Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wasze przypuszczenia co do Megane II Sedan 1.6 16v


pithaller

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Na samym początku pozdrowienia ze Szczecina. Witam Was, jestem tu nowy - kupuję właśnie swoje pierwsze Renault.

Chciałbym się Was poradzić bo oglądam Sedana z datą pierwszej rejestracji 2004r. w dobrej cenie i od pierwszego właściciela (Pan w wieku 70 lat) i podobno bezwypadkowy. Przebieg 121 tys km.

Po oględzinach karoserii i wnętrza widać normalne ślady użytkowania czyli kilka przetarć parkingowych na zewnątrz. Lakier jest wszędzie w tym samym odcieniu a pod przetarciami jest normalnie podkład 1 warstwa, brak łuszczenia klaru itp. Wnętrze jest z wytartą kierownicę, ma zdarte rączki boczków oraz dźwignię ręcznego (z tej czarnej gumy). Raczej norma w tym modelu ale może się mylę.

Podwozie oglądałem tylko od strony progów z latarką i wydaje się być mega zdrowe (auto garażowane).

Ale... :

1) to co przykuło moją uwagę to "wanna koła zapasowego" - ta z tworzywa sztucznego. Kiedy otworzyłem bagażnik to wszystko było ok, to znaczy był suchy i nie wyglądał od strony kufra na zniekształcony. Natomiast na tej plastikowej wannie był bardzo duży napis białym korektorem "Sedan 04" lub "Megane 04". To wyglądało jak opis części używanej, pochodzącej ze szrotu. I teraz pytanie o te napisy - czy to jednoznacznie oznacza, że auto było uderzone w tył??? Czy ASO lub fabryka tak opisywała swoje części? Tak czy inaczej tył jest chyba do dokładnego obejrzenia.

2) Druga sprawa to VIN VF1LM0C0H32002662. Wg tego oznaczenia auto jest z roku modelowego 2003. Czy to oznacza, że mogło być wyprodukowane nawet w pierwszej połowie 2012 i czekać aż rok na pierwszą rejestrację w 2004?

3) Silnik - jak go oglądałem chodził pięknie, jest już po wymianie KZFR i kilku cewek. Jednak był zarzygany olejem z góry. Pan zobowiązał się do naprawy i wymienił tego samego dnia uszczelkę odmy pod tym plastikowym kolektorem. To chyba popularne miejsce wycieku w tym silniku?

Wpłaciłem za ten samochód drobną zaliczkę i mam kilka dni na zastanowienie bo aktualny posiadacz czeka na dostawę nowej KIA. Z góry dzięki za Wasze opinie, szczególnie dot. tej wanny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po oględzinach karoserii i wnętrza widać normalne ślady użytkowania czyli kilka przetarć parkingowych na zewnątrz. Lakier jest wszędzie w tym samym odcieniu a pod przetarciami jest normalnie podkład 1 warstwa, brak łuszczenia klaru itp. Wnętrze jest z wytartą kierownicę, ma zdarte rączki boczków oraz dźwignię ręcznego (z tej czarnej gumy). Raczej norma w tym modelu ale może się mylę.

Przy tym przebiegu to rączki powinny być niewytarte, albo lekko, chyba że ma białe wnętrze. Kierownica jak nie jest skórzana, to może być wytarta. Moim zdaniem ma więcej, albo ktoś jeździł nim na małe dystanse i często otwierał, zamykał auto.

1) to co przykuło moją uwagę to "wanna koła zapasowego" - ta z tworzywa sztucznego. Kiedy otworzyłem bagażnik to wszystko było ok, to znaczy był suchy i nie wyglądał od strony kufra na zniekształcony. Natomiast na tej plastikowej wannie był bardzo duży napis białym korektorem "Sedan 04" lub "Megane 04". To wyglądało jak opis części używanej, pochodzącej ze szrotu. I teraz pytanie o te napisy - czy to jednoznacznie oznacza, że auto było uderzone w tył??? Czy ASO lub fabryka tak opisywała swoje części? Tak czy inaczej tył jest chyba do dokładnego obejrzenia.

W fabryce nic nie piszą, od tego mają naklejki z kodami kreskowymi. Ewidentnie było to wymieniane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z ASO. Nie mają nic na temat historii tego samochodu. Jest tylko wydanie w czerwcu 2004 i kraj dostawy Polska. Zupełnie jakby właściciel go kupił i serwisował poza ASO.

