Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rozmyte światło soczewki - regeneracja czy nowe?


asz

Rekomendowane odpowiedzi

Po regeneracji odbłyśników i reflektora igła. Jedyny minus taki, że trzeba było więcej zapłacić bo lampe musieli rozcinać a później sklejać ale warto, bo jakby mieli do tych odbłyśników się dostawać od "tyłu" reflektora to kiepsko mogłoby to wyglądać no i wewnętrzne elementy nie mogłyby być wyczyszczone.

Dzięki raz jeszcze za sugestie.

 

PS: Tak jak się domyślałem przyczyną tego, że jeden reflektor był bardziej wypalony było to, że poprzedni właściciel źle miał założoną żarówkę (pod kątem ~20 stopni w górę, na siłę) i dlatego szybciej go wypaliło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wydaje mi się ze reflektory soczewkowe szybciej się wypalają z racji tego ze odbłyśnik jest mniejszy niż w normalnym rozwiązaniu. Temperatura robi swoje. Mniej miejsca chłodzenia żarówki - większe zużycie. Mam megane z 2006 roki i 2 lata temu kupiłem nowe reflektory firmy Depo. To podróbki za rozsądne pieniądze. Co do jakości: dekielki otwierają się lekko i są szczelne, pasują do karoserii idealnie, gniazdko jest ładnie odlane, piny są proste i nie cofają się przy wkładaniu wtyczki, silnik regulacji pasuje jak do lampy oryginalnej, oprawa kierunku też ładnie pasuje i się przekręca, mam je 2 lata nic się z nimi nie dzieje, nie parują po myciu na myjni. Ale jest i minus-mianowicie. W nocy przy suchej drodze widzę przed sobą dwa okrągłe koła które mają odrobinę jaśniejszy odcień niż pozostała reszta oświetlanej drogi. Załamanie światła jest ok. Pisze to gdyby ktoś chciał kupić nowy tańszy reflektor. Oglądałem też innych producentów i na sam rzut oka nie podobało mi się zapięcie żarówki i gniazdo lampy które musiałbym obrobić nożem do tapet z resztek plastiku.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd, soczewki nie wypalają się bo są mniejsze, jak nie wiesz to nie pisz bzdur. Jak Depo według ciebie są lepsze niż seryjne to podziw dla ciebie , Soczewki w Magance 2 mają wadę fabryczną /odprowadzanie ciepła żarówki. Jeśli wiesz coś na ten temat z chęcią popisze, ale jak nie masz to nie mam zamiaru tłumaczyć ci od A do Z .

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam. Napisałem, że tak mi się wydaje. A co do Depo to nie napisałem, że są lepsze od seryjnych, tylko, że za te pieniądze są nie najgorsze. A jaka to wada fabryczna jeśli mogę Cię zapytać - teraz mnie to zaciekawiło.Również nie napisałem że sie wypalają soczewki tylko odbłyśnik,mówisz że reflektory w megane 2 maja wadę, mianowicie odprowadzanie ciepła.Przecież o tym pisałem-o temperaturze tylko inaczej to opisałem.Następnym razem przeczytaj dokładniej co autor miał na myśli a nie od razu kogos oczerniasz.Forum jest żeby sobie pomagać nawzajem ,a jeśli ktoś jest w błędzie to należy mu to uświadomić i pomóc.Wracając do tematu lamp.Widzę że sie znasz na reflektorach- czy mógłbyś mi powiedzieć czym sie różni jakość światła miedzy lampami oryginalnymi a np podróbkami.Od czego to zależy?

Od szkła soczewki? czy bardziej od jakosci odbłysnika? Obudowy lampy i żarówki nie biore pod uwage...

