Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zamek centralny nie otwiera wszystkich drzwi


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam następujący problem z centralnym zamkiem. Z pilota mogę zamknąć i otworzyć tylko i wyłącznie drzwi kierowcy i klapę bagażnika.

Drzwi pasażera muszę otwierać i zamykać z klucza ewentualnie od środka tak samo drzwi tylne, które najpierw muszę odblokować ręcznie z "dynksów".

<><><><><><><><><><>><><><><>

Pojechałam do mechanika-elektryka pościągał tapicerkę popatrzył powiedział że siłowniki chodzą i nie wie czemu to nie działa. Skasował za to odpowiednio 170 zł bo stracił 45 minut w swoim mniemaniu :)

<><><><><><><><><><>><><><><>

Mam porobione zdjęcia jak to wygląda w środku, i nawet sama doszłam co jest nie tak, tylko gdyby ktoś z was MĘŻCZYZN pomógł mi i powiedział tak na "babski" rozum czy to dam rade sama naprawić czy to faktycznie jest nienaprawialne :)

<><><><><><><><><><>><><><><>

I może ktoś mi podpowie czy ta biała osłonka to jest do ściągnięcia, czy trzeba rozkręcić cały zamek by ją zdjąć.

<><><><><><><><><><>><><><><>

Na zdjęciu widać lewe drzwi

Tam gdzie jest na czerwono ta część się nie rusza.

<><><><><><><><><><>><><><><>

widać że siłownik przy klikaniu pilotem idzie góra dół ta górna część się rusza ale tej drugiej już nic nie rusza

<><><><><><><><><><>><><><><>

Na drugim zdjęciu widać drzwi prawe (sprawne)

Siłownik rusza się góra i dół

Przy pierwszym kliknięciem pilota obie części się ruszają

Przy drugim również

<><><><><><><><><><>><><><><>

Wnioskuję z tego że tam jest coś nie tam

<><><><><><><><><><>><><><><>

Proszę mi powiedzieć jak to naprawić

I jak zdjąć te białą osłonkę ewentualnie wyjąć cały ten element żeby go sobie z bliska oglądnąć

<><><><><><><><><><>><><><><>

<><><><><><><><><><>><><><><>

Teraz mi się tak na koniec nasunęło patrząc na te zdjęcia, że skoro sam siłownik działa. To może zamek drzwi uległ uszkodzeniu skoro cały ten szkielet na około siłownika to zamek.

<><><><><><><><><><>><><><><>

Jutro pojadę na złom kupie jakiś zamek od tego modelu i spróbuje podpiąć.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.9 - Enter Aston76

 

Dodano: 18 mar 2015 - 10:58

Widzę, że chętnych do poczytania było wielu, ale odpowiedzi żadnej. Ale zamek działa, wyjecie zamka nie było takie pracochłonne, gorsze było znalezienie co jest nie tak. Ale okazało się, iż sprężynka jest pęknięta i nie ma siły ciągnąć, zamek kupiłam na szrocie za 9 zeta przy okazji jak już ten zamek wyjęłam to kupiłam nowy siłownik drzwi za 28 i drzwi działają jak ta lala. I na co komu mechanicy :)

post-77428-0-08073000-1425828895_thumb.jpg

post-77428-0-61354400-1425828917_thumb.jpg

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochana koleżanko, nie mogłem Ci odpisać, bo byłem w pracy, bez internetu. Ja i inni mężczyżni, jesteśmy pod wrażeniem Twojej inwencji, sprytu i zdolności manualnych . Prosimy nie trać wiary w to forum !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Podepnę się do tego tematu z moim problemem. W megance jak w opisie obok nie zamykają się z pilota przednie drzwi pasażera. Na przeglądzie w ASO stwierdzili, że to wina siłownika, którego akurat nie mieli na stanie żeby od ręki wymienić i podali mi numer katalogowy tego siłownika. Do samochodu mam dostęp sporadyczny, bo jeździ nim córka w miejscowości odległej o 200 km. Siłownik taki kupiłem pooglądałem go sobie i sprawdziłem jak to działa, no i nasunęły mi się wątpliwości co do diagnozy postawionej w ASO - czy winny jest siłownik, bo z tego wynika, że w samochodzie siłownik jest sprawny, bo otwiera zamek, ale nie zamyka. Siłownik ma tylko dwa piny, zmiana kierunku działania siłownika odbywa się przez zmianę polaryzacji napięcia zasilającego, więc gdyby był niesprawny to by w tej sytuacji nie działał w ogóle - pytanie czy dobrze myślę. Ja jeżeli tak, to gdzie w takim razie następuje zmiana polaryzacji napięcia zasilającego siłownik, czy ona jest indywidualna dla każdego siłownika (to gdzie ten element się znajduje i jak się fachowo nazywa), czy centralna dla wszystkich siłowników i to samo pytanie jak wcześniej w nawiasie.

