Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup - Megane II - ogólne opinie i propozycje


Fragi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dopiero dołączam do grona Meganki.

 

Zarejestrowałem się na tym forum by uzyskać konkretnych i wiarygodnych wiadomości od fanów marki renault.

Zaczynając na wstępie planuje kupić Renault Megane II rocznik 2004-2005 w benzynie z silnikiem myślę, że 1.6 i hatchbacku.

Rozmawiając ze znajomymi kilka osób mi mówiło abym nie kupował meganki bo są "awaryjne" tyle że jakiego modelu w naszym kraju byś nie wymienił jest grupa ludzi która twierdzi że są awaryjne, tak samo napisano mi ogólnym forum samochodowym. Jako że nikt nie potrafił mi określić co jest awaryjnego postanowiłem zawitać do was.

Proszę o informacje na co zwracać uwagę przy zakupie meganki i jeśli faktycznie jest coś awaryjnego to co?

Chciałbym tutaj wymienić kilka zdań z osobami które się na tym na prawdę znają, za nim zakupię samochód.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do awarii w 1,6 16V to może paść KZFR. Psują się mikro wyłączniki w klamkach przy systemie HF. Zdarzają się problemy z wentylatorem nawiewu (topią się kostki, palą tranzystory), to samo z kostkami od świateł (instalacja odchudzona na maksa, bez zapasu). Występują problemy z wodą w kabinie (cieknie do kieszeni w przednich drzwiach, przez głośnik). Gnije instalacja elektryczna jak jest woda w kabinie. Zapychają się odpływy w podszybiu (a potem potop w schowkach). Pada oświetlenie tablicy rejestracyjnej, ogrzewanie tylnej szyby i otwieranie bagażnika (łamią się przewody w przelotce). Są kłopoty z czujnikami (od klimy, położenia wału korbowego). Padają także cewki zapłonowe, szczególnie Sagem. Meganki dzielą się na takie, które miały już naprawiany magiel i na takie, które będą miały naprawiany magiel. Może paść moduł otwierania szyb w drzwiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kolega napisał wyżej to albo nie miał szczęścia albo wymienił to co może paść wg obiegowej opinii. Prawda jest taka, że co egzemplarz to inny właściciel, który inaczej dbał o auto, lepiej serwisował, lepszymi częściami i inaczej jeździł. Ja odpukać, od ponad półtorej roku nic dosłownie nie muszę robić przy aucie, w sensie naprawiać oprócz eksploatacji.

Szczerze na podwórku mam kilka samochodów, większość renault, trochę niemieckiego i powiem że te renault lepsze a rocznikowo podobnie. Eksploatacja podobny poziom. Na pewno części tańsze. Nie lubię takiego ględzenia tych co nigdy nie mieli renault a psioczą. G się znają a gadają. Ja pomykam trzecią już Meganą, miałem 1 ph1, 1 ph2 i teraz dwójkę :) Z wszystkich byłem zadowolony, co generacja to lepsza. Może tak trafiałem, ale wiedziałem co kupuje. Więc jak Ci się podoba to auto a powinno :mrgreen: bo chodź o gustach się nie dyskutuje to na pewno można powiedzieć, że nie jest to golf4 po 5 liftingu i ma swój urok to żelazko.

Życzę udanego zakupu i miłej przygody z Meganą <piwko>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pcz_07 kolega nie narzeka na swoje auto (chociaż był problem z kostkami, ale szybko sobie z tym poradziłem), tylko wymienił najczęściej pojawiające się usterki w tym modelu, z tym silnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam jeszcze trzy Meganki oprócz mojej, razem mają przejechane ok. 700 tys. km i do powtarzających się usterek (wystąpiły w dwóch modelach) należy woda w drzwiach pasażera (koszt usunięcia ok. 150-200 zł) i świrujące szyby elektryczne z tyłu ( u mnie usterka samoistnie ustąpiła). Reszta to pojedyńcze przypadki. Ogólnie zaskakująco udane auto, a za 15 tys. można znaleźć auto z końca produkcji od 1 właściciela z niewielkim przebiegiem i dobrze utrzymane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czemu akurat taki silnik z taka moca??

Ja kupiłem diesla w 2009 roku Renie II która jest z 2002 roku i powiem Ci szczeze ze jestem bardzo zadowolony bo nie miałem problemu i nie mam z jakimiś panewkami czy turbina, turbina gwizdze az milo :) http://megane.com.pl/page/gielda/ogloszenia-sprzedazy.html/_/renault-megane-ii-19-dci-120km-r150 , sprzedaje teraz a zaluje bo zona uparla się na nowy samochod i kupiłem w benzynie 1,2 energy 130KM i powiem Ci ze przyspieszenie reni 1,9 dCi jest dużo lepsze w odczuciu i autko jest wygodniejsze niż te nowe, gdybym nie kpowal nowego to bym jezdzil dalej moim zelazkiem bo jest piękne (czarna perla) a teraz tez mam czasna HB ale nie taki lakier jak w mojej starej gdzie już nie posiada tych krysztalkow w lakierze, nie powiem bo miałem przygody na początku z moja stara renia np. wymiana dwumasu, a teraz mi wydmuchało uszczelke pod glowica, a ze nie chce sprzedawac uszkodzonej reni to kupiec zadzwonil i powiedziałem mu ze będę wymienial uszczelke pod glowica razem z planowaniem głowicy i wymianie wszystkich uszczelek nakrętek wkretek i wszystkiego co potrzebne to już koles się nie odezwal a tak bardzo chciał ja kupic za naprawę zaplace 1250zl i bądź człowieku prawdo mowny to klient już się speszyl i nie dzwoni ale ja będę miał satyswakcje żeby nia pojezdzic jeszcze :) po wyczyzczeniu głowicy zaworowpodejrzewam ze będzie smigala kolejne tysiące kilometrow nie jestem szaleńcem nie piluje jej po 4 tys obrotow bo nie ma sensu, max nakręcam ja 3000obr i zmiana biegu bo w przedziale około 1900obr do 3000obr/min można wykorzystać te 300NM i autko pięknie idzie nawed na 17 felgach. nie poeiwm ze autko mi się nie psulo ale zawsze wymieniałem na bierzaco wszystko bo nie chciałem zostawiać zonie popsutego auta a wyjezdzam do pracy na długo, wic silnik 1,9 120 KM jest moim zdaniem bardzo fajna jednostka i naprawdę mało palo po przejechaniu z Hamburga do elblaga srednie spalanie wyszlo mi 5,8 litra na auto bani 130 na tempomacie no i wiadomo w Polsce las fotoradarow i trzeba było zwalniac mimo tego autko sprawuje mi się i jest wygodne i latem naprawdę robi wrazenie na pewno lepsze od audi A3 w podobnym wieku, do tego xenonki i WIO :)

 

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!