Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane II Kombi 1.5 dCi '06


Dawciu-o

Rekomendowane odpowiedzi

Na początek chciałem Was powitać, ponieważ jestem świeżo zarejestrowanym użytkownikiem tego Forum. Na razie jeszcze jako posiadacz Fabii, ale mam nadzieję, że niebawem dołączę do grona kierowców Renault.

Razem z narzeczoną (a niebawem już żoną) rozważamy już od pewnego czasu zmianę niewielkiego i dosyć spartańskiego hatchbacka z początku dekady na samochód nowszy, bardziej komfortowy, oszczędniejszy i przede wszystkim przestronniejszy, ponieważ prędzej czy później model rodziny 2+pies zmieni się w 2+1+pies. Przeczesuję od miesięcy internet i z jakiegoś powodu stwierdziłem, że najlepsza będzie Meganka w wersji kombi, w dodatku z bardzo oszczędnym dieslem, która oprócz tego bardzo mi się podoba :)

Natknąłem się już na niejedno ciekawe ogłoszenie, ale ostatnio jedno szczególnie zwróciło moją uwagę:

Link:

http://otomoto.pl/C34494762.html

Auto wydaje mi się bardzo ciekawe z kilku powodów. Po pierwsze - stosunkowo niski przebieg. Po drugie - sprzedający to dealer Renault, a nie jakiś szemrany komis. Po trzecie - samochód krajowy. Po czwarte - nie najgorsza cena, w dodatku niedawno nieco ją opuścili.

Czy mogę Was poprosić o Wasze zdanie na temat tego auta? Co o nim myślicie? O co powinienem spytać i na co zwrócić uwagę? Dopytałem już o to, jak często był wymieniany olej, bo wiem o problemie z panewkami. Wiem też, że niedługo czas na rozrząd. Czy kupując auto od autoryzowanego dealera ryzyko wpadki jest mniejsze?

Dziękuję Wam z góry za wszelkie rady i odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena moim zdaniem troche zawyzona. To niedoinwestowany expression, ale plus za esp. To ze sprzedaje ja dealer to nic nie znaczy. Przetetestuj ja w niezaleznym serwisie. Jedynie masz pewnosc, ze w razie walka możesz ich pozwac do sadu, ale nie oto chodzi. Inna sprawa, ze jak miala cofniety licznik, to oni to tak zrobili, ze już tego nie wylapiesz. No i zastanow sie czy jasna tapicerka to dobry pomysl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena nie jest atrakcyjna.

Za 2-3 tysiące więcej możesz kupić 3 lata młodszą Megane 3, tylko musisz poszukać bezpośrednio w firmach, które wymieniają flotę, a nie u pośredników, co dokładają swoje 5 tys zł do ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inna sprawa, ze jak miala cofniety licznik, to oni to tak zrobili, ze już tego nie wylapiesz. No i zastanow sie czy jasna tapicerka to dobry pomysl.

Myślisz, że mogliby coś takiego zrobić? Zawsze myślałem, że zakup od dealera to jeszcze najbezpieczniejsza z możliwości...

 

@kacper69:

Przyznam szczerze, że zdziwiłeś mnie tym nieco... Oglądam już od dłuższego czasu ogłoszenia Megane II Ph.2 Kombi z tym silnikiem i ceny bywają dużo wyższe. W takim razie jak szukać takich aut (albo w ogóle aut za taką cenę, jaką naprawdę są warte)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogłoszeniu nie ma informacji "bezwypadkowy" :idea: Miałem bardzo podobną z jasnym wnętrzem... po 150kkm gałka biegów nie była wytarta jak w tym aucie, na prawym progu brakuje naklejki ochronnej. A rozrząd to już dawno powinien być wymieniony - 5lat lub 120kkm. Jeśli przebieg się potwierdzi wpisami w książkę i system Renault warto ją sprawdzić osobiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz, że mogliby coś takiego zrobić? Zawsze myślałem, że zakup od dealera to jeszcze najbezpieczniejsza z możliwości...

 

@kacper69:

Przyznam szczerze, że zdziwiłeś mnie tym nieco... Oglądam już od dłuższego czasu ogłoszenia Megane II Ph.2 Kombi z tym silnikiem i ceny bywają dużo wyższe. W takim razie jak szukać takich aut (albo w ogóle aut za taką cenę, jaką naprawdę są warte)?

Oj żebyś się nie przejechal na tym... Zreszta oni ją mają przecież od kogoś, kto zostawił ją w rozliczeniu. Mnie Nawrot zrobil w konia. Zarezerwowalem Meganke, którą na 100% bym kupił jezeli informacje z ogloszenia by się potwierdziły, wziąłem urlop, kupilem bilety i w piatek mialem być, a w czwartek ją komuś sprzedali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o przebieg, to auto do 2010r. było flotowe i w momencie odkupowania przez użytkownika miało ponoć 60.000. Nie zdawałem sobie za to sprawy, że rozrząd jest do wymiany nie tylko po 120.000km ale też po 5 latach.

Jeśli chodzi o bezwypadkowość to w mailu sprzedawca zapewnia mnie, że kolizji żadnej nie było, tylko obcierka parkingowa na prawym tylnym błotniku (dawno temu i naprawiona).

Powiem Wam szczerze, że szczególnie zaintrygowało mnie to, co napisał kacper69. Jeśli rzeczywiście za niewiele więcej mógłbym mieć Megane III... Tylko jak takie auto znaleźć? Aukcje poleasingowe albo coś takiego jak supercar.pl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popatrz sobie na stronach firm leasingowych, np:

https://www.alphabet.com/pl-pl/samochody-poleasingowe

Akurat ci nie mają teraz meganek, ale zobacz za jakiś czas.

Poszukaj, czy masz jakiś znajomych , co jeżdżą autami z leasingu, często mogą mieć prawo pierwokupu auta w dobrej cenie.

Ja kupiłem poleasingową meganę 3 dci co miała 4 lata za dokładnie 20 tys zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest myśl... Chyba się jeszcze powstrzymam i trochę porozglądam. Może rzeczywiście uda się wyhaczyć jakąś Megankę III :) Tu we Wro zdaje się być kilka firm z autami poleasingowymi.

 

Dodano: 16 lut 2015 - 20:58

W takim razie w tym miejscu mam pytanie ogólne: czy ktoś zna może jakieś sprawdzone firmy z autami poleasingowymi lub ma w tej materii już jakieś doświadczenie?

 

Dodano: 16 lut 2015 - 21:20

I jeszcze jedno - zauważyłem ciekawe ogłoszenie tu na forum:

http://megane.com.pl/page/gielda/ogloszenia-sprzedazy.html/_/renault-megane-ii-phii-kombi-15dci-r149

 

Co o nim myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać że przy aucie jest troszkę do zrobienia, dlatego cena jest adekwatna do tego.

Nie wiem jeszcze jak jest z rozrządem w aucie.

Ale jak auto jest z 2006 roku, to już problemów z panewkami być nie powinno , może jest warte tej ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy przy tym przebiegu nie będzie się już powoli kończyła turbina i dwumas?

No i jeszcze jedno pytanie, bo o czymś takim jeszcze nie słyszałem: co to jest 'strzelający' zamek?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba chodzi o przecierające się kable w peszlu klapy bagażnika. Też to niedawno przerabiałem. Koszt wymiany przez elektryka 50 zł, samemu, jak masz czas i trochę umiejętności też ogarniesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!