Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Witam, Scenic II 2.0, 16V ?


jakubwawa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

to mój pierwszy post na tym forum i liczę na zrozumienie oraz pomoc.

Wczoraj żona pozbyła się peougota 206 CC i poszukjemy dla niej jak w tytule Scenica II z silnikiem 2.0 i wskazane by był bogato wyposażony( Inintiale Paris lub Privilege) zgodznie z zasadą jak się bawić to z przytupem.

Ostatnie Reanault jakie mieliśmy to było Reanult 19 Cabrio. Bardzo miło wspominamy kontakt z tą marką: komfort i nie drogie serwisowanie.

 

Trochę poruszam się wśród ofert handlowych komisów jak dziecko we mgle bo piszą tam cuda głównie odnośnie przebiegu, historii samochodów.

Jak zauważyłem bardzo mało jest ofert od osób prywatnych, przejrzałem też oferty ma magane.pl ale nić nie znalazłem interesującego.

 

Na szybko podobają nam się tego typu samochody:

http://otomoto.pl/renault-scenic-2-0-climatronic-alu-bezwyp-stan-super-C35837494.html

ewentualnie Megane:

http://allegro.pl/renault-megane-ii-fl-luxe-2-0-16v-06-navi-panorama-i5106704318.html

 

Nie znalazłem na forum , może nie dokładnie szukałem wskazówek na pobieżną ocenę przebiegu i stanu samochodów,

Ktoś tu wspominał o jakiś naklejkach na progach?

Czy po przebiegu 160 tys km skóra na fotelu kierowcy ma prawo być popękana ( na zewnętrznym boku)?

Czy przy tym przebiegu widać już ślady zużycia na skórzanej kierownicy i drążku dzwigni biegów?

Ciekaw też jestem opini na temat skrzyń automatycznych w Scenicu i Megane?

Ewentualnie może ktoś z klubowicżów pozbywa się takiego auta, lub może podsunąć jakieś rozsądne oferty z rynku.

 

Pozdrawiam i mam nadzieję że uda nam się kupić Scenica i pozostać na dłużej na tym forum

 

Jakub

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego zestawienia zdecydowanie Meganka.

Na sceniola nie warto zaglądać już choćby z powodu przyciemnianych tylnych lamp. Albo samoróbka, albo jakieś zamienniki, które w szybki sposób doprowadzą do zatrzymania dowodu rejestracyjnego.

Radio też nie jest oryginalne i na bank nie współpracuje z wyświetlaczem.

Co do "Półskórzanej" tapicerki to wygląda różnie przy takim przebiegu, a to za sprawą tego, że ta półskóra jest od góry skóropodobnym nylonem, a od dołu zwykłą bazą z materiału, czyli po prostu skajem.

Wystarczy sobie palcami wydłubać ramkę mieszka przy biegach i delikatnie przewinąć na lewą stronę.

Tak samo są robione boczki na drzwiach i podłokietnikach (sprawdzałem osobiście oryginały fabryczne ze sceniola II) i zapewne w siedzeniach (tych nie posiadam i nie sprawdzałem)

Jak masz czas to możesz przeprowadzić test wodny.

upuszczasz kropelke wody na dany ponoć skórzany element i chwilę czekasz. jak wsiąknie to jest skóra, jak bedzie się utrzymywała do wyparowania to skaj.

Sposób z wodą podpowiedziany przez konsultanta firmy produkującej farby do skór licowych, także renowacyjnych do tapicerek samochodowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za uwagi. Rzeczywiście nie zwróciłem uwagi na radio i na lampy. W sumie to są drobiazgi bo pewnie można je zakupić dość nie drogo.

Pytając o pokrycie foteli miałem na myśli czy poniżej 200 tys kilometrów mają prawo być popękane a widzę to na wielu sprzedawanych autach.

Może to taka konstrukcja , może słaba trwałość w tym miejscu tapicerki narażonej na wsiadanie i wysiadanie> Choć jak pamiętam w innych markach ślady przetarć czy pęknięć skory pojawiały się grubo powyżej 250 tys km.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież napisałem, że nazywać to skórą, to nadużycie jakiego dopuszcza się nawet producent tych aut. A wszyscy handlarze to powielają bo fajnie brzmi i może podnieść cenę.

Kupujący też się do tego nie przyznają, bo po co sobie psuć samopoczucie.

Ja takie "skórzane boczki chciałem do swojego sceniola dokupić, a że trudno znaleźć czarne to postanowiłem kupić szare i ewentualnie przemalować farbami do skóry.

Dopiero jak przesyłka nadeszła to namacalnie się dowiedziałem jaka to skóra.....

W związku z tym oddałem swoje czarne materiałowe boczki do tapicera, który za 500 zł wykonał mi to samo co robi fabryka, nazywając je skórzanymi i bez malowania mam czarne.