I jeszcze jedna sprawa - sekwencja działania przy zamykaniu drzwi pasażera. Jeżeli drzwi zamykam z pilota - drzwi pasażera się nie zamkną i jak je zamknę kluczykiem, to przy otwieraniu z pilota nie zostaną otwarte. Natomiast jak najpierw zamknę kluczykiem drzwi pasażera, a później pozostałe drzwi z pilota, to przy otwieraniu drzwi z pilota, drzwi pasażera również zostaną otwarte.

I jeszcze druga sprawa - nie wiem czy to istotne, ale nie sprawdzałem czy zamykają się wszystkie drzwi jak zamknę drzwi kierowcy z kluczyka, nie wiem nawet czy jest taka opcja (bo jej nigdy nie sprawdzałem).

I tu pytanie do tych osób, które znają od podszewki działanie zamka centralnego, czy mój tok myślenia jest poprawny lub go sprostowały.

Dla mnie jest to o tyle istotne, że samochód mam do dyspozycji na krótko i niezbyt często, więc czas związany z usunięciem tej usterki ograniczony i dlatego chciałbym być do tego dobrze przygotowany i załatwić to za jednym podejściem.

Będę wdzięczny za wyrażenie opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterowanie zamkami jest w UHC i steruje wszystkimi zamkami naraz, wszystkie siłowniki są na jednym obwodzie.

Jeżeli otwiera a nie zamyka to powiedziałbym że jest zabrudzony mechanizm zamka, może da się go wyczyścić i nasmarować. Używany zamek można kupić za kilka złotych więc nie wiem czy się opłaca zabawa z czyszczeniem. Stracisz więcej czasu na jego czyszczenie, wymiana zamka to ok 45-60 min dla osoby która robi to pierwszy raz.

Ja się nie bawiłem w czyszczenie, kupiłem używkę, wymieniłem i działa.

Możesz sprawdzić miernikiem lub żaróweczką czy do siłownika dochodzi napięcie, prawdopodobnie dochodzi i przy otwieraniu, i zamykaniu, inaczej w obu przypadkach siłownik by nie działał.

Na Downloadzie leży manual opisujący krok po kroku jak się do zamka dobrać.

W Megane/Scenic kluczyk otwiera tylko te drzwi, które otwierasz kluczykiem, pozostałe drzwi są nadal zamknięte, a by je otworzyć musisz nacisnąć przycisk na konsoli centralnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew.

Teraz po zastanowieniu też doszedłem do wniosku,że jest to sterowane centralnie (na jednym obwodzie), bo w innym przypadku byłaby konieczność synchronizacji działania wszystkich zamków.

Odmykać, odmyka, ale nie w każdym przypadku (co opisałem wyżej), a to znaczy, że elektrycznie obwód tego siłownika jest sprawny, więc wygląda na to, że coś jest nie tak mechanicznie na linii siłownik zamek.

Jeżeli otwiera a nie zamyka to powiedziałbym że jest zabrudzony mechanizm zamka

Co masz na myśli z zabrudzeniem zamka? Zamek bez najmniejszych problemów i bardzo lekko działa (zamyka i odmyka drzwi) przy użyciu kluczyka.

W Megane/Scenic kluczyk otwiera tylko te drzwi, które otwierasz kluczykiem, pozostałe drzwi są nadal zamknięte, a by je otworzyć musisz nacisnąć przycisk na konsoli centralnej.

Więc u mnie też tak jest, ale z tą różnicą, że u mnie nie dopatrzyłem się tego przycisku na konsoli.

No i będę musiał w Downloadzie namierzyć ten manual.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli z zabrudzeniem zamka? Zamek bez najmniejszych problemów i bardzo lekko działa (zamyka i odmyka drzwi) przy użyciu kluczyka

Przy otwieraniu z kluczyka może i idzie lekko, ale już dla siłownika nie koniecznie. Można spróbować spryskać mechanizm zamka np. WD, ale i tak trzeba zdejmować tapicerkę. Pisząc o zamku mam na myśli cały element zamka. Czy będziesz otwierał kluczykiem, czy CZ, w obu przypadkach polega to na przekręceniu zapadki blokującej zwolnienie zamka, otwarcie drzwi. Przypuszczalnie tam właśnie jest problem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Tytułem uzupełnienia. Wymieniłem siłownik w ASO przy okazji przeglądu okresowego, a stary podałem sekcji. Okazało się, że w siłowniku był niepewny styk między silniczkiem a obudową siłownika. Wystarczyło lekkie rozchylenie pinów we wtyczce i siłownik działa jak nowy i mam na zapasowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!