Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Uruchomienie radia fabrycznego z wyświetlaczem na kokpicie


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie :) Jestem nowym użytkownikiem i witam Was wszystkich serdecznie :) Przeglądałem forum i nie znalazłem wątku, jaki pasuje do mojego pytania, stąd zamieszczam nowy post.

 

Otóż, od miesiąca jestem posiadaczem Megane II ph I. Generalnie z auta jestem bardzo zadowolony, ale chciałbym zmienić w nim kilka rzeczy.

Pierwszą z nich będzie uruchomienie radia fabrycznego z wyświetlaczem na kokpicie środkowym. W samochodzie zainstalowany jest radioodtwarzacz Pioneer z wyjmowanym panelem przednim. Nie wyświetla jednak nic na wyświetlaczu na kokpicie, bo ma swój własny wyświetlacz. Pytanie, czy jeśli kupię radio fabryczne i zainstaluję je w aucie, to czy radio będzie współgrało z wyświetlaczem na kokpicie? Dzięki za odpowiedź :)

Edytowane przez Tomik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to za radyjko Pioneera? Bo do niektórych, za ok. 150zł można zakupić adapter umożliwiający podpięcie sterowania z kierownicy i wyświetlacza.

 

Adapter UNI24PNR01 - informacja techniczna.

-------------------------------------------

Adapter pozwala w techniczny i ekonomiczny spos?b po??czy? display i joystick z fabrycznego kompletu Renault Tuner List z nowocze?nie wyposa?onym, rynkowym odbiornikiem Pioneer przy zachowaniu sterowania i wy?wietlania informacji z radia na oryginalnym displayu.

 

Radia z serii Tuner List VDO by?y montowane g??wnie w samochodach Clio /Kangoo /Laguna /Megane /Modus /Scenic /Traffic z oddzielnym displayem SAGEM serii AFFA w latach 2000-2005.

Do displaya pod??czony jest joystick. Komunikacja dwustronna radia z displayem i joystickiem przechodzi przez ???ty wtyk mini-iso z pi?cioma przewodami (1/SDA, 2/SCL, 3/MRQ, 5/RADIO-ON, 6/GND, pin 4 wolny). Kolory przewod?w mog? si? r??ni? w r??nych modelach.

Pozosta?e typowe dwa wtyki ISO to zasilanie (A1/Speed, A2/NC, A3/Tel-Mute, A4/+12V-Const, A5/Ant-Remote, A6/Ext-Ilumin, A7/Ignition, A8/GND) i pod??czenie g?o?nik?w (B1...B8), typowy jest r?wnie? wtyk antenowy.

 

Adapter wykonany jest w formie przelotki z kompletnym okablowaniem, do bezproblemowego monta?u. Sterowanie do radia podane jest poprzez k?towy wtyk mini-jack 3,5mm natomiast informacje dla displaya s? obecne na niebieskim gnie?dzie IP-bus (ale tylko w radiach z funkcj? Sub-display).

 

Orientacyjna lista odbiornik?w Pioneer wyposa?onych w niezb?dn? funkcj? Sub-display oraz Steering Wheel Control:

ANH-P10MP, DEH-P3100UB, DEH-P4100SD, DEH-P4800MP, DEH-P4900IB, DEH-P5100UB, DEH-P40MP, DEH-P55BT, DEH-P5700MP, DEH-P5730MP, DEH-P6000UB, DEH-P65BT, DEH-P6700MP, DEH-P6900IB, DEH-P700BT, DEH-P7000U, DEH-P7100BT, DEH-P7600MP, DEH-P7700MP, DEH-P80MP, DEH-P8100BT, DEH-P8600MP, DEH-P9600MP, FH-P80BT

Z 2010 roku:

DEH-P88RS, DEH-P88RS-II, DEX-P99RS

Uwaga DEH-7200SD nie ma sub-display mimo ze na pioneer.de by?o, zosta?o poprawione!!!!

Podobnie DEH-3200UB i DEH-4200SD dystrybucja w PL, brak gniazda IP-bus

 

Obs?ugiwane rozkazy sterowania to VOL+/-, SEEK+/- manual/*auto, SOURCE, MUTE/*BAND przy pomocy przycisk?w joysticka (*oznacza przytrzymanie przycisku ponad 2 s.) oraz PRESET+/- przy pomocy pokr?t?a joysticka.