Co do przebiegu to auto używane głównie w ruchu miejskim. Od nowości prywatnie.

Czuję, że bez miernika grubości lakieru się nie obędzie. W ASO proponują gruntowne sprawdzenie przed zakupem za 300 zł. Czy warto się na to wybrać (w sensie czy się przykładają do weryfikacji)?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jeśli jesteś na poważnie zainteresowany kupnem tego samochodu to warto to zrobić. Sam miałem taki zamiar ( szukałem też focusa mk2) i w cenie 350 zl było też badanie płyty podwozia. Ogólnie w fordzie powiedzieli mi co zamierzają sprawdzić i było tego dość sporo. Lakier, silnik, zawieszenie, geometria podwozia i więcej nie pamiętam. Ale zadzwoń do salonu, tam przekierują cię do mechanika i on Tobie dokładnie opisze jakie czynności podejmą aby sprawdzić autko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak będzie trzeba zrobić. Już raz miałem auto po biciu w tył i nie chcę powtarzać problemów z wodą w bagażniku. Mam taką teorię, że właściciel przeorał podwozie i tak uszkodził wannę. Może o tym świadczyć to, że wymieniał stosunkowo niedawno lewarek zmiany biegów na nowy. Mówi, że to z powodu urwania się cięgna. To jest wariant optymistyczny. Pesymistyczny jest taki, że był mocny strzał w tyłek...

Dziękuję za Wasze wypowiedzi.

Pozdrawiam

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umów się, że jedziecie do ASO i jak ASO nie stwierdzi niczego poza tym, co Ci powiedział, to bierzesz i płacisz za przegląd, jeżeli coś wyjdzie to płaci gość.

Jak facet mówi prawdę to się na to zgodzi.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wyglądało jak opis części używanej, pochodzącej ze szrotu. I teraz pytanie o te napisy - czy to jednoznacznie oznacza, że auto było uderzone w tył??? Czy ASO lub fabryka tak opisywała swoje części? Tak czy inaczej tył jest chyba do dokładnego obejrzenia.

Proponuje obejrzeć dokładnie jak wygląda masa uszczelniająca. Jeżeli było coś tam robione to nie będzie równo położone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz weryfikować stan tyłu (we własnym zakresie) to niestety trzeba ściągnąć boczki bagażnika. Nie powiem w sedanie jest trochę zabawy z tym. EW. przy typowym strzale w tył warto sprawdzić kalendarzyki na lampach i zderzaku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umowilem sie w bylym miejscu zakupu auta na kontrole przed zakupem. Radex Export na Przestrzennej w Sz-n. Od 2 lat juz nie sa autoryzowani ale w 2004 byli. Czy ktos zna jakies inne dobre warsztaty Renault w Szczecinie? Na Aso mi nie zalezy bo juz wiem ze nie maja historii tego auta.

 

lapka2.gif

Regulamin

pkt. 5.6 - pl-literki Aston76

 

Dodano: 04 lut 2015 - 14:02

Czesc, kupilem go. Auto jest bezwypadkowe. Teraz musze doprowadzic je do porzadku. Na dzien dobry mam problem z zapachem spalonego oleju w aucie. Poprzedni wlasciciel wymienial tydzien temu uszczelke odmy (ta pod kolektorem) i zrobil za duza dolewke oleju. Troche pow maksa. 2 tygodnie temu w aucie jeszcze tak nie smierdzialo jak testowalem.

 

Ogolnie auto jest ok ale bedzie trzeba nad nim popracowac. Glownie pierdoly ale troche mnie martwi ten zapach. Silnik juz nie puszcza oleju ale musze to poobserwowac. Dzieki za poprzednie wypowiedzi.

 

lapka2.gif

Regulamin

pkt. 5.6 - pl-literki Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanicy mowili ze to nr kodowy Renaulta i zdarzaja sie takie podpisy. Chodzilo o podloge bagaznika pod mata. Kalendarzyk na podlodze tez byl rocznik 2004.

Przegonilem troche auto i chyba juz sie wysmierdzialo z oleju niemniej musze zrobic kontrole szcelnosci wydechu.

Sorry za brak fontow pl. Pisze z angielskiego androida...

 

Dodano: 04 lut 2015 - 16:20

Aha napis nie brzmial Megane tylko to byly jakies kodowe lamance, same cyfry.

 

lapka2.gif

Regulamin

pkt. 5.6 - pl-literki Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!