Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup Grand Scenic


RobercikN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem posiadaczem Scenica I ph I 1.9dti i nadchodzi czas za zmianę na coś świeższego. Mój już ma 312 tyś przebiegu i 16 lat. Przez ostatni miesiąc przejrzałem setki ogłoszeń ze Scenicami i mój typ to

Grand Scenic 1,9dCi 130KM z ciemną tapicerką 7 os.

Mój budżet to 20 tys zł i nie chciałbym się w tej kwocie zamknąć (samochód + naprawy/ konieczne wymiany). Niestety jestem zielony w temacie zakupu samochodu po obecnego scenica mam po teściu i dobrze nim mi się jeździ jednak zaczyna to być skarbonka bez dna.

Mój pierwszy typ to 2008r 237tys chyba full opcja bez skóry

http://otomoto.pl/renault-grand-scenic-kolorowa-navi-6-biegow-po-lifcie-manual-C35882910.html

 

Drugi 2006r 195 tys

http://allegro.pl/grand-scenic-1-9-dci-klima-alu-pnorama-dach-i5062207677.html

 

Podpowiedzcie jakie rzeczy trzeba powymieniać po zakupie auta i jaki jest orientacyjny koszt. np. czy rozrząd od razu wymieniać w takim samochodzie..

Zauważyłem że kolega z forum sprzedaje swojego Scenica, jak on wypada waszym zdaniem w porównaniu do tych dwóch co podałem?

http://megane.com.pl/page/gielda/ogloszenia-sprzedazy.html/_/sprzedam-w-dobre-rece-r155

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba (na pewno pierwszy, jak jest w Holandii nie wiem) wyrejestrowane, więc jazda testowa, czy wrócenie na kołach nie wchodzi w grę. Nie daj sobie wmówić, że wystarczy kupić OC. Wg polskiego prawa nie wolno się poruszać niezarejestrowanym pojazdem po polskich drogach, w razie kontroli 500 zł mandatu i laweta, a w razie wypadku nawet nie chcę pisać....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A co sądzicie o tym? Widzę, że wpisy w książce są chyba lewe bo wpisywane od dołu do góry :/ przebieg może być realny czy skręcony z 340 tyś na 240? http://otomoto.pl/C36048115.html?output=web

Dużo fotek jest wrzuconych, ale ja się niczego nie dopatrzyłem oprócz fotela kierowcy.

 

PS. Sory za brak polskich znaków, ale piszę z telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładna wersja ale:

-brak ESP/ASR;

-szuflad pod fotelami w II rzędzie brak bo jest siedmiomiejscowy;

-nie rozumiem o co Ci chodzi z wypełnianiem książki od dołu... Inna sprawa że wszystko jednym charakterem pisma chyba pisane;

-klimatyzacja automatyczna ale nie dwustrefowa;

-chyba opis od innego samochodu wzięli: ten ma koła 17' a nie 16';

-brak zapalniczki w gniazdku;

-gdzie te kieszenie w oparciach przednich foteli?

-czy jest podłoga i roleta bagażnika?

Tak, obejŻałem duża galerię...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz blisko to podjedź, wersja sympatyczna, ale podchodź z dystansem (jak do każdego ogłoszenia). Nieścisłości są (ESP, klima itp), ale znając życie piszą te ogłoszenia na zasadzie "kopiuj-wklej". We wpisach wypatrzyłem że zazwyczaj na dole jest wpis do kiedy (miesiąc i przebieg) powinien być kolejny serwis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pizza byłem oglądałem i w sumie fajnie wygląda zrobiłem kilka fotek na pamiątkę i

- po VIN to autko z Holandii a nie od Niemca co płakał jak sprzedawał wersja autka

- podłogi i rolety w bagażniku niet

- auto ma lekkie zarysowania jak to 7 latek

- te przeźroczyste naklejki tak samo równo pożółkłe (pod maską nie potrafiłem ich znaleźć)

- lewa widoczna spinka tylnego zderzaka jest inna i z lewej strony pomiędzy błotnikiem a zderzakiem w szczelinie widać coś niebieskiego jak kawałek pianki

- wszystkie boczne i tylna szyba z liczbą 6 a przednia 7

- na przedniej szybie patrząc od środka to lewy górny róg jest odprysk od kamienia

- nie wiem czy tak powinno być ale przednia szyba szyberdachu wystaje lekko wyżej od tylnej

- przebieg raczej realny bo holender sprzedawał z takim samym przebiegiem i napisał że rozrząd był robiony przy 118tys

 

nie pytałem czy w pełni opłacony bo koszt auta + roleta + podłoga bagażnika + ew.szyba co ma odprysk, która ma czujnik deszczu i zmierzchu no i chyba rozrząd

Autko oczywiście niezarejestrowane i na przegląd przed zakupowy do serwisu renault nie da rady jechać bo za daleko.

