Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Trzeci STOP Megane II kombi 2006 rok


Rekomendowane odpowiedzi

Przewody te w tej gumowej rurce sprawdzałem. Niby wszystko ok. Tylko jak nimi ruszam to zamykają i otwierają się zamki drzwi i klapy. Słychać zamykanie i otwieranie. Kiedyś miałem dwa przewody ( gruby biały i cienki czarny) uwalone w tej gumowej rurce. Nie działało mi oświetlenie bagażnika. Polutowałem i jest oki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam

Od pewnego czasu nie świeci mi dodatkowe światło STOP. Gdzie szukać przyczyny ?

 

A więc Panowie przyczyną nie są kable i wtyczka a fakt że sama lampa nie jest hermetyczna i w środku łączenia śniedzieją przez co zwiększa się opór na stykach co powoli powoduje że światło słabiej świeci, aż w końcu przestanie. Rozwiązanie niestety jest tylko jedno a mianowicie, demontaż daszka (trzeba bardzo uważać aby nie połamać spinek mocujących go do karoserii gdyż później może się zdarzyć że przy większej prędkości daszek zostanie wyrwany - ja tak swój zgubiłem na Chorwacji), następnie wypięcie lampy i najgorsze rozebranie jej poprzez rozklejenie obudowy i szybki. W środku są metalowe pręty łączone na wtyk, trzeba je porządnie wyczyścić, sprawdzić przed złożeniem a na końcu skleić dobrze lampę i światło działa jak nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem w ramach akcji serwisowej lutowane przez ASO 3. światło stopu, bo nie świeciło. Jednocześnie nie działało spryskiwanie tylnej szyby (chcieli mnie 440 zł za pompkę skasować, a okazało się, że rurka się zapchała... złodzieje), więc sprawdzili, polutowali, dałem 80 zł i spokój jest, światło już działa. Poszukaj w tym kierunku też a nie w samym okablowaniu, bo też myślałem, że na styku klapy coś się stało z kablami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!