Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Meganka III 1.6 16v ,nie odpala po nocy.


Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z moją meganką, bardzo słabo odpala po nocach gdy jest niska temperatura. Tutaj link do filmiku

, druga sprawa jak jest wysoka wilgotność to zapala się lampka skontroluj układ wtrysku paliwa po przejechaniu od 2 do 10 kilometrów, komunikat ten gaśnie. Potrzebuję pomocy wymieniłem już świece, cewki, oryginalne czujnik położenia wału choć przebieg to tylko 57tyś. Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naładuj akumulator. Podłącz auto pod Clipa a nie wymieniaj w ciemno części. Sprawdź poprawność podłączenia sond i pochłaniacza par paliwa. Dziwi mnie, że gasną kontrolki od akumulatora i oleju jak silnik nie pracuje. Proponuję także sprawdzić i wyczyścić przepustnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulator jest na 100% sprawny i naładowany na clipie nie pokazuje żadnych błędów, sondy lambda pracują mają parametry w normie. Najlepsze jest to, że podłączyliśmy komputer jak paliła się komunikat i nie pokazywało żadnego błędu.

 

Dodano: 04 sty 2015 - 11:26

Jeszcze jedna przypadłość to jak próbuje utrzymać obroty na poziomie 1500obr/min czy zimny czy ciepły to falują obroty tu filmik jak to wygląda

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepustnica też była czyszczona i zrobiona adaptacja przepustnicy

 

Dodano: 04 sty 2015 - 12:05

Jeszcze jedna przypadłość to ten komunikat. Po dłuższym postoju w deszczowe lub wilgotne dni jak przejadę około 7-8km zapala się i gaśnie po 2 do 15 km. Najlepsze jest to, że nie zapisze wtedy żadnego błędu. Potrzebuje dobrego warsztatu z okolic Warszawy lub Ożarowa Maz. który by to zdiagnozował. Tu link do filmiku

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego troslonek miałem podobny problem z Fluencem 1.6 benzyna był na serwisie i dopiero pomogło wgranie nowego oprogramowania i teraz przy odpaleniu na chwilę wchodzi na wyższe obroty potem opada i jest ok wcześniej nawet latem były problemy, odpalała dopiero za 2 czy 3 razem, myślę że to będzie to. Popytaj bo u mnie wgranie softu zdecydowanie rozwiązało problem. Wcześniej też mi czyścili przepustnicę ale nic z tego, po zmianie tego softu w momencie odpalenia jak już pisałem wchodzi na wyższe obroty i nie gaśnie. Pozdrawiam i daj znać.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim aucie miałem że na zimnym silniku na jałowym utrzymywał przy 1400, a pryz przy minusowym temp. 2 tys. obr/min. i tak kilka minut, powoli opadał wraz że wzrostem temperatury silnika. A tutaj odpali 1200 i spada do 700 i z powrotem do 1200 i potem uspokoi się.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wczoraj odebrałem meganke z serwisu. Rano zapaliła bez problemu ale zobaczymy jak się zrobi około zera. Wgrali nowe oprogramowanie, wymienili czujnik stukowy. Podobno jeszcze robili coś z wiązką od komputera wtrysku. Zobaczymy po paru dniach. Dam znać jak się sprawuje.

 

Dodano: 30 sty 2015 - 13:27

Po paru kolejnych dniach Megana dalej pali z pierwszego jak szalona i już się żadna kontrolka skontroluj układ wtrysku paliwa nie zapala.Więc myślę że to pomogł

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,

mam renault megane 3 grandtour z 2012 roku, 1,6 benzyna - przebieg 47 tyś - i obecnie rano jest też problem z odpaleniem auta, kręci, kręci i za 3,4 razem zapali, potem już jest ok - obroty raczej nie falują czy coś. Natomiast już latem zauważyliśmy z żoną, że jadąc na zimnym silniku jest jak by tępy, kiedy nabierze już normalnej temperatury jest ok - jedzie normalnie.

Miał ktoś taki problem - auto do tej pory serwisowane tylko w ASO, w czerwcu wymieniono uszczelkę zaworów bo ciekło, rok temu akumulator (bo też był problem), więc akumulator jest ok - zresztą podładowałem go przedwczoraj, a dziś rano nie chciał zapalić.

Miał z rok temu czyszczoną przepustnicę.

Polecacie kogoś dobrego w Łodzi od renault - poza ASO, w ASO diagnoza komputerowa 150,00 zł netto ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!