Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Przegryzione kabelki od nieznanego mi urzadzenia


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Jeśli w złym dziale, to przepraszam z góry, ale nie wiem jak to sklasyfikować.

Dziś rano normalnie pojechalem do pracy i wrócilem. Popoludniu znow wyjedzam, a tu swieci sie kontrolka "service" oraz zolty silnik.

<><><><><><><><><><>><><><><>

Otwieram maske a tam znow demolka po kunach. Przegryzly 2 takie cienkie kabelki, ale nie wiem od czego to.

<><><><><><><><><><>><><><><>

Zalaczam zdjecie innego samochodu z zaznaczonym przewodem i urządzeniem.

<><><><><><><><><><>><><><><>

Probowałem to zlutować, ale robily sie zimne luty, wiec odpuscilem. Rowniez probowalem zaplesc je ze soba ale kontrolka dalej swieci.

<><><><><><><><><><>><><><><>

Proszę chociaż o nazwanie co to jest.

<><><><><><><><><><>><><><><>

Pozdrawiam

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki

5.9 - Enter Aston76

post-65263-0-89307300-1429903197_thumb.jpg

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegryzły przewody od pochłaniacza par benzyny. Co do kontrolki to są dwa wyjścia. Pierwsze po lutować przewody ze sobą i jechać na skasowani błędu. Drugi po lutować i jeździć, aż same kontrolki zgasną. Miałem ostatnio przypadek (początek kwietnia) z samochodem (raczej mechanik niż ja), że zapaliły mu się kontrolki servis i silnik. Podpiął pod Clipa i wyszedł problem z 2 sonda lambda. Błąd wykasował, auto odebrałem. Po po 3 zapaleniach silnika błąd powrócił. Dostałem się do kostki a tam styki zaśniedziałe. Przeczyściłem, nasmarowałem, między czasie kupiłem wtyczkę na wymianę. I po około 5 dniach kontrolki od czyszczenia same zgasły. Myślę, że w tym przypadku też tak będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo za nazwanie tego. Mam jeszcze 2 pytania:

1. Dlaczego jak pogryzły w nocy te kabelki, to zapalił się błąd silnika dopiero po południo, a rano nie?

2. Nie widzę nic uszkodzonego poza tymi kabelkami, to jazda z takimi "błędami" jest bezpieczna?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego jak pogryzły w nocy te kabelki, to zapalił się błąd silnika dopiero po południo, a rano nie?

Tutaj masz odpowiedź

Błąd wykasował, auto odebrałem. Po po 3 zapaleniach silnika błąd powrócił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!