Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Witam, Scenic II 2.0, 16V ?


jakubwawa

Rekomendowane odpowiedzi

Moja opinia dotycząca automatycznej skrzyni biegów w Scenicu, a raczej w dwóch scenikach.

 

Pierwszego scenica (wersja 1, ph 2, rok produkcji 99, silnik 1.6) zezłomowałem 4 lata temu ze względu na skrzynkę biegów - pod obciążeniem "pod koniec" drugiego biegu robiło się DUP!!! i skrzynka wskakiwała w tryb awaryjny. Na jakiś czas pomagało szybki klikniecie zapłonem (podczas jazdy).

 

Kupiłem wtedy (2011) trzylatka z przebiegiem 40 tys km - przez trzy lata wszystko było ok, ale jakiś rok temu skrzynka zaczęła brzydko szarpać przy zmianie z jedynki na dwójkę "na zimno". Po przejechaniu kilometra problem zanika i biegi przełączają się płynnie. Wymiana oleju nie pomogła. Diagnoza mechanika - jeździć dopóki się nie rozsypie i potem zezłomować - koszt demontażu i naprawy skrzynki nieopłacalny do obecnej wartości samochodu. Przebieg taki jak obok, więc na polskie warunki "niedotarty". Auto nigdy nie holowało przyczepy.

 

Niestety, jakość obecnych samochodów, chociaż wybajerowanych jak miło ma się nijak do drugiego pojazdu w mojej flocie - wyprodukowanego przed 30 latami w obszarze gdzie nikomu się nie śniło o planowanym starzeniu produktów i w związku z tym nie do zajechania.

Edytowane przez sanfran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze chciałbym sie dowiedzieć jaka jest możliwośc w ASO Renault uzyskać jakieś informacje na podstwaie numeru VIN.

A może ktoś z Was ma dostęp do tych danych?

Na stronie www.renault.pl można poznac właściwie tylko dokładny rok produkcjii wyposażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałbym sie dowiedzieć jaka jest możliwośc w ASO Renault uzyskać jakieś informacje na podstwaie numeru VIN

100% jeśli tylko mają coś w bazie.

Powinni ci podać całą konfigurację auta - tak jak wyjechało z fabryki oraz jak było serwisowane w ASO to i historię napraw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinni? No to sprawdzę jutro.

Dzisiaj pojechałem po Scenica do Mińska i skoro tak Was podpytuję to trochę moich refleksji: Scenic

 

Sprzedający wiarygodni , mają i udostępniaja cała historię , łacznie ze zdjęciami z Francji. Mnóstwo papierów potwierdzających stan techniczny, przebieg: przeglądy, opinie rzeczoznawców itd jako że auto było kupione na akcji dla hurtowych eksporterów.

 

Jednak potwierdziła się opinia że samochody z Francji są nie zadbane i mimo małego przebiegu zmęczone. Brudna tapicerka, oberwane uszczelki,auto porysowane w wielu miejscach.

Z miejsca poza wymianą płynów i rozrządu trzeba dołożyć nowe cztery opony co już nie czyni ceny atrakcyjną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za taką cenę jak ten pierwszy (ok 2000 GBP) to na pniu sprzedałbym ci mojego szczeniaka, rok produkcji 2008 przebieg 51 tys mil (83 tys km).

 

tutaj masz wyszukiwarkę:

http://www.autotrader.co.uk/search/used/cars/renault/grand_scenic/postcode/ab326fg/radius/1501/onesearchad/used%2Cnearlynew%2Cnew/price-to/2000/maximum-age/up_to_8_years_old/price-from/500/sort/default

 

Więc może się skusić na auto z kierownicą po prawej?

Ja po wyspach jeżdżę tym samochodem z kierą po lewej i jakoś problemu nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Równie dobrze może być 2.0 Turbo. Miąłem juz Jaguara i Triumpha z prawostronna kierownicą i nie uważam tego za wielką frajdę w ruchu lewostronnym

Edytowane przez jakubwawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na dodatek jeszcze zapowiadają, że ubezpieczyciele z okazji zmuszenia Polski do rejestrowania angoli, podniosą na nie ubezpieczenia o 100%.

