Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z lampką sufitową


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Podczas podłączania pod lampkę oświetlenia wnętrza (w podsufitce Megane III) dodatkowego urządzenia (wyświetlacz WiFi czujnika cofania) zwarłem :mad: styki w tej lampce. W tym momencie zgasła lampka sufitowa i zaczęła dziwnie się zachowywać. Myślałem, że bezpiecznik poszedł, ale wszystkie trzy żarówki w lampce świecą tylko zupełnie nie w tedy kiedy powinny i nie taką mocą jak przed awarią. To znaczy, jak otwieram drzwi to nie świeci żadna żarówka w podsufitce, ani w lampce przedniej ani w tylnej, ale jak wcisnę środkowy przycisk na "włącz" to świeci tylko lampka sufitowa tylna, jak wcisnę lewy przycisk na "włącz", to świecą wszystkie trzy żarówki tylko bardzo słabym światłem, jakby dostawały jakieś dziwne niższe napięcie. Wszystko się "pokiełbasiło", a już zupełnie nie rozumiem tego, że lampki nie zapalają się przy otwieraniu drzwi a zapalają się po ich zamknięciu tyle że świecą niepełnym światłem. Może przy zwarciu poszedł jakiś sterownik od tego oświetlenia - o ile taki jest?

Proszę o poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzić lampkę czy nie robi jakiegoś zwarcia , wykasować błędy w UCH , jak nie pomoże to nie ciekawie, uszkodzone uch ,

Zakupić drugie UCH o tych samych numerach i udać się do kumatego elektronika aby zrobił clona twojego UCH aby nie było problemu z kartami - moge pomóc z UCH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulator odłączałem - nie pomogło.

Lampka zwarcia raczej nie robi - ścieżki klarowne, tak więc spodziewam się czegoś gorszego, czyli np. podsmażony moduł komfortu. Jeszcze nie kasowałem błędów UCH bo szczerze mówiąc nie mam pojęcia jak się to robi - będę wdzięczny za info czy mogę to zrobić sam - bez konieczności podłączania do komputera? - zielony jestem.

 

P.S.

Dzisiaj zauważyłem jeszcze, że lampka w prawych drzwiach pasażera też bierze udział w tej dziwnej "choince" wspólnie z lampkami sufitowymi w zależności od tego który włącznik wcisnę. Czy ktoś się orientuje czy lampki sufitowe wiszą na tym samym bezpieczniku co lampka przednich drzwi pasażera, bo z tego wynika, że tak, chyba że obwody zamykają się przez jakiś element elektroniki - tak tylko gdybam.

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

 

Dodano: 31 paź 2014 - 22:29

Awaria zlokalizowana - przepalony bezpiecznik 3 Ampery w skrzynce w dolnej części kokpitu na lewo pod kierownicą.

Powinienem od razu sprawdzić bezpieczniki, ale zmyliło mnie to, że lampka co nieco świeciła.

 

Pozdrawiam i TEMAT ZAMYKAM.

 

PS

Czujnik parkowania działa <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!