Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

POMOC w zakupie scenica II


marsko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów

 

Z góry przepraszam jak coś nie w tym dziale (jestem nowy), planuje zakup Scenica II benzynkę 1.6 lub 2.0 z rocznika 2007 do 2008 jestem z Opolskiego czy może znacie kogoś zaufanego kto sprzedaje takie cudeńka (oczywiście nie koniecznie z mojego rejonu ) ;) lub namiary może na kogoś zaufanego bo tych igiełek co oglądam nie jestem pewien..a jeszcze jak u was troszkę poczytałem o tych nalepkach i tak dalej to głowa pełna i dopiero jest dużo wątpliwości :unsure: .. z góry dziękuje za pomoc.

 

znalazłem takie oto cudo powiedzmy ideał

Edytowane przez marsko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z ładniejszych, jakiego już dawno na tym forum nie było w ofertach. Zazwyczaj są w gorszym stanie już na fotkach ale i cena niższa.

Poza felgami z wersji przedliftowej, (rzecz gustu i upodobania) wszystko pasuje z rocznikiem.

Moim zdaniem nie warto czekać zbyt długo na oceny na forum, bo możesz nie zdążyć go na żywo pooglądać.

Szczególnie jak wstawiłeś jego namiary i są widoczne przez wszystkich szukających. A kilku ich jest. Jeśli cena odpowiada, to jedź sam zobaczyć i pomacać jak wygląda.

Aczkolwiek prawie 1300 wyświetleń i jeszcze aktualna oferta też trochę do myślenia daje.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje bardzo za szybką odpowiedź bardzo bym chciał już pojechać jednak jeszcze jestem poza krajem a wracam dopiero w poniedziałek..jak jeszcze będzie to na pewno oglądnę dokładniej a powiedz mi tak jak wyżej napisałem nie macie jakiegoś zaufanego gościa co ewentualnie sprowadza sceniki ??

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.7 - logika wypowiedzi Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci, że tak i nie, bo znam jednego pana co na przykład zajmuję się sprowadzaniem zafirek, ma zawsze drożej ale z pewnej ręki. Może też jest ktoś kto sprowadza scenika :mrgreen: i jest że tak powiem do rany przyłóż.

 

Dodano: 14 lis 2014 - 03:07

niestety autko sprzedane :angry: , podobno w pierwszy dzień aukcji pooooszłoooo :rolleyes:

ale jeszcze znalazłem coś takiego

1. Szwajcar

Co byście powiedzieli ?? ja mam już taki mentlik w głowie że już nie wiem na co patrzeć :blink:

 

Połączono z istniejącym tematem.

2. bez przebiegu

3. podobno piękny

4. cosik mały ten przebieg

5. niby wszystko ok

6. podobno bez wad

co koledzy powiecie o tych autkach, czym wiecej wiem to widzę wszędzie coś :huh: , jak człowiek nie ma pieniędzy to tyle pieknych aut jest do wziecia a jak pieniążki są to nagle nie ma co wybrać bo wszędzie coś jest nie tak :mad:. Z góry panowie dziękuje za pomoc i cały czas wierzę że z wami stanę się szczęśliwym posiadaczem scenicka ;P

 

Dodano: 14 lis 2014 - 03:40

przepraszam że zacząłem nowy temat (jestem nowy) i coś mi się nacisnęło nie tam gdzie trzeba.. :rolleyes:

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.

Ze wyglądu też nie jest brzydki i nie widać by coś było niepokojącego.

Kolor.... sam chciałem po takiego jechać jak szukałem ale był dopiero w okolicach Szczecina.

Tapicerka dokładnie taka jak w moim i tu mała uwaga.. Fotele całkiem OK ale tapicerka drzwi to tragedia w czasie użytkowania do wiosny do jesieni.

Patrz fotki i opis w moim temacie...

Poza tym to niewiele auto ma z wyposażenia jak za takie pieniądze.

Brak HF, tempomatu, kontroli trakcji i czujników cofania, a to bardzo przydatne systemy.

Brak półki w bagażniku.

Dowiedz się jak wygląda sprawa umowy kupna/ sprzedaży. Wygląda jakby dotychczasowa umowa zakupu miała być zlikwidowana i spisana nowa, fikcyjna z poprzednim właścicielem.

 

2. Nie ma ASR/ESP

3. Może piękny ale golas nie za te pieniądze..

4. Godny uwagi choć alusy przedliftowe.

5. Klima manual

6. Buda przedłużana, Grand Scenic ale tylko na 5 miejsc.

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje gojgien numer cztery jak jeszcze będzie do poniedziałku to podjadę zobaczyć tylko wolałbym 2.0 jednak chyba do normalnej jazdy 1.6 wystarczy co ?? jaka jest twoja opinia ?? oczywiście planuję założyć gaz z tego co tutaj na forum wyczytałem to silniki czy 2.0 czy 1.6 jak najbardziej się nadają. Początkowo chciałem kupić zafirkę B jednak jest tam problem z gazem no i ta cena..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedz kolego może coś na temat diesla kłopotliwe są w Scenicu ?? do tej pory miałem Vectrę 2.0 i powiem że troszkę tam włożyłem pieniędzy np. regeneracja pompy 2700 zł :mad: jakie ewentualnie są bolączki ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak trafisz i jak był utrzymywany. (interwał wymian oleju) Zależy też jaki to silnik bo są różnice pomiędzy 1,9 i czterema rodzajami 1,5.

Wiele na tym forum już napisano i trudno to kopiować i powielać, szczególnie że na to co mam (i nie tylko ja ale i w rodzinie) nie mam powodu narzekać. Trudno mi więc wymyślać albo powtarzać stereotypy jeśli sam z nimi nie miałem do czynienia. Tym bardziej, że w tym Sceniolu którego zakupiłem dla siebie, kilka miesięcy wcześniej silnik był wymieniony na fabrycznie nowy. Opisałem to w moim temacie.

A zdania o dieslach są podzielone, zazwyczaj najwięcej problemów z dieslami i ich drogimi naprawami mają ci, którzy ich nie posiadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj moich postów i znajdziesz sporo informacji. Że jeżeli chodzi o silnik to poza wymianą rozrządu, filtrów i oleju nie dzieje się nic ;) Mam takiego nieco ponad 4 lata i przez ten czas przejechałem 92000 km. Bardzo przyjemny w użytkowaniu, spalanie znośne, banan na twarzy gwarantowany.

Edytowane przez pizza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W całej rozciągłości potwierdzam opinię pizzy. Silniczek rewelacja, spalanie zaskakująco znośne, przyjemność z jazdy gwarantowana nie mówiąc o jeździe na drogach o dużym natężeniu ruchu. Zero problemów z wyprzedzaniem na krótkich odcinkach. Co prawda jeżdżę nim od trzech miesięcy, ale to wystarczy aby poznać jego zalety. Zdecydowanie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!