Edytowane przez elwik1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu masz najzwyklejszą soczewkę

https://www.google.pl/search?q=soczewka+megane+2&espv=2&biw=1024&bih=677&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=l6fKVI_4AtLhaKuzgPAN&ved=0CAYQ_AUoAQ#imgdii=_&imgrc=zQrcGwU77B35NM%253A%3B4n5RycE74TKSvM%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.tuning.jcauto.pl%252Fimage%252FZ2Z4L2pjYXV0b3R1bm5pbmcvcGwvZGVmYXVsdF9vcGlzeS52MC8xNDIvMi8x%252F282961483.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.tuningforum.pl%252Fviewtopic.php%253Ff%253D3%2526t%253D99476%3B600%3B450

tu co prawda widać na niej że ciepło żarówki jest odprowadzane , zauważmy blaszke która daje skos EU, odprowadzanie ciepła jest szerokopasmowe , Widzimy wyżej załaczone zdjęcie soczewki .

https://www.google.pl/search?q=soczewka+megane+2&espv=2&biw=1024&bih=677&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=l6fKVI_4AtLhaKuzgPAN&ved=0CAYQ_AUoAQ#imgdii=_&imgrc=xcd88JyNMOYUXM%253A%3BczsHDkt1wfT_tM%3Bhttp%253A%252F%252Fimg26.olx.pl%252Fimages_tablicapl%252F219298923_1_644x461_cadillac-cts-soczewka-xenon-europa-lampa-reflektor-klodzko.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fmarketmotoryzacyjny.pl%252Foferta%252Flampa_cadillac%3B615%3B461

Wyżej co prawda to nie soczewka od megany ale budowa jest taka sama , (nie znalazłem od megany typowej) Czyli patrzmy na tą blaszke co daje skos EU, co widzimy ? Odprowadzanie ciepła jest minimalne, gdzie wszystko kumuluje się w odbłysniku, z czasem wypala się chrom, powstaje mała mgiełka, i potem odbłyśnik zostaje wypalony lub naruszony, sprawia to że światło/rzut światła jest co raz gorsze, mycie soczewki/płukanie pogorszy tylko jej stan. i mozna pisać długo,

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metalizacja próżniowa polega na napyleniu w komorze próżniowej warstwy najczystszego aluminium na przygotowane technicznie podłoże. W przypadku regeneracji odbłyśników, soczewek, luster samochodowych trzeba uprzednio zdjąć stare warstwy metalizacyjne z odbłyśników, a następnie nałożyć nowe warstwy lakierów piecowych i napylić w komorze próżniowej. Wykonany zabieg gwarantuje w 100% odzyskanie pierwotnych parametrów światła.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za wytłumaczenie różnic w odprowadzaniu ciepła.Co do regeneracji taki odblasków- ile kosztuje taka usługa jeśli dostarczę cały reflektor a ile samego odblasku. Pytam gdyż mam w garażu stare lampy. Może warto było by je naprawić.Jedna nie miała dekielka jest w środku dość brudna.

 

Dodano: 29 sty 2015 - 23:25

Wymieniałem niedawno w Volvo FH 12 (tak zwany chińczyk )w dwóch reflektorach odbłyśniki kupione w serwisie ale tylko w jednym wymieniłem soczewkę, mieli tylko jedną w serwisie. Wnioskuje że samo szkło soczewki odgrywa małą role w jakości światła- może się mylę. Różnicy nie było widać żadnej. A różnica 9 lat w soczewkach. Odblaski natomiast były praktycznie czarne. Nie pamiętam ile zapłaciłem. Ale jestem ciekaw ile by kosztowało napylenie nowej warstwy. Tak na zapas jak będzie kierowca narzekał znowu na słabe światło.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym modelu wychodziły 2 rodzaje soczewek, Valeo i AL . Valeo miało mocowanie złączone (zlane) z całym odbłyśnikiem, a wersja AL miała odbłyśnik i mocowanie żarówki dokładane (gdzie mocowanie żarówki tzn gniazdo idzie zdemontować i sam odbłyśnik regenerować).

Jak rozpoznać, bez zdejmowania reflektora z samochodu, jaki jest typ przedmiotowych soczewek?

Możliwe jest zdemontowanie luster (odbłyśnika) celem regeneracji, bez rozpoławiania reflektora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Małe pytanie. Może ktoś wie w jaki sposób wyciągnąć soczewkę z reflektora Valeo?? jak jest zamocowana itp.

 

Dodano: 11 kwi 2015 - 13:39

Lampy wyciągnięte, soczewka z odbłyśnikiem trzyma się na 3 śrubach. Wszystko ładnie pięknie ale chyba nie ma szans żeby wyciągnąć to przez dekielek...wyciągał ktoś może i ma jakiś patent??

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!