Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czujniki ciśnienia w oponach


Rekomendowane odpowiedzi

Jak radzicie sobie z drugim kompletem kół? Planuję zakupić drugi zestaw felg na lato, a w aktualnych mam czujniki ciśnienia. Przekładanie czujników wchodzi w grę do nowych felg? Czy zakup nowych? Po zakupie kodowanie czujników? Po kodowaniu czujników przy wymianie kół na zimę kolejne kodowanie czy z automatu pamięta wtedy drugi komplet?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem w ASO dodatkowy zestaw czujników za niecałe 800 zł i dodatkowo 79 zł za założenie. Powiedzieli mi, że w moim aucie po założeniu nowych czujników nie trzeba było nic programować, a jedynie przejechać się kawałek i komputer sam je wykrył. Według ASO kiedy znowu będę zmieniał koła na letnie z drugim kompletem czujników, to auto ponownie samo te nowozałożone wykryje. Nie miałem jeszcze okazji tego zweryfikować.

Przekładkę czujników (2 razy w roku) odradzono mi mówiąc że jest spore ryzyko ich uszkodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie niestety komunikat nie znikał. Dwukrotnie dało się go wcześniej wyłączyć na około dzień, ale potem nic już nie pomagało i cały czas tak to wyglądało: KLIK .

Jedyną znaną mi osobą potrafiącą wyłączyć te komunikaty u mnie był "cinas_", a nie udało się to ASO i innemu nieautoryzowanemu serwisowi specjalizującemu się w Renault. Więcej o moich przygodach napisałem tutaj: KLIK .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
U mnie niestety komunikat nie znikał.

Może źle się wyraziłem.

Komunikat pojawia się przy każdym uruchomieniu silnika.

Potem podczas jazdy, znika po jakimś czasie i się nie pojawia.

Nigdy nie sprawdzałem czy to 30 sek. 1 minuta czy też może więcej ;)

Pojawia się OK i cisza do kolejnego włączenia silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyraziłeś się dobrze. To ja trochę niedokładnie opisałem. Z tego co pamiętam komunikat na wyświetlaczu mogłem sam każdorazowo wyłączać, a pewnie po jakimś czasie sam by zniknął (i znowu pojawił się przy kolejnym odpaleniu silnika). Nie znikały nigdy dwie intensywne pomarańczowe lampki poniżej, które drażniły mnie do tego stopnia, że do czasu zakupu kompletu czujników zakrywałem je kawałkiem tektury ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam, mam podobny dylemat.

Nowe auto i zamiar kupna całych kół (stalówki) z zimówkami. Nie chcę wpuszczać się w koszta z zakupem drugiego kompletu czujników ciśnienia. Zastanawiałem się, jak to będzie po wymianie kół na nieposiadające czujników. U mojego taty w Camry XLE, po zmianie kół na zimowe (bez czujników) pali się ciągle symbol przebitej opony. Da się z tym jeździć, nie ma problemu. Tu z kolei (Megane III / Fluence) świeci się dodatkowo kontrolka serwisu. No cóż, zobaczymy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ale czujniki kosztują teraz tylko około 135 zł brutto w ASO (taką mam wycenę).

 

Inny problem, mówią, że same się nie zaprogramują i co pół roku będę musiał jeździć i kodować. Dziwne!

To jak to jest?

Różne wersje się już słyszy. Nie po to będę kupować drugi komplet felg jeśli i tak będę musiał jechać na programowanie.

 

Powiedzcie proszę, sygnał przy braku czujników za każdym razem jak dokładnie wygląda?

Odpalam, komunikat czerwony o awarii, jest sygnał dźwiękowy? Trwa około minuty i się wyłączy? Do ponownego odpalenia już się nie pojawi?

Edytowane przez lukas_wrocek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie proszę, sygnał przy braku czujników za każdym razem jak dokładnie wygląda?

Odpalam, komunikat czerwony o awarii, jest sygnał dźwiękowy? Trwa około minuty i się wyłączy? Do ponownego odpalenia już się nie pojawi?

Jaki sygnał ? Jaki czerwony wyświetlacz ?

Pojawia się komunikat tylko, że kół nie masz :D tzn czujników i tyle.

Tak jak pisałem ^^

Co do przyuczania to nigdy nie sprawdzałem jak to jest jak się ma czujniki w zimowych i letnich.

Może i tak być, że przyucza się z konkretnym numerem czujnika a jak założysz zimowe to mimo, że zachowasz kolejność, to samo koło w to samo miejsce, to może i tak być, że trzeba przyuczyć. Tu się nie wypowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!