Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Złącze zasilanie olejem turbiny


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jakiś czas temu zauważyłem mały wyciek z okolic turbiny (zasilanie olejem), turbina nowa ma jakieś 4 msc ale nie mogę oddać na gwarancję ponieważ mechanik

który mi to robił poprawiał to już 4 razy, więc wziąłem sprawę w swoje ręce.

Odkręciłem przewód, wyczyściłem i założyłem nowy oring (pozycja 2 na zdjęciu). Olej sączy się z rury, która wchodzi w środek śruby? Zaważyłem lekki luz na

tym wejściu(pozycja 1 na zdjęciu).

Da się jakoś rozebrać całą tę końcówkę? Jest rozkręcana czy wkładana? Zakładam, że rurka ma koniec stożkowy.

Pozdrawiam.

post-44339-0-10450900-1417345227_thumb.jpg

Edytowane przez olej897
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dobrze dobrałem silnik to część którą potrzebujesz ma numer 1 na rysunku. Wkręcana jest ona w taką jakby złączkę przy której na dole i na górze są oringi. Może to z nich się sączy?

Nowa rurka w ASO to koszt około 180zł jeżeli ceny się nie zmieniły

 

thumb_hosting_zdjec_1417370624__bez_nazwy-2.jpg

 

Dodano: 30 lis 2014 - 19:13

Dodam Ci numery, może znajdziesz zamiennik: (ceny orientacyjne, mogą się różnić w niektórych ASO)

1 - 8200208162 / 8200575661 - pierwszy 100zł, drugi 150zł

7 - 7701471140 - 50zł

6 - 7700114936 / 8200575798 - pierwszy 25zł, drugi 30zł

 

Dodano: 30 lis 2014 - 19:18

Tu ją masz lecz musiałbyś się ze sprzedającym dogadać aby ponownie wystawił ;)

 

http://allegro.pl/przewod-rurka-oleju-turbiny-renault-1-9-dci-oryg-i4755902046.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj, najwyżej zakręcisz szybko. Przewód jest DOPROWADZAJĄCY olej więc jak nie będziesz wymieniał jej na odpalonym silniku to nie powinno się wylać. Ewentualnie możesz tą rurkę wymienić przy wymianie filtrów/oleju w silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wykręciłem rurkę i trochę posączyło się oleju z rurki. Pewnie uszczelka ze śrubunka przepuszcza ale nie dałem rady rozkręcić (pewnie lewy gwint) ale zimę musi jeszcze wytrzymać, chyba że dostanę gdzieś na szrocie.

Nie jest aż taki trudny dostęp.

 

Dodano: 10 gru 2014 - 19:30

Rurka wymieniona na szrotową i olej nie leci :D Tamta miała luzy na wejściu w złączkę.

Edytowane przez olej897
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

U mnie też z niej kapało. Niestety zaśniedziała i podczas wykręcania cały gwint się urwał..

Przy rozkręcaniu jej wyleje się troszkę oleju.

UWAGA!!!!!!!

Uważajcie na tą rurkę ponieważ bardzo ciężko ją dostać... żadne sklepy, żadne złomy oraz szroty, dorobienie też nie wchodzi w grę (chyba że macie nie naruszone końcówki wtedy można się wkuć). Osobiście szukałem tej rurki chyba 3 dni, znalazłem na szrocie megane i i z niej wykręciłem. Oczywiście nie obyło się bez lekkiego rzeźbienia jej ale działa i nic nie kapie.

Edytowane przez P_r_z_e_m_o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!