Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Po wymianie uszczelki pod pokrywą zaworów...


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od tygodnia jestem szczęśliwym posiadaczem megane III grandtour 1.6 16V (mam nadzieję że szczęście będzie trwało długo- to mój pierwszy renault)

Jestem też po pierwszej naprawie w serwisie. Wymieniana była uszczelka pod głowicą zaworów. Po wymianie zauważyłem, że po wrzuceniu na luz, wciśnięciu sprzęgła obroty silnika zatrzymują się na 1000 dopiero po chwili spadają do 750 może 800. Normalka czy nie ? Przed naprawa nie zwruciłem zwróciłem na to uwagi ale chyba od razu spadały do 750 równiutko

Dzięki za pomoc.

Pozdrawiam

bilczur

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uszczelka pod głowicą czy pod pokrywą zaworów, bo to jakby zupełnie co innego. Nie powinno mieć to wpływu na wysokość wolnych obrotów. Jeśli coś ci się zawiesza to raczej jest kwestia przepustnicy. Powinno wystarczyć czyszczenie. Poszukaj na forum a na pewno znajdziesz właściwe informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Tam nie ma żadnej uszczelki, do uszczelnienia używa się silikonu.

2) Podwyższone obroty są na zimnym silniku czy cały czas? Jeżeli to pierwsze to masz nieszczelność na dolocie. Gdzieś dostaje się lewe powietrze.

3) Do naprawy prawdopodobnie był odpinany akumulator, możliwe że ECU straciło ustawienia przepustnicy, masz elektroniczną. Możesz ją spróbować przyuczyć przez 2-3 krotne włączenie zapłonu bez uruchamiania silnika, a następnie zostawić do pełnego nagrzania silnika, ma się włączyć wentylator na chłodnicy. Obawiam się jednak, że to nic nie pomoże.

4) Naprawa została wykonana przez ASO, czyli zostawiłeś im trochę kasy - jedź z reklamacją. Nawet gdyby naprawa wykonana była na gwarancji to i tak musisz do nich wrócić.

5) Zanim cokolwiek zrobisz, sprawdź czy masz wyłączoną klimatyzację, bo jak jest włączona to obroty mogą być podniesione w zakresie 900 - 1100 rpm, zależnie od konkretnego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!