 

Zastosowanie adaptera blokuje u?ycie gniazda IP-bus radia dla zmieniarki Pioneer i jej ewentualne pod??czenie wymaga u?ycia specjalnego rozdzielacza. Inne adaptery Pioneer np. dla Ipoda lub Bluetootha mo?na pod??czy? bez problemu. Fabryczna zmieniarka VDO jest niekompatybilna z radiem Pioneer i w tej konfiguracji nie b?dzie dzia?a?.

 

Przed zam?wieniem adaptera UNI24PNR01 nale?y sprawdzi? czy display/joystick wsp??pracuje z radiem serii Tuner List przez ???ty wtyk mini-iso z 5-ma przewodami oraz czy radio Pioneer posiada funkcje Sub-display oraz Sterowanie z zewn?trznego adaptera.

 

Aktualna cena adaptera z okablowaniem to 159.00 PLN z Vat plus koszty wysy?ki. Zapewniamy pomoc przy doborze sprz?tu oraz gwarantujemy zwrot nale?no?ci za towar w przypadku rezygnacji z zakupu. Faktura VAT, gwarancja 12 m-cy. Informacja techniczno/handlowa pon.-pt. 10-18 ... tel. 012 632 12 28 ... tel. kom. 668 096 961 ... e-mail: [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterowania z kierownicy nie mam i póki co nie interesuje mnie jego założenie.

Zastanawiam się tylko nad podłączeniem do wyświetlacza na kokpicie. Jeśli masz rację, to wystarczyłoby, abym kupił tylko ten adapter i radio będzie współgrało z wyświetlaczem? Wieczorem postaram się podać model radia i wyjąć je z kieszeni, sfotografować kable i podesłać Wam, to byście zerknęli i - mam nadzieję - pomogli :)

 

Dodano: 13 gru 2014 - 19:53

Słuchajcie - wyjąłem radio z kieszeni i znajdują się w niej następujące kable:

1. thumb_hosting_zdjec_1418526023__dsc_5088_800x530.jpg- widok całej kieszeni,

2. thumb_hosting_zdjec_1418526071__dsc_5089_800x530.jpg - widok biało niebieskiego kabla wychodzącego z kostki ISO,

3. thumb_hosting_zdjec_1418526091__dsc_5090_800x530.jpg - widok złączki C1 wychodzącej z pęku kabli z wnętrza kokpitu,

4. thumb_hosting_zdjec_1418526121__dsc_5093_800x530.jpg - widok zaślepionego kabla w kolorze żółtym, wychodzącego z kabla podłączonego do radia, z karteczką "Baterry+",

5. thumb_hosting_zdjec_1418526143__dsc_5095_800x530.jpg- widok czarno-żółtego, wychodzącego z radia, z karteczką "Mute",

6. thumb_hosting_zdjec_1418526157__dsc_5098_800x530.jpg - widok niebieskiego kabla, wychodzącego z radia (jaki po drodze się rozdziela), z karteczką "System Remote Control".

 

Stąd mam kilka pytań:

1. czy niebieski kabel wychodzący z kostki ISO zezwala na podłączenie pilota (niekoniecznie do tego radia - chodzi mi o to, czy jest to kabel wychodzący spod kolumny kierownicy, dzięki któremu podłączę pilota np. do radia fabrycznego)?

2. czy złączka C1 umożliwia podłączenie wyświetlacza na kokpicie?

3. do czego służą ścięte kable wychodzące z radia?

 

Dzięki za informacje :)

lapka2.gif

Regulamin dodawania zdjęć

P_r_z_e_m_o

Edytowane przez Micholec199
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :) Jestem nowym użytkownikiem forum i chciałbym wszystkich serdecznie powitać :)

 

Podpinam się pod temat kolegi Micholec199, bo mnie on interesuje (temat, ma się rozumieć :) ). Doświadczonym "szpecom" od elektryki w MII z góry dziękuję za odpowiedzi i pomoc w temacie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!