Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Tempomat - czemu nie działa?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam mały, a może i duży problem w moim Megane III Coupe 1.9 dCi 130 KM, 2009r

Kilka tyg. temu zaczął świecić mi się komunikat "Skontroluj układ wtrysku paliwa" przez co nie mogłem uruchomić tempomatu/ogranicznika prędkości.

Po znalezieniu odpowiedniego czujnika który nawalił i jego wymianie udałem się do elektronika aby mi wykasował ten błąd.

No i w sumie mi wykasował, nie świeci się nic, samochód jest jakby mocniejszy ale przy okazji teraz nie mogę uruchomić tempomatu!?

Po włączeniu przycisku nic się nie dzieje, nic nie zapala się- jak by po prostu go nie było... a więc udałem się ponownie do tego elektronika i powiedziałem o problemie. Po podłączeniu pod komputer stwierdził że nic nie może zrobić, ponieważ jego komputer w ogóle nie widzi w moim samochodzie tempomatu!? Nie wiem czy go wykasował czy co?

Podjechałem przy okazji do dealera Renault w Koninie, po podłączeniu CLIPem (i skasowaniu 150 zł.) stwierdził że jest jakiś problem, ale nie wiedzą jaki - ale chyba moduł do wymiany!?

Na dzisiaj jestem umówiony w serwisie Renault w Kaliszu, ale nie liczę na to że naprawią mi to...

 

Co to może być Panowie? Wykasowany jakiś sterownik czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w sterowniku silnika , do sprawdzenia czy sterownik silnika widzi przyciski tempomatu, jak nie widzi to do sprawdzenia instalacja przyciski-ecu , jak widzi to problem w sterowniku do zrobienia

Jak by co to mogę sterownik opanować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc jednak - ku mojemu zdziwieniu - problem rozwiązany.

W serwisie Renault wgrali mi po prostu nowe oprogramowanie

Okazało się że elektronik który grzebał mi w samochodzie (gdy kasował błędy) wgrał oprogramowanie, które nie zawierało tempomatu/ogranicznika prędkości!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!