Nawet deseń i połysk dobraliśmy identyczny z pomiędzy kilku rolek czarnego skaju.

Jak wyszło widać na fotkach w moim temacie a link w podpisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nr 1 (Scenic);

-brak naklejek na przednim pasie pod maską (obok zamka maski);

-nieoryginalne radio;

-dokładane jakieś listewki wewnątrz (na klapie schowka), co to??

-panele sterowania szybami polakierowane na srebrno;

-ja jednak będę go mylił z białym firmowym ;)

 

Pseudoskóra na fotelu kierowcy (z boku) potrafi pękać przy przebiegu 140-150000 km. Kierownica i gałka dźwigni zmiany biegów po 170000 km. w moim są całe, bez przetarć z pojedynczymi miejscami gdzie tracą kolor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za cenne informacje. Dotychczas myślałem że półskora to znaczy cześć fotela jest z tkaniny a boczki ze skóry :)

Brak naklejek na pasie przednim też sugeruje jakieś prace.

Nie szukam wcale auta bez jakiej kolwiek kolizji bo świadom jestem jakie są ceny i w jakim stanie trafiają do Polski samochody, natomiast naginne wmawianie tego przez auto komisy dyskwalifikuje sprzedającego.

Porządnie wykonana naprawa jakiś uszkodzeń i dokumentacja foto przed naprawą wyjaśnia sytuację.

Trochę się martwię że przy takiej ilości ogłoszeń brak anosów od osób prywatnych, Wszysko albo komisy albo importerzy.

 

Miałbym prośbę byście rzucili fachowym okiem na te oferty:

1

2

 

Pozdrawiam

 

Dodano: 23 lut 2015 - 16:42

No i na to autao:

3

 

Wszystkie auta są w Radomiu więć w tym tygodniu wybierzemy się tam może uda się coś kupić a puki co czekamy na jakieś uwagi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy nr 1:

-trochę ich chyba poniosło z obróbka zdjęć...

-w opisie z allegrowa rok produkcji 2004, za to niżej już 2003 a model 2004 normalnie nakopać do tyłka aż już nie będzie mógł siadać...

-ma ESP, to na plus;

-nowa naklejka na progu z prawej strony-sprawdzić, powinna być tak pożółkła jak lewa;

-na przednim pasie naklejka z przeglądu a brak ostrzegawczych o wentylatorze itp;

-nieoryginalne zapinki listwy tylnego zderzaka widocznych po otwarciu bagażnika, powinny być takie jak pod maską, widoczne na zdjęciu otwartej maski na lewo od rygla.

 

Dzisiejszy nr 2:

-ma ESP;

-szkoda ze przedliftowy, ale fotele już jak w phII;

-wiele wątpliwych rzeczy nie widzę, podjechałbym obejrzeć.

 

Dzisiejszy nr 3:

-znowu sprawa z rokiem produkcji, ale ten handlarz chyba tak ma...

-jakoś przypadkiem w tym samochodzie nie podali przebiegu...

-"mała" nawigacja czyli lepiej zainwestować w aktualna przyczepianą do szyby;

-"wisi" tylna wycieraczka;

-ten chowający się na zdjęciach gościu mnie rozbraja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiem że jestem zaskoczony Twoją wnikliwością oraz podziwiam spostrzegawczość i znajomość Scenica.

Też zwróciłem uwagę na krętactwo z rokiem produkcji ale dla mnie ważniejszy jest stan techniczny auta niż data produkcji. Tego chowającego się kierowce to wypatrzyłem dopiero jak go wskazałeś:)

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na książki serwisowe i handlarzy z Radomia proszę uważać. Pod koniec 2014 roku pod Radomiem wykryli wytwórnię takich książek serwisowych z masą różnych pieczątek. Niektóre z tych pieczątek były oryginalne ale wycofane z użytku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cudotwórcy z Radomia są znani ze swoich wyczynów ale co dziwne tam kupiłem już dwa auta i na żadnej transakcji się nie zawiodłem na kupionym samochodzie.

Może to tylko do trzech razy sztuka?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakubwawa to że dla Ciebie rok produkcji nie jest głównym wyznacznikiem nie wnikam, ale podawanie w opisie nowszego rocznika (modelowego) jako produkcji, a gdzieś pośrodku ogłoszenia drobnym druczkiem starszego jest dla mnie skrajną nieuczciwością graniczącą z oszustwem oraz absolutnym brakiem szacunku do kupującego. A jeżeli sprzedający korzysta z takich sztuczek regularnie to na jakiej podstawie można mu zaufać w innych kwestiach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie macie rację i takie krętactwo wydaje świadectwo sprzedającemu. Od razu zapala mi się czerwona lampka ale nie mam specjalnego wyboru bo nie ma ofert z okolic W-wy od prywatnych osób.

 

Dodano: 24 lut 2015 - 17:42

A puki co jadę jutro obejrzeć ten egzemplarz

scenic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!