Jak myślicie warto się pchać w takie auto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydzielono

 

Panowie jakby ktoś był w Kutnie to prosiłbym na zerknięcie na tego Scenica http://otomoto.pl/C36049967.html?output=web

 

Kolego RobercikN nie piszemy o swoim zakupie w temacie innego użytkownika forum, skoro masz swój już założony. Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Dzwoniłem wczoraj o VIN i powiedzieli że ktoś kupił :)

 

Dodano: 07 mar 2015 - 21:59

Szykuje się na drugie oglądanie tego scenica http://otomoto.pl/C36048115.html?output=web i jeśli będzie ok to go kupie. Napiszcie mi na co zwrocić uwagę

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny, ktoś go już tu chyba pokazywał do oceny, przejrzałem wątek w górę i widzę że to Ty wpisywałeś ;)

-brak ESP (nie ma wyłącznika ASR);

-z tego co piszesz o szybach wygląda mi na produkcję z 2007 r. a I rejestrację w styczniu 2008 r. jak piszą. Mój ma tez taki układ szyb i produkcję 2007 ;)

-klima jednostrefowa;

-szuflad pod fotelami II rzędu nie ma bo to siedmiomiejscowa wersja;

-wydaje mi się ze przednie lampy powinny mieć ciemne wnętrza;

-sygnalizacja niezapiętego pasa kierowcy, pozostałych już nie;

-czy jest roleta i wykładzina bagażnika? Sprawdź przy oględzinach;

-nad lewym oknem bagażnika dziura w podsufitce;

-mało powietrza w przednim lewym kole, obejrzyj dokładnie opnę i felgę;

-brak zapalniczki w gniazdku.

Edytowane przez pizza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Auto sprowadzone, opłacone w całości (po stronie kupującego wyłącznie koszty rejestracji), ubezpieczone, z przeglądem - możliwość powrotu na kołach!!! "

 

Bzdura, jak nie ma polskich tablic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pizza ja podawałem linka. dokładnie tak jak pisałeś, tych rzeczy nie ma. Opony są do wymiany bo 1-2 mm zostały do znacznika. Szyba przednia ma dwa odpryski i pęknięty jest plastik ten nad silnikiem. Niby wszystkie szyby oryginalne z wygrawerowanym nr rejestracyjnym z Holandii ale lewa spinka tylnego zderzaka była inna. nie wiem na jakie elementy mam patrzeć jeśli chodzi o to csy auto było bite. Sprawdzałem te przeźroczyste naklejki przed tylnymi kołami i pod klapą bagażnika i wszystkie były pożółknięte tak samo.

Jedyne co mnie na razie martwi to różnica poziomów szyb w panoramicznym szyberdachu tj. przedni wystaje wyżej niż tylny (nie są równep) ale może tak powinno być... Nie wiem na ile można zjechać z ceną jeśli:

- Nie ma rolety bagażnika

- Nie ma wykładziny bagażnika

- Szyba może kwalifikować się do wymiany z powodu dwóch odprysków (jeden między wycieraczkami a drugi na górze przy słupku kierowcy)

- Opon z mijimalnym bieżnikiem

- Braku zapalniczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony musisz liczyć do 600 zł za sztukę jeżeli chcesz takie jak miał (na oponeo.pl stoją za 533 zł ale przecenione z 769... może jak poszperasz dokładnie znajdziesz taniej, ale ten rozmiar trochę kosztuje...).

 

Szyba to ok. 850-950 zł. (dokładna rozpiskę warszawską mam w pracy i mogę Ci podać ale dopiero w poniedziałek). Sam mam minimalne odpryski i spore już ślady po wycieraczkach dlatego rozważam wymianę.

 

Roleta z zasłoną przeciwsłoneczną 300-350 zł, wykładzina bagażnika 90-175 zł (zerknąłem na alledrogo).

 

Zapalniczka grosze w porównaniu z tym.

 

Wątpię żeby aż tyle zjechali. Wersja fajna, ale nie jest najlepsza z możliwych. I ta ściema (chyba) z rokiem produkcji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lewa spinka tylnego zderzaka była inna. nie wiem na jakie elementy mam patrzeć jeśli chodzi o to csy auto było bite.

Jedna spinka inna to pryszcz.

Nie tak dawno na parkingu pod Netto, jakaś thalia tak daleko wyjechała ze swojego miejsca, że tyłem przyhaczyła tył mojego sceniola.

Dosłownie muśnięcie zderzaka, że nawet śladów na nim nie ma. Jednak przez to, że jest w miarę elastyczny i składany z 3 elementów, to 3 spinki zostały uszkodzone i musiały być wymienione by zderzak zamocować.

Skoro w omawianym aucie to tylko jedna spinka jest inna, to prawdopodobnie było tak samo, delikatne dojechanie do przeszkody.

Gdyby to był dzwon to wszystkie były by takie same, niekoniecznie takie jak fabryczne, bo obecnie takich nie można nawet w ASO zakupić. Sprzedają inny typ spinek w to miejsce i to też według dialogysa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!