Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Tajemniczy przewód w pobliżu akumulatora


Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc zakupiłem Grand Scenic III 1.6dci 2011r. w komorze silnika znajdują się dwa przewody które są ucięte i nie potrafię zlokalizować do czego służą? Proszę was o pomoc foto w załączniku.

post-77991-0-71952600-1420928507_thumb.jpg

Edytowane przez Interpablo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za schemat ale niestety nie zlokalizowałem do czego służy tajemniczy kabelek, auto było po wypadku. Maska uległa uszkodzeniu więc prawdopodobnie w górnej części coś było lub może być dołączone do akumulatora chociaż pewnie to mało prawdopodobne. Auto jest wyposażone dość bogato więc może z tego tytułu ma coś dodatkowego (system start/stop,czujnik Air Quality Sensor*, czujniki ciśnienia w oponach,System nagłośnienia BOSE,grzane fotele). Jeśli ma ktoś silnik 1,6dci to może rozszyfruje go ktoś. Charakterystyczne jest to że dołączony jest do przewodu minusowego (tj. wspólny uchwyt plastikowy)

 

*zapobiega przedostaniu się kolejnej zanieczyszczonej dawki powietrza samoczynnie odcinając jego dopływ z zewnątrz.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Air Quality Sensor tym za mocno się nie rajcuj. :)

Po początkowym kłopotach w wentylacji wnętrza powodowanych tym systemem dezaktywowano go programowo przy przeglądzie.

W późniejszym okresie auta fabrycznie były bez systemu mimo dumnie umieszczonego napisu na konsoli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam

 

Tajemniczy przewód to pozostałoś po uciętej kostce która łączyła się z czujnikiem EBS (Electronic Battery Sensor) motowanym do klemy na akumulatorze. Kostkę dopasowałem od wiązki parktronica a czujnik kupiłem na giełdzie samochodowej. Start-Stop dzięki czujnikowi działa a alternator i odzysk energi działa prawidłowo.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!