Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dci 1.5 Dephi, Siemens czy Bosch?


piter10

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Właśnie kupiłem Megane II 1.5 dci 85 KM podemonstracyjny z 2007. Tyle się naczytałem na tym forum na temat padających wtrysków firmy Delphi do tego silnika. Renault miało zmienić te wtryski na mniej zawodne firmy Siemens lub Bosch.

I teraz pytanie: czy silniki produkowane w 2007 r mają wtryski Delphi czy może już innej firmy? Chodzi mi konkretnie o mój silnik. Ewentualnie jak to sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego po co się martwisz na zapas, chcesz wywołać wilka z lasu. Lej dobre paliwko i wszystko będzie ok. Przecież teraz nie zmienisz wtrysków bo po co. Ja mam układ Delphi i już 100 kkm bez problemu ale zawsze dobre paliwko 8-) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba lepiej nie wywoływać licha! Tankuję tylko na dużych znanych stacjach ale podobno i to nie pomaga jak pisali niektórzy. Te wtryski Delphi ponoć nie przystosowane są do nędznej jakości naszego paliwa. Renault miało zmienić wtryski na lepsze tylko pytanie kiedy i w jakim typie silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to po lifcie w 2005 stosowano wtryski Bosch. Poza tym jak będziesz lał paliwo tylko na dobrych stacjach to wybij sobie problem z głowy. Dla 100% pewności tankuj zawsze na jednej stacji albo jednego producenta paliwa (Shell, BP), dostajesz punkty i koniecznie zbieraj paragony. Jak za 4 lata zaczną zdychać wtryski (w co wątpię) to masz jakąś podkładkę. Ja mam 5 letni samochód, od 20 tysięcy na pewno lany jest tylko Shell Diesel zwykły (bo sam go nalewam), łączny przebieg prawie 100 tysięcy i nie mam problemu z wtryskami. Przy tej ilości paliwa jaką spala ten silnik te parę złotych za dobre paliwo nie uszczupli portfela a spał będziesz spokojnie :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co ci dadza paragony? chyba tylko lepsze samopoczucie :->

Stacja moze powiedziec, zreszta z niemala racja, ze mogles zatankowac gdzies indziej raz i akurat tamto paliwo spowodowalo uszkodzenia. Jak udowodnisz, ze nie tankowales nigdzie indziej? Musialbys spisywac licznik przy kazdym tankowaniu i prosic o podbicie na stacji na parogonie stanu licznika... plus oczywiscie licznik zaplombowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieco mnie upokoiliście... :?:

Zawsze staram się tankować tylko lepsze (czyt. droższe) paliwa! Rozmawiałem ze znajomymi mechanikami, jak usłyszeli Renault dci to od razu ryknęli śmiechem, że zawodne wtryski, turbina a w ogóle Megane to shit nad shity...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ta z ciekawości spytam jakie samochodziki stały w warsztacie ;-) pewnie same nieawaryjne VW i Audi :?: . Ostatnio też byłem u takiego mechanika co podobnie twierdził, a placyk miał zastawiony samymi niemcami i to w większości w miarę nowymi. Mój ojcieć ma VW Borę tyle km co ja i już mu zaczyna olej podciągać. Wiesz dlaczego części do VW są tańsze ? Bo ich się więcej sprzedaje :?:

Jak dbasz o samochód to będzie ci chodził długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to po lifcie w 2005 stosowano wtryski Bosch.

dokładnie, poza tym poznać można po "dużej czarnej pompie" :?: z napisem siemens :?:

 

układ delphi miał wadę polegającą we wtryskach na zastosowaniu sprężyny domykającej ze złego stopu, po iluś tam cyklach sprężyna się skracała i na listwie CR nie było odpowiedniego ciśnienia bo wtryski nie były domknięte.

Potem jeszcze pojawiły się problemy z pompami polegające na przycieraniu się pomp a co za tym szło odrywaniu opiłków metalu z chyba wirnika pompy i uszkadzaniu wtrysków. Jednoznacznie to nie da się powiedzieć, czy w tym drugim przypadku winne były zbyt późno zmieniane filtry, czy jakość a raczej suchość paliwa polskiego, niemniej jednak takie problemy występowały.

Dokładnie takie same problemy w swoich silnikach miał ford, który stosuje również układ delphi

 

[ Dodano: 2008-03-15, 13:00 ]

acha wada tej sprężyny nie dotyczy wersji 100 konnych, które mają wtryski całkowicie piezoelektryczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wymieniałem olej w serwisie i znalazłem pompę ale srebrną z napisem Delphi... :-( To wtryski też pewnie są Delphi. Po naczytaniu się o nich tylu krytycznych opinii dziwi mnie tylko że Renault nie wymieniło ich całkiem do 2007 r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam co prawda z końcówki 2005 jeszcze z przed face, ale jestem strasznie zdziwiony że przez taki okres czasu nie usunęli tej wady. Może Delphi wprowadziło w tych wtryskach jakiś korekty. Mam przebieg prawie 100k i na razie odpukać żadnych problemów.

Zastanawiam się jak z tą suchością paliwa co pisał look, czy paliwa premium też są za suche, w sumie paliwo v-power jest robione jako jedyne w Niemczech. Ostatnio czytałem, że shell i BP podpisali umowę z lotosem na dostawę paliw więc diesel extra na shellu to zwykły lotos, wątpię żeby zlecali jakąś specjalną procedurę uszlachetniania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

a czy ktoś wie jakiej firmy są wtryski w MIII z silnikiem 105 KM. Wiem, że są tam już wtryski piezoelektryczne, co sugerowałoby na układ Siemensa. Ale jak jest naprawdę??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!