Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

LPG Scenic III 1.4 Tce


karads

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ponieważ mam w planach zakup auta jak w temacie z rocznika 2009-2011 a niestety na ten temat jest problem z informacjami więc postanowiłem zarejestrować się na tym forum jako kolejne z myślą, że tutaj uda mi się coś dowiedzieć. A więc wracając do tematu czy ktoś z Was ma może zagazowany taki silnik i jak on się sprawuje na gazie. Jeśli macie gaz to jakiej firmy i jak się on sprawuje. Wiem, że te silniki normalnie spalają sporo dlatego chcę założyć gaz. Z góry dzięki za odpowiedzi.

Edytowane przez aston76
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

1.4 Tce dobrze znosi gazowanie, sprawuje się bardzo dobrze, średnie spalanie (trasa) 11L LPG/100km. Podstawą jest profesjonalnie zainstalowana i dobrze zestrojona instalacja LPG

  • +1 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam zagazowane auto z tym silnikiem tylko Megane a nie Scenic. Przejechane na razie około 20 tys. na LPG, wszystko działa bez problemu. Założyłem Stag QNext. Również czytałem smutne historie na tym forum ale sprowadzają się one do tego że określona, raczej niewielka partia silników ma wadliwe uszczelki pod głowicą. Osoba świadoma tego problemu powinna jedynie regularnie sprawdzać poziom płynu chłodniczego i oleju. Jeżeli usterka zostanie zaobserwowana szybko skończy się na wymianie uszczelki. A przy przebiegu 200-250 tys. przy wymianie łańcucha rozrządu warto profilaktycznie wymienić również uszczelkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dnia 17.08.2017 o 09:58, Daud napisał:

niewielka partia silników ma wadliwe uszczelki pod głowicą. Osoba świadoma tego problemu powinna jedynie regularnie sprawdzać poziom płynu chłodniczego i oleju. Jeżeli usterka zostanie zaobserwowana szybko skończy się na wymianie uszczelki.

 

 

dopytałem się znajomych i potwierdzają wersję. Niestety jak wszędzie zdarzają się błędy i trzeba być świadomym możliwości pojawienia się takowego właśnie u nas, ale też nie ma co dramatyzować i rezygnować z instalacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!