Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

1.5 dci po wymianie silnika kilka pytań


dgurdak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jestem po wymianie silnika( goły słupek z pompą CR), oznaczenia motoru są identyczne jak poprzedniego K9K 722 1.5 dci, kupiłem goły słupek łącznie z pompą wtryskową, mechanik założył moje wtryskiwacze (były niedawno regenerowane) silnik po odpaleniu nie pracuje równo i "przebira" przy dodawaniu gazu, tak jakby nie pracował prawidłowo na którymś cylindrze, niestety mechanik nie ma komputera do renówek, czy trzeba po wymianie ustawić jakieś konty kąty wtrysku bądź je kodować, nie wiem czy pompa wtryskowa, która jest na nowym słupku musi być przypisana do wtrysków? Kontrolka jaka jeszcze po odpaleniu pokazuje "check fuel injections"

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałem na diagnostykę zobaczymy co się okaże, ogólnie nie da się nim jeździć nie ma samochód mocy i przechodzi w tryb awaryjny, ale jedno co zauważyłem że z filtra do pompy idą ogromne ilości pęcherzy, tak jakby faktycznie był zapowietrzony!

 

Dodano: 16 sty 2015 - 14:49

Po wizycie na komputerze wyskoczyły dwa błędy, zła synchronizacja walka rozrządu, czyli prawdopodobnie przestawiony rozrząd oraz regulator ciśnienia na pompie CR

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej nie miałem problemu ze swoją pompą, mechanik zastanawia się czy przy ustawianiu rozrządu, nie wrzucić mojej pompy CR? Jeszcze pytanie czy ustawienie rozrządu poprawi pracę silnika czy w końcu będzie prawidłowo pracować na wszystkich cylindrach, samochód ogólnie nie chętnie odpala przy rozruchu zimnego silnika, podczas jazdy co chwile zapala się kontrolka Check Engine.

Edytowane przez dgurdak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozrząd został ustawiony ponownie, ale praca silnika się nie zmieniła, powoli brakuje pomysłów, jutro jeszcze dam na diagnostykę wtryskiwacze, wygląda że problem może leżeć po stronie 4 wtrysku, mechanik stwierdził że nie podaje on prawidłowo, rozłączał wszystkie po kolei i na na trzech rzucało silnikiem a na 4 brak reakcji ze strony silnika, taką otrzymałem informacje od niego.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.7

Ludzie :!: Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;) -Prezes

 

Dodano: 22 sty 2015 - 13:12

Wtrysk został uszkodzony, końcówka nie rozpylała paliwa, dokładnie była klepnieta przez poprzedni motor, jeszcze nie ma mocy i po przekroczeniu 2 tyś obr/min zapala się kontrolka injections fault, cos jeszcze kuleje.

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na żywca nic nie było robione, a motor pracuje na wszystkich cylindrach tylko w czasie jazdy pokazuje injections fault i brak mocy powyżej 2 tys.

 

Dodano: 01 lut 2015 - 06:38

W dalszym ciągu walczę z błędem injections fault i niedostatecznym ciśnieniem na ramie, ciągle jest problem z regulatorem ciśnienia na pompie cr, wszystko zostało sprawdzone przez elektromechanika rozrząd ustawiony prawidłowo, wtryski wszystkie sprawne, pompa sprawna była włożona inna na próbę, naprawa tego auta nie długo przekroczy wartość samego samochodu, ostatecznie można było go ze złomować, ale jeżeli ma ktoś jakiś pomysł każdy jest miło widziany, pierwszy i ostatni zakup tej marki!!!

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.7

Ludzie :!: Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;) -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!