Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Oświetlenie wewnątrz świeci - a nie powinno


Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa wygląda następująco, po zamnięciu dzrwi oświetlenie w środku samochodu powinno powoli samo zgasnąć - a nie gaśnie. Tak samo się dzieje po zamknięciu samochodu z kluczyka (centralny)

 

:evil:

 

Macie może jakieś pomysły na rozwiązanie ??

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczyszczenie styków włączników pomoże. Ściągasz te harmonijkowe gumy które sa w słupkach drzwi i masz czujniki a czy nie świeci ci się kontrolka na desce rozdzielczej że są drzwi otwarte?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za podpowiedzi, ale mówie od razy że kontrolka na desce po zamknięciu drzwi gaśnie. Na dzień dzisiejszy stosuje wyjęty bezpiecznik :?:

 

Z ciekawosci popatrze jeszcze na styki w drzwiach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sils, skoro kontrolka gasnie to wyłączniki w rdzwiach powinny być dobre, jest jeszcze możlia awaria "ściemniacza". Tylko tu pytanie, gdzie on jest schowany :?: Padło już na forum to pytanie i chyba nie doczekało się jeszcze odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mam podobny problem tylko że u mnie kontrolka zamkniętych drzwi nie gaśnie :evil:. Przejrzałem już czujniki przy drzwiach i tylnej klapie i nic... wygląda że wszystko z nimi ok. Zrobie to jeszcze raz dokładnie a może jest jakiś sposób żeby przy okazji sprawdzić np. miernikiem czy nie ma przebicia na przewodach czujników czy trzeba zrobić to ręcznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oswald zawsze możesz je odpinać pojedynczo i kiedy zgaśnie to będziesz wiedział który zwierał (chyba że to gdzieś na kablu).

a miernikiem możesz sprawdzić sprawdzając czy jest przejście między przewodem a masą auta. jeżeli pokaże ze jest przejście to masz zwarcie. jednak jak będziesz miał przebicie na przewodzie to będziesz musiał każdy sprawdzić z osobna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już sobie z tym poradziłem ;-) Odłączyłem wszystkie czujniki i... zgasło <ok> to znaczy że jeden z nich był uszkodzony później podłączałem każdy po kolej i znalazłem... prawdopodobnie był uszkodzony klamrą od pasa bezpieczeństwa tak samo jak miejsce na drzwiach które go dociskało. Podoginałem to i owo i jest ok. Czujnik był sprawny tylko drzwi nie dociskały go na tyle aby zadziałał. Dzięki za pomoc!Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

czy ktoś może poradzić mi jak je wyciągąć nie uszkadzając czujników otwarcia drzwi . podchodziłem do tego 2 razy i nie mogę ich wyciagąć . zatrzaski wyszły bez problemów ale nie chcą wyjść z otworu.

pozdr

aniolg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Ja mam podobny problem z tym że pojawia się on czasami i przeważnie jak pada deszcz, i czasami zdarza się że podczas jazdy zaświeci się oświetlenie w kabinie samochodu i żarzy się kontrolka nie zamkniętych drzwi. W momencie gdy występują wyżej opisane problemy zamykam drzwi z kluczyka i kierunki nie mrugją a powinny dwukrotnie.

 

Liczę na wasze sugestie i podpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej któryś z czujników nie styka

Właśnie że styka wtedy gdy nie powinien.

Łączy masę do instalacji.

Wyłącznik którychś drzwi do sprawdzenia, wyczyszczenia lub wymiany. Gdzieś styka do masy, co jest interpretowane jako otwarte drzwi. Z tego powodu zapala się kontrolka, światło w środku i alarm nie mruga przy zamykaniu auta..

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!