Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Tyle to ja wiem ponieważ sygnał właśnie tam się znajduje nawet go trochę widać przez przednią kratkę . Chodzi mi o szczegóły. Jak się do tego zabrać i w jakiej kolejności gdzie i jakie śruby odkręcić co podważyć itp. Nie chciałbym czegoś popsuć lub urwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko, że ja dostaję się do klaksonu bez zdejmowania zderzaka. Fakt, że miejsca jest dosłownie na rękę, ale da się to zrobić spokojnie. Odkręcam wszystkie górne śruby zderzaka oraz wyjmuję reflektory i po zdjęciu jeszcze górnej plastikowej osłony da się już włożyć rękę aby wyjąć klakson, który wcześniej odkręcam długą nasadką od strony grila. Z największą ostrożnością należy tylko wyjąć, a później włożyć zawleczkę wtyczki doprowadzającej zasilanie, żeby w razie jej upadku na dół komory silnika nie trzeba było właśnie zdejmować zderzaka, aby ją zdobyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Rzadki" robiłem już jedno podejście Twoim sposobem, ale utknąłem na tej górnej pokrywie.Odkręciłem od niej śruby, ale miałem problem z jej zdjęciem, ponieważ mocno trzyma się zderzaka dolną częścią. Wygląda mi na to że oprócz śrub mocujących są jeszcze jakieś zaczepy, zatrzaski łączące ją ze zderzakiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

meganecoupe02, szczerze, to się nie zastanawiałem nad tym. Gdy doszedłem do etapu odłączenia kabla wyjąłem zawleczkę, myślałem, że to jedyny sposób, tak czy inaczej, wielkiego problemu z nią nie ma, należy zachować tylko ostrożność, żeby zawlaczka nie uciekła.

janusz755, ta pokrywa, która jest widoczna po otworzeniu maski jest na stałe zespolona ze zderzakiem. Albo powiem inaczej - to jest górne mocowanie zderzaka. Jej nie da się odłączyć od zderzaka. Ja po odkręceniu tych 6-8 górnych śrób (nie pamiętam dokładnie ile ich było) odchylam tę pokrywę i wkładam rękę od strony silnika oraz wyjęctych reflektorów i działam w ten sposób. Z tym, że trzeba się nagimnastykować, ale da się, szczególnie, że do zdjęcia całego zderzaka potrzeba dużo więcej czasu no i kanał, aby wygodnie odkręcić dolną pokrywę silnika i zderzak.

Edytowane przez P_r_z_e_m_o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Szanowni,

 

U mnie klakson działał cokolwiek dziwnie - dźwięk falował tak jakby za mało prądu dostawał (czasem chrypiał, czasem trąbił normalnie a czasem falował). Dodatkowo był tylko jeden ton.

Poczywałem powyższe porady, kupiłem dwutonowy klakson na aledrogo i wczoraj udało się go założyć bez zdejmowania zderzaka (JUPI!!!!!)

Niepowiem ręce mnie zajeb....e bolą i są pocharatane ale udało się.

 

Niestety dzisiaj zauważyłem, że nowy dwutonowy sygnał też działa dziwnie - czasami załacza się jeden to i dopiero po chwili drugi. Wczoraj sprawdzałem połaczenie pomiędzy obiema trąbkami i było czyste (brak rdzy).

 

Co to może być?

 

mike

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!