia.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda normalne. Jedynie amortyzatora nie można na fotce sprawdzić jak jest w środku osłony złamany pod górna tuleją ale to w czasie jazdy usłyszysz stukania na wybojach.

Czasami nawet poruszanie nim nic nie wykaże, bo tłoczysko się tak ustawi, że jest w tym statycznym położeniu zablokowane o miejsce złamania. Jechać i nasłuchiwać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drobna sugestia. Zobacz czy z przodu masz nadkola...może to głupie, ale ja zeszłej zimy w trasie zgubiłem nadkole, właśnie przednie, a potworny huk był z tyłu. Zapewne nadkole spadło i tylne koło je rozwaliło. Od razu wysiadłem z auta, ale to było gdzieś w szczerym polu i nic nie zauważyłem bo ciemno to pojechałem dalej. Zobaczyłem o co chodzi dopiero tydzień później jak spadł śnieg i błoto pośniegowe zawaliło mi pompkę spryskiwacza, która normalnie jest chroniona przez nadkole. Przestała działać i wtedy sprawa wyszła na jaw co było winowajcą huku z tylnej strony samochodu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nadkola sprawdzone, wszystkie cale. Amortyzatory wydaja sie byc w porzadku, a co powiecie na frezki na belce? Jak je sprawdzic i gdzie sie znajdują?

Dodam, że samochód wyraźnie opadl, oczywiście z tyłu. .

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frezy są na drążkach skrętnych, raczej mało prawdopodobne by na wszystkich frezy się wyrobiły i puściły w tym samym czasie.

Z fotek widać że auto stoi równo, jak lewa tak i prawa strona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, samochod stoi rowno z kazdej strony, ale tak jest tyl opadniety, ze palca nie mozna wlozyc miedzy nadkole, a opone.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!