I jak by nie patrzeć, wszystko będzie zgodne z prawem i unijnymi wytycznymi.

To ubezpieczalnie i my płacący składki, de facto będziemy na takich autach i ich karambolach najbardziej poszkodowani.

Angole owszem ale na części, nie masowo na drogi z ruchem prawostronnym.

Skoro to na wyspach nie robi problemu to należy całkowicie zaprzestać produkcji aut europejskich z kierownicą po prawej, potem zobaczymy jaki będzie na wyspach na nie popyt....

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o sceniole to nie ma różnicy. syn ma takiego z blaszanym dachem, a ja mam szklany. Tyle tylko, że moja wersja panoramy jest fabrycznie nieotwieralna. Szyby są wklejane i z tego powodu brak prowadnic, dodatkowych uszczelek i ewentualnych nieszczelności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie wersje jaką ja posiadam były dopiero po liftingu i to raczej tylko w krótkich, limitowanych wersjach, jak przykładowo mój scenic II LATITUDE

Jak już niejednokrotnie pisałem, taka wersja odpowiada mi najbardziej. w środku jasno, (z możliwością zasunięcia roletek od spodu) a dach szczelny bo na stale szyby wklejone.

I tak zawsze klima włączona, to dach nie byłby otwierany.

Do szybkiego przewietrzenia mam na panelu kierowcy przyciski od sterowania tylnymi szybami. Całkowicie to wystarcza.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już widzę że mimo dużej liczby ofert nie będzie łatwo coś kupić.

Dzisiaj wybrałem się do Lubartowa po: Scenica i tylko odjechałem od domu 30 kilometrów dostałem telefon z wiadomością, że auto jest sprzedane.

 

Auto komisy głównie się kompromitują bezczelnymi i naiwnymi łgarstwami: Lipówki Garwolin Samochód ma lewy bok malowany co widać wyraźnie ale sprzedający za nic się do tego nie przyzna. Może to była mała przycierka, która nie wpływu na stan auta?

Ale takie łganie w żywe oczy zniechęca do jakiejkolwiek dyskusji i dalszych oględzin.

 

Dodano: 03 mar 2015 - 14:54

Scenicki z prywatnych ofert sprzedają się jak ciepłe buleczki. Następne auto zanim dojechałem do Puław już zostało sprzedane.

 

Może ktoś zna do auto albo je oglądął: Scenic Radom?

Wisi już długo na Allegro , wersja fajna ale mam wrażenie po wyglądzie tapicerki, że ma na najechane grubo ponad 200 tys km? A może ta tapicerka tak ma?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydzielono i połączono z istniejącym tematem.

 

Też zastanawiam się nad ofertą z tego komisu z Kutna. Interesuje mnie:

http://otomoto.pl/renault-scenic-1-6-16v-panorama-navi-opac-gwarancja-C35093363.html

 

Po oststnicj oględzinach w komisach Trochę się zniechęciłem do ich ofert a już absolutnie nie wierzę w to co piszą.

Jeżeli będziesz oglądał tam auto ciekaw jestem Twojej opinii o sprzedającym a szczególnie o tej jego gwarancji.

Jestem otwarty na propozycje ale jakoś nie widziałem ofert Scenica 2.0 lub turbo w bogatej wersji ( Initiale Paris lub Privilege) sprzedawanego przez forumowicza?

Może jednak ktoś chce się takiego auta pozbyć?

 

 

Kolego jakubwawa nie piszemy o swoim zakupie w temacie innego użytkownika forum. Aston76

Połączono z istniejącym tematem.

 

 

Kolego jakubwawa raz założyłeś temat odnośnie zakupu scenika to pisz w nim, a nie zakładaj następnego o tym samym. W nagrodę paseczek przyznaję za łamanie regulaminu. Aston76

 

Dodano: 06 mar 2015 - 18:53

Mam pytanie czy występowały takie wnętrza w Scenikach. Wszystko jasne a poduszka ciemna?

Mój odnośnik

Edytowane przez jakubwawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, występowały w wersjach pochodzących z F abryki Samochodów Drezdenko lub od innych cudotwórców. Podobnie jak ESP bez wyłącznika, czy brak naklejek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!