Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Skrzynia biegów


andrzejg41

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Od niedawna mam Meganke II 1,9 dci(kombi) z 2002r. Problem dotyczy stuków jakie słychać prawdopodobnie ze skrzyni biegów po odpaleniu silnika. Stuk ten jest bardzo rytmiczny i słyszalny wewnątrz samochodu od strony kierowcy. Po wciśnięciu sprzęgła praktycznie zanika-jest ledwo słyszalny. Czy to wina łożyska na sprzęgle czy czegoś innego. Jeden mechanik stwierdził ze to łożysko sprzęgła i że można z tym jeździć. Choć jest to dość denerwujące - dla ucha. :( Jezeli ktoś miał podobny problem to proszę o podpowiedź.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja obstawiam podobnie - łożysko oporowe. Absolutnie się nie zgadzam, że z "tym można jeździć" Jeśli go jak najszybciej nie wymienisz, zniszczy się słoneczko, a wtedy koszty naprawy będą duuużo większe. Zwróć też uwagę, czy przy naciśnięciu sprzęgła, nie czujesz delikatnej pulsacji na pedale. Nie zawsze tak jest, ale sprawdź to. I pamiętaj, żeby przesmarować łożysko przed założeniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden mechanik stwierdził ze to łożysko sprzęgła i że można z tym jeździć

raczej nie łożysko a wyłamana sprężyna "słoneczka" i raczej nie proponuję z tym jeździć bo po jakimś czasie z naprawy za 400zł zrobi ci się naprawa za 4000 zł ale i tak wybór należy do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie też coś trzeszczy w skrzyni, a jak wcisne pedał sprzegła to jest zupełna cisza.Pedał bierze w polowie. Była wymieniana sama tarcza sprzegłą bo podobno docisk był dobry. Co może byc przyczyną tego żegotania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie początkowo trzeszczało tylko w połowie, na luzie i pod pełnym obciążeniem była cisza. Dziś wymienili mi górną poduszkę skrzyni biegów i ... Wydaje mi się że silnik opadł ( porządnie go przed tym nie zabezpieczyli) Jak dojechałem pod dom dopiero usłyszałem co te d... zrobili meg. Teraz NIE trzeszczy mi tylko po wciśnięciu sprzęgła. Wina: NA 100% ŁOŻYSKO!!!

 

Mam jeszcze jeden problem i nie wiem jak go rozwiązać, po zdjęciu starej poduchy okazało się że szpilka główna która ją trzyma jest luźna, powodem tego luzu jest ukruszenie kawałka osłony skrzyni biegów. (szpilka się jeszcze na razie trzyma choć nie wiem jak to jeszcze długo potrwa) Powiedzcie drodzy forumowicze co z tym zrobić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!